Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre több a szülőket ócsároló...

Egyre több a szülőket ócsároló kérdés, mi lehet az oka? Tényleg ennyire rosszak lennének a mai szülők vagy a gyerekek túloznak?

Figyelt kérdés
Véleményeket kérnék!
2013. ápr. 1. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ahány ház annyi szokás.Szerintem csak sírni járnak ide az emberek,mert nem merik a szüleik szemébe mondani az igazat
2013. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Is-is. Én a környezetemben tapasztaltam mindkettőt.


A gond a mai szülőkkel, hogy erejükön felül próbálnak teljesíteni a munkahelyükön, mert mindenki félti az állását, s sokszor a gyereken töltik ki a sok feszültséget. Vagy inkább hagyják, hogy csavarogjanak, netezzenek világba, csak hogy ne hisztizzenek.



A gond a mai gyerekekkel pedig az, hogy sokkal hamarabb érnek,szinte nincs gyerekkoruk, mert mindent hamarabb akarnak megtapasztalni (sminkelés,hajfestés, bulizás,szex, legmenőbb okos telefon). Szellemileg viszont nem nőttek fel az e fajta gyors éréshez. Legtöbbjük csak a jogaira hivatkozik,kötelezettségeiket nem ismerik. Pl iskolában a tanárral szemben.


Kiemelném, hogy ezt csak általánosságban értettem, vannak kivételek mind két csoportból.

2013. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon sok az elkényeztetett gyerek. Akiknek csak jogaik vannak, de kötelességük nem. Ha valamit nem kapnak meg, akkor a szülő a rossz.
2013. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Akinek semmi baja a szüleivel az nem fog kérdést feltenni,panaszkodni.

Ugyanennyi rossz szülő volt régen is,csak nem tudtál róla. Meg ez alapján az oldal alapján nem lehet kutatást végezni. Van itt pár száz panaszos kérdés,ezekből több ugyanaz a személy által van feltéve.

Meg van sok kérdés is ami kb nyavalygás, és olyan szintű,hogy "Anya tegnap nem sütött elég krumplit így nem tudtam 3x enni. Ugye milyen szemét?"

Szóval ne innen vonj le következtetéseket.

2013. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem van olyan kérdés ami igaz, de a többsége amolyan összezörrenés utáni hiszti.
2013. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Pontosan egy összevitatkozás utáni hiszi.
2013. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Ezen az oldalon nagyon sok tinédzser gyerek ír és olvas. naponta ezer és ezer kérdés megválaszolásával segítem (és mások is) őket. A tinédzserkor éppen arról szól, hogy az addig imádott és piedesztálon tartott (jó esetben azok voltak) Istenek, a szülők elkezdenek "emberformát" ölteni. Elkezdni látni a felnővekvő gyerek apu és anyu hibáit, gyarlóságait, tévedéseit, sajnos olykor a gaztetteit és bűneit.


Elkezdni detroniozálni az iseteneket, hogy a saját maga útját megtalálhassa és önmagát kialakíthassa. Ez sokszor nagyon különböző, mint amit a szülők szeretnének, és mint maguk a szülők is. Ez természetes (kéne, hogy legyen), senki sem az egy az egyes kopija a szülőjének.


Csakhogy az addig imádott szülők nagyon nehezen viselik el, hogy a gyerekük szembesíti őket a hibáikkal és egyáltalán azt a tény, hogy szabad felnőtt akar lenni, saját életettel, saját családdal. Ezért terhes konfliktusoktól ez a korszak.


A másik: ma valóban nagyon sok szülő rossz, vagy nem elég jó, mert saját maga rengeteg eltorzult és élhetetelen pszichés mintát kapott (az ő szüleik, nagyszüleik még előbb), plusz összeomlott egy negyvenéves, stabilnak hitt rendszer maga körül. Sok a napi stressz, amit rendszerint a gyereken vernek le (mint tőlük függő, leggyengébb láncszemen) a szülők.


Ps: A véleményeket kérd, ne parancsold. Az utóbbit ugyanis nem annak hívják.

2013. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha csak azt megnézed, hogy hány alkoholista van ebben az országban az sokat elmond. Vagy, hogy minden ötödik nőt érint a családon belüli erőszak... Ha a nőt ütik, akkor a gyerekre is sor fog kerülni előbb-utóbb. Anyum tanár és mondta, hogy egy válás akár egy tanévre simán hazavágja a gyerekek átlagát, hiszen az a hatalmas herce-hurca őket is érinti A házasságok fele végződik válással.

Ha csak a statisztikákat nézed, akkor kegyetlenül kijön, hogy egy rendes jól működő családba kb luxus beleszületni. A gimis osztályomban is szinte mindenkinek volt valami gondja. Válások, vagy a szülők nem váltak, hanem inkább naponta üvöltöztek. Esetleg nem hagyták a gyereket önállóan pályaválasztási döntést hozni, de az már nem tűnt fel nekik, hogy füvezik... Én jó viszonyban vagyok a szüleimmel, de a mostohaszülővel való borzalmas kapcsolat örömeit azért volt alkalmam megismerni. Ha 10 éve lett volna internet, akkor lehet, hogy én is írok ide. Na nem azért, mert visszagondolva olyan borzalmas életem volt, hanem azért mert 12 évesen ezek ijesztő dolgok, amivel ennyi idősen sokan nem tudnak mit kezdeni.

2013. ápr. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti én kértem a véleményeket és nem parancsoltam, még ha felkiáltójelet tettem is a végére. Ez eléggé szőrszálhasogató volt!
2013. ápr. 4. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!