Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim tőlem várják hogy kivigyem a családot a roszlétből és ezért nem engednek nekem semmi olyat csinálni amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Anyukám egyedül nevel. Neki nagy álma volt hogy kijusson külföldre, de a testvére elszúrta az egész karrierjét, mert ráakaszkodott és anyukám a tanulmányok mellett nem bírta volna eltartani a nővérét is ezért inkább letett az álmáról. (Ez minden napos mese itthon) Én vagyok itthon az idősebb fiú gyerek és egy húgom van. Anyukám mindig hangoztatja hogy én fogom az egész családot felvirágoztatni és én fogom őket kijuttatni külföldre. Nagyon sokat vár tőlem, de az a baj hogy emiatt nem engedi hogy semmit se csináljak.

Tesómtól nem vár ilyeneket. Ő sportolni jár 2 helyre közben zenét tanul. Nemrég gyűlt össze az összespórolt pénzem hogy tudjak magamnak venni egy gitárt hogy én is tanulhassak valami hangszeren, és magamtól szerettem volna megtanulni így neki egy fillérjébe sem került volna a tanár de anyám megtiltotta mert hogy csak elvonná a figyelmem a tanulásról és nem lennének jó eredményeim. Amúgy itthon mindig vas szigorral kikérdezi a leckét és a házit is mindig előtte kell megírnom. Barátaimmal sem lóghatok iskolán kívül. Tesómat mindenre beíratja, de tőle nem vár el semmit, őt mindenhova elengedi valamint általában ők ketten az orrom alá is dörgölik hogy a tesóm mennyi mindenben tehetséges míg én semmiben. Ha így ezt elmondom neki akkor meg kiborul hogy ő csak a javamat akarja. Mit kéne kezdenem?


2014. jan. 29. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
vedd meg a gitárt! ;)
2014. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom elég éretten állsz a dolgokhoz. Biztos nehéz lehet az anyukáddal meg a tesóddal ha ilyenek.

Mondd meg anyukádnak, hogy megveszed azt a gitárt, mert spóroltál rá. Ha úgy látja hogy romlottak a jegyeid, akkor elveheti, de tegyen egy próbát. Ha ez bejön, akkor a barátokkal való szórakozást is megkérdezheted. Nem tarthat kalitkában, milyen felnőtt lesz így belőled?? Azt fogja elérni, hogy majd jól otthagyod őket ha elvégezted a sulit.

2014. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, én is ezt tenném, ha ilyen balfék anyám lenne.

Oké, szigor, felvirágzás, persze. Elvégzem a sulit egy jó szakmával és elköltöznék.

Az összes felvirágoztatás annyi lenne, hogy egy muskátlit leraknék az bejárati ajtó elé, aztán szevasztok, azt csináltok, amit akartok.

2014. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad neki, h ha rosszul fog viselkedni, otthon hagyod! :)
2014. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig a zenei intelligencia fejlesztése segít a tanulásban... Ne haragudj, de anyukád nagyon buta. Pl. születéstől süket emberek nehezebben tanulják meg az elvont fogalmakat. [link]
2014. jan. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
OMG, hány éves vagy?
2014. jan. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a tesód tehetséges mindenben, akkor neki mondja anyád, hogy majd kijuttatja külföldre. Amúgy meg felnőtt ember, menjen a célja érdekében. Miért kell ehhez egy gyerek? Egyáltalán, miért rak rád ekkora súlyt? Vedd meg a gitárt.
2014. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanulással kapcsolatban igaza van, tanulj, szerezz jó jegyeket.

A többivel viszont nem. A saját életedért vagy felelős. Az övékért ilyen mértékben NEM.

És vedd meg a gitárt!

2014. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!