Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha ilyen rend és...

Manó1235 kérdése:

Normális ha ilyen rend és tisztaságmániásak a szüleim? ( + rengeteg fura dolguk van)

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.. néha már nem bírom elviselni a szüleim itthon élek és sztem még 1-2 évig biztos nem lesz lehetőségem költözni.. mióta együtt vagyok a barátommal több mint egy éve azóta kezdem észre venni hogy mennyire nemnormális az itthoni légkör eddig nem is nagyon tűnt fel mert ugye benne élek és nem láttam más szemszögéből ezeket a dolgokat.. pl anyám hihetetlenül rendmániás és olyan apróságokért kezd el üvöltözni hogy hihetetlen.. ha a cipőm 2 cm-rel arrébb van már baj,ha a folyosónkon megyek és tele van szőnyeggel az 1ik elcsúszik 1 cmert akkor baj meg miért nemtudok normálisan elmenni? aztán ha véletlen hazajövetelkor behozom a sálat a szobámba és leteszem az ágyra az is nagy baj mert nem a szobában a helye... mindent észrevesz... aztán ha hétvégén 9ig alszok bejön a szobámba ( sajnos az enyémből nyílik az ő szobájuk szval átjáróház a szobám és 0 magánélet..) akkor elkezdi mondani hogy nemtud tőlem takarítani mert lusta disznó vagyok és nem nézi a kupit a szobámban.. ( esetleg annyi hogy nincs még bevetve az ágy mert épp akkor ugrok ki belőle) ja és van egy másik szoba ami nekem pont jólenne és akkor nemkéne nézni a "kupimat" de nem ott apám régiségei vannak..és mivel ugye nincs külön szobám este nem hallgathatok zenét csak fülhallgatóval, síri csendben kell lennem, és a nagyvillanyt se égethetem.. mert zavarja őket.. aztán ottvan apám.. ha mondjuk kint szotyizok az ebédlőben és véletlen le ejtek egyet azonnal kiabál meg kiakad rajta.. de komolyan mintha valami vissza csinálhatatlan dolgot tennék.. mintha festéket öntenék a padlóra vagy nem is tudom.. -.- egy nap 6x kisepreget.. -.- egyszerűen annyira túlreagálják.. nyáron elhívtam a barátaim szalonnasütésre mert mindenkinél volt már csak nekem nem engedték eddig.. és apám 5 percenként kimászkált és rontotta a bulihangulatot mert túl hangos volt a zene.. holott nem mert beszélgettünk mellette meg szétpakolunk..meg kinéz és mit csináltok már? de ilyen tök agresszívmódon.. és csak nevetgéltünk valamin.. komolyan annyira beégetett a barátaim meg csak néztek rám... egyszerűen sosem érezhetem jól magam.. volt h 1-2x tettem említést a barátomnak eleinte el se akarta hinni :D de amikor már tapasztalta.. megmondta h nagyon furák az itteni dolgok.. sztem nem is lenne itthon veszekedés ha nem fújnák fel az ilyen dolgokat..
2014. febr. 8. 12:50
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és még volt egy eset amit nem hagyhatok ki.. eléggé rossz volt a hangulatom és egy kis magányra vágytam becsuktam a szobám ajtaját erre anyám elkedzett balhézni hogy "mi a sz*rért csukom be az ajtót??! meg ha még 1x becsukom eltöri a kezem..."
2014. febr. 8. 12:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked ilyen szülők jutottak. Ha nem tudsz elmenni , ezt kell elfogadnod. Nincs olyan csoda, amivel meg tudnád a szokásaikat változtatni. Más családban mások a problémák.
2014. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És ezért költözünk el otthonról..
2014. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk pl minden második hétvégén nagytakaritás volt,- ablakpucolás, függönymosás, anyum képes volt éjfélkor is porszivozni, meg naponta 3szor..nekem se lehetett még a széken se a ruhám, ha a szekrényembe meg nem élére hajtva volt a ruha, kihajigált mindent és ujra kellett hajtogatnom, ugyanigy a fiokok tartalmát is kiboritotta, hogy ez nem egy szeméttárolo. engem annyira ez nem zavart..egy idö után belejöttem :D mondjuk én 19 évesen el is költöztem.
2014. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak arra céloznak hogy takarits már magad után és huzzd ki a beled a lakásukból...
2014. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szexelnek még a szüleid?
2014. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!