Rosszak a meglátásaim?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok! van egy 4 éves kisfiam! Tehát értelemszerűen 16 évesen szültem! Minap összevesztem édesanyámmal ezen a témán mert ilyen fiatalon szültem! Soha nem beszéltünk meg semmit, a szexxel kapcsolatos témáról meg főleg nem! Ő azt mondta nekem , hogy imádja a fiamat , de ennek ellenére hülye barom vagyok h megszültem stbstb.! Mondtam neki , hogy ne csodálkozzon rajta hogy elkallódtam ... soha nem ült le velem, egy kezemen megtudom számolni hányszor segített a háziban satöbbi ! 11 évesen már éjszakákra elmentem otthonrólm, konkrétan semmi kiszabott szabály nem volt otthon , de ha valami épp nem tetszett neki akkor kaptam pár pofont! .. 16 évesen mikor a kisfiam fél éves volt , elköltöztem otthonról! azóta elég jó viszonyom van anyámmal , de ez a veszekedés felidézte bennem a múltat! Nekem nagyon rosszul esik , hogy nincs bensőséges kapcsolatunk és soha nem volt, nem ő a hibás, hogy igy alakult az életem , de ő is szerepet játszott benne , a mai fejemmel én is belátom hol rontottam el , nem arról van szó, hogy bánom hogy van egy fiam, dehogyis! a legjobb dolog az életemben , szeretm, imádom ! Nem is kivánhatnék nála jobbat ... ! Szerintettek rosszul látom a dolgokat ?

2014. jan. 28. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Valamennyire, de neki is. Nekem sem beszéltek a szülei soha semmit a szexről még sincs gyerekem 26 évesen. Szóval azzal, hogy egymást hibáztatjátok mindenért nem juttok előbbre. Múltat el kell fogadni és tovább lépni,hogy ajövő jobb legyen.
2014. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem jól látod a dolgokat..

De sajnos ez nem fog segíteni a kapcsolatotokon..,

Viszont legalább tisztában vagy vele,hogy majd a saját gyerekednél mire kell odafigyelni...


Sajnálom,mhogybígy alakult az életeted,(nem azt ogy van egy fiad, hanem,mhogy baromi nehéz lehet 20 évesen már egy ekkora gyerekkel,vagy csak szimplán egy gyerekkel)

De talán et kellett ahhoz, hogy felnőjj, és megfelelően láss dolgokat

2014. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Amit leírsz mindenképpen, az anyukád rosszul nevelt téged.

ettöl még simán teherbe eshettél volna akkor is, de biztosan nagyobb esélyed lett volna, hogy ne tedd.

Anyukád soha nem fogja ezt belátni.


Sajnos vannak olyan dolgok amit a szülök elrontanak, és késöbb már vissza fordíthatatlan.

Pl velem Sem ült le soha anyukám tanulni, soha nem mutatta meg, hogyan is kellene ezt csinálni. Néha olvastatott, de utáltam, vagy néhanapján kikérdezte a leckét, de az is ritka Volt. a rossz jegyekért mindig kikaptam, megszidtak, de segítséget max angolból különtanárként kaptam.

Èn amiben a lányaimat segíteni fogom(még pár év az iskoláig), hogy megtanítom nekik, hogy egy tantárgy lehet érdekes is. Hogy megtanítsam neki, hogyan tud tanulni, jobban koncentrálni, és ezt persze az életkorának megfeleöen teszem.

2014. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen , persze tudom , hogy ezzel nem jutunk előrébb , és csinálhattam volna másképp, de minden ember más!

Utolsó ! Igen , a kisfiam segített felnőni , és komolyabb szemmell nézni a világra! és így van , tudom mire kell figyelnem , és meg is teszem ! :) Köszi hogy válaszoltatok !

2014. jan. 28. 14:11
 5/10 A kérdező kommentje:
3/4 ! igen .. pont így gondolom én is ! Velünk is ez volt !
2014. jan. 28. 14:12
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Jól látod, ahogy leírtad, imádod a gyereked, de attól még tisztában van vele, hogy nem a legideálisabb 16 évesen szülni.

Szerintem anyukád is így gondolta, amit mondott, nyilván imádja az unokáját, de tudja, hogy mivel ilyen fiatalon anyuka lettél, sok minden kimaradhatott az életedből, pl. tanulás, munka lehetőségek, szórakozás, stb.

Sajnos a szülők sem tökéletesek, a múlton meg már nem tudsz változtatni. Nyilván anyukád nem foglalkozott veled eleged kiskorodban, de attól még lehet most normális a kapcsolatotok.

2014. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Tudod ezen hiába rágódtok ember függő a dolog. Velem sem ültek le soha, nem érdekelte őket mit csinálok stb, de nekem még sem volt kényszerem a bulikra stb. 17 éves korom óta dolgozok, annyit segítettek hogy volt tető a fejem fölött de rezsibe kajába az elejétől kezdve be kellett szállnom, mégis elvégeztem egy szakmát, majd egy diplomát megházasodtam lakásunk lett és most 28 éves koromra jön agyerek.

Nincs értelme a múlton rágódni...Mindketten lehettek hibások, hosz az hogy nem állítottak fel otthon neked szabályokat nem jelenti azt hogy kallódnod kell...

2014. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a kallódásnak az volt az oka , hogy édesapám alkoholista volt, és a nagyobb tesóimtól ezt láttam, sosem tudtam mi helyes és mi nem ! köszönöm a válaszotokat! mindenkinek megy a pacsi érte
2014. jan. 28. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Kár mostmár a régi sebeket feltépni.lenyeg h boldog legyél,és édesanyádal kerüld az ilyen fajta beszélgetéseket,amig ő nem látja be h másként kelet volna nevelnie adig nincs miröl beszélni,ehez 2nyugodt ember kell és tudni elfogadni a múltat.
2014. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván mindketten hibáztatok.Anyukád nem figyelt rád eléggé oda,te meg tudatosan rossz utat választottál,pedig mehettél volna más irányba is.Amit tehettek,hogy nem hánytorgatjátok fel a múltat egymásnak,megbékéltek,és próbáltok úgy élni,hogy élvezitek a jelen örömeit.Hiszen az élet nem csak küzdelem meg gyötrelem,vannak apró szépségei is,csak észre kell venni.Ilyen az anyaság is,bármennyire nehéz.
2014. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!