Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Legyek őszinte anyával, vagy...

Legyek őszinte anyával, vagy találjak ki valamit megint?

Figyelt kérdés

Eddig elég rossz volt a kapcsolatom vele, főleg, amióta gimibe mentem. Apával könnyebb, mert ő lazább, de neki se mondok el szinte semmit, csak ő nem kap idegbajt minden fél órában, ha itthon vagyok.

Ma bejött a szobámba anya, hogy elege van abból, hogy így utáljuk egymást (szó szerint így mondta) és próbáljunk meg tiszta lappal kezdeni és holnap tartsunk egy beszélgetős délelőttöt, legyünk őszinték egymással. De attól tartok, hogyha elmondom neki a dolgaimat és a gondjaimat, kb. rácsot tetet az ablakomra és 18 éves koromig ki se tehetem majd a lábam a szobámból.

Nem tudom, hogy most ezt komolyan gondolja, vagy apa beszélt vele esetleg...

Nem akarom úgy kezdeni, hogy hazudok, de fogalmam sincs, mit kéne tennem.

Ha elmondok neki mindent, lehet, hogy az elkövetkezendő években nem nagyon állna velem szóba. De nem is akarom már hazugsággal kezdeni az "őszinteséget".



2014. febr. 8. 20:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig pont őszintének kell lenni vele.

Persze ha szégyellnivaló dolgokat csináltál, akkor azokat ne mondd el.

De egyébként valóban hasznos, ha törekedsz arra, hogy jó kapcsolatod legyen édesanyáddal.

2014. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
nem kell elmondani mindent.
2014. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az őszinteségért "lakolni" mint a hazudozás pillanatnyi előnyét élvezni.
2014. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
ha annak idején anyumnak elmondtam volna mindent, valoszinüleg a házbol nem engedtek volna ki.. nem kell hazudni, de nem is kell mindent elmondani! 30 évesen azért elmeséltem neki, hogy hogyan is teltek azok a szép kollégista évek, csak nevet rajta. de akkor..megnyuzott volna érte.
2014. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy reagálna azokra a dolgokra, amiket elmondanék neki. Mert az utóbbi időben szinte soha nem voltam őszinte vele és ezek nem olyan "kamasz csíny" dolgok...
2014. febr. 8. 20:50
 6/22 anonim ***** válasza:
de miért kéne meggyonnod mindent? elég lesz szerintem arra válaszolni, amit majd kérdez :D
2014. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hogy reagálna? Lehet ordítana, pár percig:D de te legalább a lelkifurdalásodon túl vagy, ő lenyugszik. Viszont tisztában lesz veled.

Mert: nem az a lényeg pl. hogy hol bulizol,ha bulizni akarsz, hanem hogy tudja, hol keressen ha eltünsz pl.és azonnal tudjon cselekedni ha bajban vagy.

2014. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
igy van, de ennél részletesebben egy buliba nem kell belemenni :D
2014. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy itt nem csak a bulikról van szó...:S

Az utóbbi időben egy őszinte szavam nem volt hozzájuk kb.

Az életem, amiről ők tudnak, egy hazugság.

Ha megtudná akár csak pár dologról is az igazat, nem csak pár percig ordítozna, higgyétek el. Szóval nem tudom, hogy mi legyen. Mert régen elég megértő volt, csak nem tudom, hogy a mostani dolgokhoz hogy viszonyulna.

2014. febr. 8. 21:00
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a kérdésben fontos az is, hogy mi az, amit elmondanál neki. Nem kell mindenről beszámolni, nem kell az életed minden percéről tudnia, inkább csak azokat a pillanatokat tisztázd vele, amikor hazudtál neki, és mondd el azt is, hogy miért. Apróbb csínyekre felesleges kitérni, de ha mondjuk azt hazudtad, hogy egy barátnődnél alszol, közben pedig elmentél bulizni, akkor azt érdemes lenne vele megbeszélni. Elmondhatod, hogy azért tetted, mert féltél, hogy nem engedett volna el, vagy hogy elég idősnek érezted már magad hozzá, satöbbi. Ha cigizel, azt is elmondhatod, avagy tisztázzatok mindent, amivel jobb lesz a kapcsolatotok.
2014. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!