Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy fiú létemre egy másik fiút szeretek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. A szüleim nagyon utálják a melegeket, ezért sem mondtam el nekik idáig. Most viszont szeretnék előbújni, mert van egy fiú akit nagyon szeretek és nem szeretném, ha azt érezné, hogy szégyellem.

Nem vagyok biztos abban, hogy a szüleim így elfogadnának :(.


A segítséget előre is köszönöm. A homofóbok kérem kíméljenek.



2013. okt. 28. 23:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha a szüleid utálják a melegeket, akkor biztos, hogy itt ennek az ideje?
2013. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem a páromat és tényleg nem szeretném ha ez miatt rosszul érezné magát h titkolom
2013. okt. 28. 23:34
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Ja, csak tételezzük fel a legrosszabbat, hogy kidobnak otthonról. Azt hogyan dolgozod fel TE lelkileg? És hova mentek, mit fogtok csinálni? Nem mondom, hogy ne mondd el, csak azt, hogy gondold végig a lehetőségeket, és legyél felkészülve a legrosszabbra. Ha van önálló exisztenciád, akkor már könnyebb az ügy. És egyébként engem legalább annyira érdekel, hogy a barátom a haverjai/barátai előtt felvállal-e, mint hogy a családja előtt. Tehát lehet esetleg a barátokkal kezdeni, ha esetleg ők még nem tudják. :)
2013. okt. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Nami the Tidecaller válasza:
94%
Annyit tudok mondani hogy ne egyszerre jelentsd be hogy meleg vagy és hogy van pasid.Így a kettő biztos hogy sok lenne nekik egyszerre.
2013. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy nem sejtenek semmit?
2013. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

először is legyen B és C terved, arra az esetre, ha kijönne belőlük az agresszív, (lelkileg) bántalmazó stb.

akkor érdemes elmondanod, ha éppen határozott-önálló vagy, felkészült és nyugodt, türelmes. ha feszült vagy, könnyen rájuk ragadhat. izomból nem éri meg comingoutolni, nagyon rizikós, akkor is, ha a családod elfogadó és könnyen-gyorsan megemészti a tényeket.

lehetőleg ne akkor mondd, amikor nagyon idegesek más dolgok, körülmények miatt, az sem túl előnyös.


másrészt, legyen nálad valami könyv a témában... elég, ha bemész a könyvtárba vagy kölcsönkéred valakitől, a lényeg, hogy tudj mit adni a szüleid kezébe és tudd mondani nekik, hogy tessék, ha kétségeik vannak, olvasgassák és persze kérdezzenek tőled bátran.


pl. fischer eszter: meleg a gyerekem?! c. könyve tökjó. egyszerű, közérthető, bátran ajánlom.

2013. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Nem azért de szerintem a szüleid kitagadnak simán. Nekem az idősebb bátyám is meleg, én úgy ahogy elfogadtam a dolgot, ha így boldog akkor legyen az, de a szüleim kitagadták őt mert ők is ellenzik a melegeket, csak ugye a bátyám 20 éves koráig csak lányokat hozott haza érdekes módon és ezt sosem tudjuk meg hogy miért lett hirtelen meleg, de apám kitagadta őt teljesen már nem is veszi emberszámba nem is mondja azt hogy ő a fia. A fiatalabbik bátyám ő hetero ő sem kedveli már a bátyámat emiatt de mégsem tagadja ki, csak mondta hogy ha megakarja látogatni akkor ne találkozzon a párjával, vagy is legalább előtte ne nyomuljanak egymásra. Én egyszer találkoztam a párjával, normális srác külsőre nem látszik hogy meleg sőt a viselkedésén sem.

Én is hetero vagyok nem vagyok meleg van is barátnőm már 3 éve lassan. A nővérem pedig régebben vonzódott a lányok iránt is ő az egyedüli a családban aki elfogadta az idősebbik bátyám döntését, és a nővérem már volt együtt lánnyal de ő inkább biszex mert most férjnél van és van 2 gyerekük is. De erről is csak én tudok egyedül, mert fél hogy ha ezt apánk megtudja őt is kitagadja majd. Csak azért ez picit érdekes a családunkban hogy két olyan ember is van aki a saját neméhez vonzódik, de én biztos nem, mert én mindig is a lányokkal barátkoztam egészen kisiskolás koromban is bár ez nem jelent semmit, de kevesebb fiú haverom van és több lány haverom, és mindig is a lányokhoz vonzódtam.

De ha a szüleid tényleg utálják a melegeket akkor még várj ezzel ameddig külön költözöl, eltartod magad és nem kényszerülsz a szüleid segítségére, a párodnak meg kell értenie ezt mert szerintem ő is tudja hogy ez mivel jár.

2013. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
83%

Szerintem érdemes lenne előbb elolvastatni velük, az Itt járt a nyár c. könyvet. :) Egyébként nagyon szuper olvasmány, nem hosszú, baromira mai nyelven íródott, 18 éves vagyok, és imádom a könyvet. Arról szól, hogy egy amúgy alapból egy hetero lány beleszeret egy másik lányba, alakul a történetük, majd annyira beleszeret, hogy úgy dönt, mégis csak elmondja a szüleinek. Ez az egész majdnem végzetes lesz, de a végén a szülők is megenyhülnek. Aztán a könyvben váratlan fordulat K*VAJÓÓ ilyet még nem olvastam, ajánlom mindenki figyelmébe :D Bár az a fordulat már jelentőségteljes számotokra, de szerintem nekik is kicsit más lenne a felfogásuk erről. Igazán érdemes beszerezni a könyvet :)


Czifra Ivett- Itt járt a nyár

2013. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

A7es jóat ír.

Én megpróbálnám a Karácsonykor tálalni,az elég "hatásvadász" de akár még jó is lehet. (nem kellenek az ajándékos beszólások)

2013. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

a gyors kíméletlen tálalás majdnem mindig bejön, pl. épp búcsúzol el és az utolsó pillanatban elhadarod hogy :melegvagyokésvaegypasim. aztán sprintelsz, mint állat.. azért jó, mert hagysz időt a szüleidnek, ők szépen lenyugodnak aztán szépen megbeszélitek

B) nem mondod el soha, a párod meg elfogadja a helyzetet ha jó fej

2013. okt. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!