Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hasonló szituációban lévő...

Hasonló szituációban lévő szülők! Ti hogy fogadtátok, hogy a fiatok meleg?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve. A 22 éves fiam bejelentette, hogy meleg. Annyira el vagyok keseredve. Sosem adta jelét, hogy ne lenne normális. Már teljesen elterveztem, hogy milyen lesz ha hazahoz egy barátnőt, hogy milyen lesz az esküvője és, hogy milyen lesz majd ha nagymamaként az unokáimra vigyázhatok majd. Ezek az álmaim egy pillanat alatt foszlottak szét és nagyon fáj. Sosem lehet unokám, mert a fiam nem a nőkhöz vonzódik. Mit csináljak? El lehet ezt egyáltalán fogadni?

2014. febr. 9. 10:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Meglepően normális válaszokat olvasok: Ez visszaadta a hitemet, hogy ez az ország még mindig tartalmaz elfogadó intelligens embereket! :-)



Jól mondják:

A fiad nem beteg, vagy nem kevesebb mint bárki más!

Szeresd őt ugyanúgy mint eddig!

Ha van szerelme, és azt be akarja mutatni neked, fogadd el!

Szavazz a liberálisokra, és akkor egyszer egy távoli jövőben majd örökbe is fogadhat majd egy gyerkőcöt a fiad, és akkor lesz unokád!

Addig meg vigyázz rá, hiszen sokan nem tolerálják ezt a dolgot... :-/

2014. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%
Most már tudjuk, hogy TE hogy érzel, hogy TÉGED hogy megvisel, és, hogy jajj, mi lesz VELED és a TE vágyaiddal. Csakhogy a fiad élete nem arról szól, hogy téged boldoggá és elégedetté tegyen, hanem hogy saját magát megtalálja, a saját életét alakítsa és a saját boldogságát keresse. Ezt pedig egy másik férfi oldalán tudja elképzelni. Tudom, nekem is van fiam, hogy milyen érzés, mennyire szeretjük őket, és mennyire a legjobbat akarjuk nekik. De őszinte leszek hozzád, szerintem adj lejjebb az önzésből és kizárólag csak az ő érdekeit nézd! Beszélgess vele, ismerd meg a gondolatait, terveit, és fogadd el őt úgy, ahogy van, mert ugyanúgy a te fiad, és ugyanúgy szeret téged, ahogy eddig is tette. Unokád meg lehet sok, csak nem vér szerinti (bár külföldön már akár az is).
2014. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
Gyereket már most is örökbe fogadhat a fiú, ha akar, hiszen egyedülálló szülőknek megengedett. Nem kell ehhez semmilyen pártra sem szavazni. Én is ismerek olyan családot, ahol két férfi neveli az örökbe fogadott gyereket, és ők nem az egyetlenek Magyarországon. Jogilag nincsen akadálya. Csak az a kérdés, hogy ő akar-e gyereket. Mert ha nem, akkor onnantól kezdve teljesen mindegy, hogy meleg vagy nem meleg, mert akkor úgysem lesz neki!
2014. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%

Ez nagyon nehéz lehet neked, és biztos neki is. Ő elmondta neked (az már egy "folyamat" vége.) Neked pedig most kell elkezdened feldolgoznod. Szerintem természetes, hogy a saját álmaidtól, jövőképedtől búcsúznod kell és ezt idő, amíg megemészted. Az unoka utáni vágyad is természetes és ez egy nőnek nagy vesztesége, hogy nem lehet nagymama. De ha sikerül túljutnod az első sokkon és utána a szomrokodáson is túl vagy, akkor légy nyitott egy újfajta életre, amiben ugyanúgy lesznek szép élményedi és hasonló problémák, mintha a fiad egy lánnyal/lányokkal lenne. És ugyanúgy szüksége lesz rád, a tanácsaidra, véleményedre, támigatásodra, arra hogy kiállj mellette és akár arra is, hogy megvédd, pint a nemi identitása miatt.

Nagymamákban pedig nagy hiány van és az életedet tudod úgy alakítani, hogy te valakiknél pótnagymama legyél majd! És ugyanúgy átélhesd a nagymamai szerepet, mintha a sajátoddal tennéd.

Legalább a fiad időben közölte és közölte, ezt becsüld meg :-). Föl a fejjel!

2014. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
98%
Istenem de jó volt ezeket a válaszokat olvasni! Nagyon is igazuk van. Támogasd és szeresd a fiadat! Nincs szüksége rá, hogy még az édesanyja is csak azt tudassa vele, hogy csalódott benne, fájdalmat okoz neki.
2014. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
85%

Mit tudsz vele tenni?

Attól még a fiad, te ne ítéld el, a szülei véleménye számít neki a legjobban. Ha nem fog melegfelvonulásokon az első sorban csápolni, akkor a társadalom sem fogja elítélni, mert ahogy mondtad, ez egy emberen kívülről nem látszik, hogy meleg és nem is foglalkozik vele senki.

2014. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadod és mellé állsz, pontosan ugyanolyan szép családi életetek lehet, mint amilyet elterveztél magadnak. Még talán egy kicsit szebb is, hiszen egy normálistól, szokásostól eltérő szituációban szeretitek egymást és álltok ki egymás mellett. Ez pedig végtelenül bátor és szép dolog. A fiad ugyanolyan aranyosan lesz szerelmes, ahogyan egy lányba lenne, ugyanúgy fogják imádni egymást, és téged is, ha melléjük állsz. Az unoka pedig nem kizárt, mint ahogy azt az előzőekben is írták. Szóval nem kell lemondani az álmaidról, csak légy bátor egy kicsit. :)
2014. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

#16: Vedd észre, hogy agymosás áldozata lettél. 15 éve zeng a média a melegfelvonuláson tangában vonagló b..zikról, ömlik a melegfelvonulásról a hazugság. Én 5-6 éve járok ki, heteróként. A melegfelvonulás békésebb hangulatú és sokkal, sokkal szemérmesebb, mint egy átlagos este az E-klubban.


Egyszerű megoldani, hogy ne ess áldozatul agymosásnak: menj el. Nem kell velük menni. Csak nézd meg őket. 10000 mosolygó, többségében egyetemista korú fiatal, néhány korosabb kedves ember. Nincs velük a világon semmi baj.

2014. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe Fisher Eszter: Meleg a gyermekem című könyvét. Itt elolvashatod a neten [link]
2014. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon szép és tanulságos film: Imák Bobbyért. A youtube-on egészben is fent van, keress rá!


Szeresd, más dolgod nincs! :) Minden rendben lesz!:)

2014. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!