Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha ilyen szinten...

Mit tegyek, ha ilyen szinten visszautasítóak velem?

Figyelt kérdés

A félévim nem sikerült túl fényesre,viszont semmiből nem buktam,az átlagom 3,4. Eddig sokkal jobb tanuló voltam, talán emiatt is jött a szüleimnek eme "remek ötlete",hogy hónapokig nem mehetek sehová senkivel,még edzésre sem,és folyamatosan megkapom tőlük a lealacsonyító jelzéseiket amiket rám aggatnak. Próbálkoztam már a kedvükben járni,megbeszélni a dolgot,a jegyeim is jobbak,de elküldenek.. Főleg az apám az,aki mindezt teszi,és bár túlzásnak hangzik,de kezdik tönkretenni a társasági életem. A barátaim eljárnak suli után moziba,bulizni,én pedig itthon ülhetek és bámulhatom a plafont. Szívesen hallgatnék tanácsokat,mert már nincs ötletem..



16/L



2014. febr. 7. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ne a plafont bámuld, hanem tanulj. kérj a tanártol plusz feladatokat, hogy jobb jegyeket szerezhess. ha látják, hogy igyekszel biztos megenyhülnek.
2014. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én apám mindig azt mondta:

Lányom! Nem nekem, magadért tanulsz!

20 év kellett, hogy rájöjjek milyen igaza volt, és sajnálom, hogy az én szüleim nem voltak szigorúbbak ezen a téren.

Most még nem, de 15-20 év múlva tökéletesen megfogod érteni a szüleit viselkedését. Most kell fogniuk téged, most kell erőltetni, hogy tanulj, mert csakis ezzel érsz el később sikereket.

Szóval ne a plafont bámuld, hanem tanulj. Év végén meg tedd a szüleid elé a majdnem kitűnő bizonyítványodat.. Akkor majd ők is másképp állnak hozzád.

2014. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is tizenhat éves vagyok, szóval valamennyire megértelek, de ezen szerintem tényleg csak úgy lehet segíteni ha elkezdesz tanulni.(Szóval szerintem tök értelmetlen volt kiírni ezt a kérdést, hisz mi mégis, hogy tudnánk segíteni?) Addig meg talán nem halsz bele a társasági életed háttérbe szorulásába...
2014. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért a 3,4-es átlag nem túl jó. Főleg úgy, ha az érettségi tárgyak a legrosszabbak! Talán próbálj meg azokból javítani, szerintem mindenképpen értékelnék, ha pl nem rajzból/tesiből/informatikából lennének jobb jegyeid, hanem természetesen töriből/matekból/magyarból/nyelvből... akár kezdj el járni különórákra, hogy lássák, tényleg igyekszel, kérj tőlük tanulásban segítséget, készülj nyelvvizsgára/előrehozott érettségire stb...:)
2014. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3,4 átlag nagyon nem jó.

Ne a plafont bámuld, hanem inkább tanulj. Tényleg nem a szüleidnek kell bizonyítanod, hanem magadnak.

Én kétszer annyi idős vagyok, mint te (plusz még egy év), és én már tudom, hogy az iskolaévek aranyat érnek. Ingyen tanulhatsz, nincs más dolgod, nem kell munkába járni, csak a tanulás számít, amitől jobb lesz az életed később. Bulizni tudsz majd huszonévesen is, munka mellett.

Legalább 1 egész jegyet kéne javítanod.

És miért nem volt időd tanulni? Miért lett ilyen rossz a félévi eredményed?

Én a szüleid helyében kéthetente elengednélek pénteken, este kilenc órás hazaéréssel, de hétvégén bizony tanulás.

2014. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!