Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Segítségre...

Mit csináljak? Segítségre lenne szukségem. Elegem van :' (

Figyelt kérdés

15/L

szegény korulmények kozott élek a szuleimmel, egy ideje van egy barátom is, aki 18,5/F.

A kistesóm 2/F, amióte megszuletett, anyámék egyfolytában velem ordibálnak, bármi rosszat csinál, ha a barátom itt van nálam az a baj, ha tanulok az a baj, ha nem tanulok az a baj, ha takarítom a szobámat az a bajuk, ha nem az is a bajuk. Ez már 2 éve így megy.. Apám is egyfolytában ordít és elhord engem p*cs*nak.

Saját magamra mosok kézzel, a szobámat hetente takarítom, mégis rossz vagyok és egyfolytában ordibálnak velem..

Nem tudom, hogy mit tehetnék, mert nagyon nem szeretek itthon lenni..

A barátoméknál sokkal jobban érzem magam otthon, mint a szuleimnél....

Ráadásul anyámék még a barátomat is szidják, és nem hagynak békén.. Elegem van beloluk..

Kérlek szépen segítsetek. Mit tudnék csinálni.? Hova mehetnék?? Kinek szóljak????



2014. febr. 5. 21:42
 1/2 gowentgone válasza:
Próbáltál már erről beszélni a szüleiddel? Mondd el nekik, hogy mik a gondjaid, köss velük kompromisszumot, hogy megpróbálsz eleget tenni az elvárásaiknak, ha ők is szabad teret hagynak neked és nem mindenben benned keresik a hibát. Ha jobban érzed magad a barátodnál, akkor inkább nála legyetek több időt, htha otthon is feltűnik, hogy mi miatt vagy inkább ott, mint otthon.
2014. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Tipikus 15 éves lány szöveg. Lehet, hogy a szüleid türelmetlenebbek kicsit, de te is biztosan felfújod a dolgokat. Most van egy barátod, amiről azt hiszed minden szép és jó. Majd ha odaköltözöl, biztosan megoldódik minden probléma és a tojás is aranyból lesz. Nem hiszem el, hogy mindenbe belekötnek a szüleid, úgy hogy nem volt semmi előzménye, vagy nincs oka ennek. Szidják? Miért? 18 éves. Tanul? Dolgozik? Ha egyik sem, akkor nekem sem tetszene ha a lányom egy semmirevaló gyerekkel lógna. Tanulsz? Milyen az átlagod? Mert ha a facezést is beleszámítva 1 órát vagy a szobádba, akkor azt nem nevezhetjük annak.

Ha elég komolynak érzed magad egy párkapcsolatra, akkor érezd magad arra is, hogy leülsz a szüleiddel beszélni. Nem hiszem el, nincs az az ember akivel nem lehet. Persze civilizáltan és komoly önuralmat erőltetve magadra, hogy ne veszekedés legyen pár percen belül. Szerintem felfújod a dolgokat. Túl szép ez a kézzel mosás a szobádban és a szemétláda szülők történet ahhoz hogy igaz legyen. Valami itt nem kóser.

2014. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!