Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megéri majd házasságkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri majd házasságkor felvennem a párom nevét? A személyes iratok miatt kérdezem, hogy mennyire költséges újat igényleni belőle?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom és itt fogom elintézni.

Mennyibe kerül külön a személyi igazolvány, lakcím kártya, TAJ kártya, adókártya, jogosítvány, útlevél és bankkártya lecserélése?


2014. jan. 24. 09:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Pontos összeget sjanos nem tudok mondani, de nem sok, az biztos, azért nem is elmékszem már rá.
2014. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Én csak a személyit (+lakcímkártyát) cseréltem le, illetve a bankban bejelentettem a névváltozást így a következő kártya már arra a névre jött, jogsival is így volt (azt mondjuk lecserélném ha ma mennék újra férjhez, akkor még nem kártyás volt). Nem emlékszem már mennyibe került, nem volt sok. A TAJ kártyát és az adókártyát szerintem fölösleges cserélni.
2014. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
én is csak a személyit és lakcímkártyát cseréltem le eddig, ez nem volt költséges inkább az új nevet nehéz megszokni
2014. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, tehát a TAJ és az adókártyát el fogják fogadni úgy is, ha a leánykori nevem lesz rajta? Ezzel nem lesz gond?
2014. jan. 24. 09:23
 5/30 Jégtánc ***** válasza:
100%
Taj és adókártya csere névváltoztatás miatt ingyenes.Útlevél nem igazán kell hacsak nem akarsz eu- n kívűl utazni.Személyi+lakcím 1500 ft összesen.Jogsit nem tudom,az olyan 10000ft körül van.Bank az ingyenes.Ha ott bejelented akkor a következő kártyát már a mostani neveden küldik.
2014. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, akkor tényleg nem vészes. :)
2014. jan. 24. 09:33
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
a taj kártyát nem kell lecserélni. csak ha mész valahova ahol kérik, akkor szólj. nálunk a mammográfián sokszor előfordul ilyen, hogy megváltozik a név és nem szólnak, aztán kereshetjük az előzményeket. akkor szokott kiderülni a névváltozás.
2014. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én lecseréltem mindent, jogsim nincs. A személyi és lakcímkártya összesen 2000 volt. A lakcímkártyát azonnal megkaptam, a személyi 1 hónapon belül megvolt. Az ideiglenes személyivel bementem a TAJ kártyáért és az adókártyát elintézni. Mivel mindenhova időpontot foglaltam, így max 10 perc volt a két helyen az ügyintézés. Ingyenes mindkettő. A TAj azonnal megvolt, az adókártyára várni kellett 12 hónapot, de addig kapsz egy nyomtatott dokumentumot, ami azt helyettesíti.

A bankkártyát nem cseréltem, csak bejelentettem a névváltozást. Az egészségkártyámat lecseréltettem, ingyenes volt. Úgyhogy nem mondanám, hogy sokba került.

2014. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jan. 24. 09:37
 10/30 anonim ***** válasza:
35%

Elég hülyén tetted fel a kérdést, légyszi ne haragudj meg, de megéri e felvenni házasságkor a férjem nevét? Nekem megérte mert szeretem és szerettem volna a nevét. Nem tudom neked megéri e? Ezt csak te tudod.

Ha arra vagy kíváncsi hogy nekem mennyibe került akkor azt is leírom.

2012 ben voltak ezek az árak.

Legelőször a személyit , lakcímkártyát kell kicserélni enélkül nem fog menni az adó és a taj.

1500 ba került az új személyi, és 500 ba a lakcímkártya. Mivel ott voltam így rögtön a jogsit is lecseréltem ami 4000 volt. Ha van kocsid akkor a forgalmit is cserélni kell. Mikor meglett az új személyim azzal mentem a taj kártyát lecserélni, ami ingyen volt, illetve az adókártya is ingyen volt.( erre kb 1 évet vártam mire megjött az új- de mindegy jó munkához idő kell).

Amikor a bankba bementem ott is megváltoztattuk a nevet és következő bankkártya igényléskor már azon a néven jött.

De hogyha ez neked nem éri meg anyagilag akkor maradjon a saját nevet. Nekem mondjuk nem ezen múlt a dolog.

2014. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!