Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék közelebb kerülni...

Hogyan tudnék közelebb kerülni apámhoz?

Figyelt kérdés

Apámmal soha nem voltam közeli kapcsolatban. A munkája mindig fontosabb volt mint minden más. Kiskoromban is sokat gondolkodtam azon, hogy vajon ha minden haverom apjának van hobbija, akkor az enyémnek miért nincsen...mert a ház közelében lévő dolgok barkácsolása szerintem nem hobbi, ha muszájból kell csinálni.Rendszerint megoldottuk a dolgokat,(gyakran nagy szentségelés, és idegrohamok közt) és ezzel spóroltunk, nem hívtunk szerelőt, és sok olyan dolgot tanultam amit egy átlag férfi nem tud, és ezért nagyon hálás is vagyok neki. Ez az egyetlen közös pont köztem és az apám között. Együtt dolgozni a mai napig tudunk, de ennyi. Beszélgetési téma zéró. Most már nem lakom otthon, és ha telefonon beszélünk akkor is vagy a tanulmányaimról beszélünk, vagy arról, hogy ő mit csinált éppen otthon. Egy évvel korábban volt egy nagy családi összeborulás, ahol sok mindenről beszéltünk végre annyi év után, és akkor megemlítettem, hogy úgy láttam, hogy mindig a munka volt az első, és csak utána a család. Ezt beismertem és elmondta, hogy zenészként nagyon fontos volt számára, hogy a szakmájában elismert legyen. Azt is elmondta, hogy mivel a zene a szakmája, ezért nem tudja úgy élvezni például az éneklés örömét, mint ahogy látja, hogy mások. Ez nagyon megdöbbentett. Nem tudom, hogy akkor miért csinálta/csinálja... csak a külsőségek miatt? Elmondtam, hogy bánt, hogy nem beszélünk igazán fontos dolgokról. Erre ő úgy nyilatkozott, hogy nem szereti az erőltetett beszélgetéseket, ha nem jön magától, akkor nem jön. De mitől is jönne? Szerintem ő sem beszélt soha lelki témákról az apával. Általános iskolás koromban tanultam hangszeren, és a tesóim is, de mára már mind rég befejeztük, és amit anno tudtunk, azt elfelejtettük. Őt nagyon bántja, hogy egyik gyereke sem érdeklődött olyan szinten a zenélés iránt, hogy szakmának válassza.

Mit tanácsoltok, hogy kerülhetnék közelebb apámhoz? Milyen közös programokat lehetne vele csinálni?(én kiskoromban kitaláltam, hogy horgászni akarok, és egy snecizővel bele is vágtam, és a mai napig nagyon szeretek. Jöhetett volna velem horgászni az elmúlt 10 év alatt számtalanszor, de számára ez haszontalan, és unalmas tevékenység.)



2014. febr. 8. 19:39
 1/1 anonim válasza:
Dugj fel neki egy tollat, majd huzd ki és rajzolj vele egy napocskát. Hidd el nagyon jó kapcsolatotok lesz! :) Remélem tudtam segíteni :)
2014. febr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!