Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen éreztétek azt,...

Hány évesen éreztétek azt, hogy már nem "bírtok" együtt élni a szülőkkel? Komoly szinten, nem gyerekdacból.

Figyelt kérdés
Most vagyok 22, eddig kollégista voltam (3 évig) az otthonomtól 4 órányira, de lassan befejezem a sulit, így már itthon vagyok, két szülővel ( mindkettő dolgozik, kb 8-16 a munkaidő), kertes házban, de már látom, hogy nagyon nem bírunk egymással. Én hozzászoktam a saját rendemhez, ők is a sajátjukhoz a 3 év alatt. Jó viszonyom van velük, nem is ez a baj, de gondolom aki ideáig olvasta a kérdés leírást, az úgyis érti mit akarok kérdezni..:)
2013. szept. 1. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most én a szülő szempontjából válaszolok. A lányom 4 évig albérletben élt tőlünk távolabb, megszokta az önálló életet, a saját rendszert az életében. Nem régen hazaköltözött kényszerből a másfél szobás lakásunkba. Már most látszik, hogy a tolerancia ellenére egyikünknek sem egyszerű az alkalmazkodás a teljesen eltérő szokások, életforma miatt. Egyébként 23 éves.


Szerintem most van itt az ideje annak, hogy leváljon, segítünk neki anyagilag, ha szükséges. Hosszabb távon így egészséges és szerintem sokban hozzájárul a jó kapcsolathoz.

2013. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ennyi idős voltam amikor azt éreztem, hogy már tényleg elviselhetetlen az együttlakás a szüleimmel. Állandóan veszekedtünk minden apróságon. Nekem is nehéz volt felnőtt fejjel, hogy még mindig alárendelt szerepben élek, és a szüleimnek is, hogy felnőtt gyerekükkel éltek együtt. Nehéz helyzet, mert ők még mindig neveltek volna, de nekem ez már teher volt.

1 éve költöztem el és azóta 100x jobb a kapcsolatom velük, mert egyikünkön sincs az a nyomás mint azelőtt.

2013. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát, amiket leírtatok, az van most nálunk is kb. :)
2013. szept. 1. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

19 éves voltam mikor anyummal külön költöztünk. ennek immáron 7 éve, és akkor érzem, h nem tudnánk újra együtt lakni, mikor átjön, és folyton kritizálja a lakásomban a rendet, a rendszert, és pár apróságot.

nagyon imádom, de elszoktunk egymástól. megértelek. ha tudsz, minél előbb költözz.

2013. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú, azt hiszem 17-18 évesen simán leléptem volna :D De csak 23évesen sikerült! Már mint,akkora voltak az anyagiak adottak hozzá, mert azt azért nem akartam, hogy lepattanok otthonról, de haza járok kéregetni...Attól h, máshol laktam, ugyan úgy tőlük függtem volna :/ Bár lehet inkább a függetlenséget akartam jobban, mint a külön költözést :D

26/L

2013. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én olyan 22-23 lehettem, addigra már az agyamra mentek sokszor, és én végig velük éltem, nem voltam se koleszos, se albis. Már 19 évesen dolgozni mentem, mert elegem volt, hogy mindig tőlük kellett pénzt kunyizni, szóval elég korán kezdődött a leszakadásom. Most 25 leszek, arra vártam, hogy vkivel el tudjak költözni, és sikerült is, egymagam nem mertem volna belevágni /annyira nem vagyok öntudatos és a pénzem se sok/. Nekem is jó a kapcsolatom velük, segítettek is költözni, de azt hiszem már nekik is jót tett, hogy leléptem :)
2013. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13-tól 26 éves koromig kollégiumban és azon kívül, de külön éltem a szüleimtől. Meg sem fordult a suli után, hogy velük lakjak, inkább a saját család, saját otthon gondolata foglalkoztatott. Most úgy alakult, hogy ismét velük lakom, jó a kapcsolatunk, szeretek itthon élni ismét. Nem érzem azt, hogy "nem bírok itthon élni", viszont vágyom rá, hogy saját otthonom legyen a párommal és saját családunk, ahol nem együtt élünk a szüleinkkel. De ezt ők is így gondolják normálisnak, viszont nyitva áll a lehetőség, hogy velük, ha nem jön össze anyagi okok miatt a külön élet (végső esetben).
2013. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!