Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon nagy hülyeséget csináln...

Nagyon nagy hülyeséget csinálnék ezzel?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Anyuéktól már teljesen megőrülök és az fix hogy nem fognak megváltozni. Annyi a lényege az egésznek hogy lelki terrorban tartanak, anya egyfolytában ordítozik minden apróságon kiakad, apa soha nem is tisztelt, nem is foglalkozik velem, csak ha rossz jegyet hozok haza. Pár éve elkezdtem rosszul tanulni lelki okok miatt, az itthoni miatt, meg volt még egy két durva eset, és egyszerűen összetörtem. Anyuék megvontak tőlem minden pénzt, nem kapok semmit nem költenek rám, azon akadt most ki, hogy 1 éve nem voltam se fodrásznál(mondjuk az nem is szükséges még) se kozmetikusnál, utóbbi már igencsak rám férne, na mert melyik nőre nem 1 év után, és ezen kiabál hogy ilyen jegyekkel egyáltalán hogy merek pénzt kérni? nincsenek anyagi gondjaink nem az a baj, egyszerűen ő úgy sarkallna tanulásra hogy megvonja tőlem a netet, a telefont, a gépet, és minden pénzt hogy aztán tényleg végleg depis legyek és így fix hogy nem tudnék tanulni. Emberszámba sem vesznek engem, úgy beszélnek velem mint egy kutyával, egész nap fáj már a hasam, a fejem a stressz miatt, este alvás közben leizzadok stb. Teljesen kikészültem, és hiába mondtam meg nekik értelmesen hogy kellő támogatással és kis kedvességgel többre megyünk ők már nem fognak változni. Eléggé korán érős típus vagyok már 14 éves korom óta elég önállónak mondhatom magamat, és mostanra tényleg mindent meg tudok csinálni amit kell. Nagyon el szeretnék költözni, de ebben biztos hogy nem támogatnának nehogy már azért kelljen nekik fizetni havi 50et hogy nekem jó legyen... kikérnék maguknak, ezért muszáj lenne dolgoznom, na de hogyan? ha mindennap délután 4re érek haza suliból reggel 4kor meg kelek? ezért abba kéne hagynom az iskolát, még 2 osztály hátra lenne, érettségin vagyok, sima gimin. A kérdésem hogy tudnék valahogy boldogulni így is? Esetleg később vissza tudok menni vmi fizetős iskolába érettségire vagy valami? Mit javasoltok, hogyan tudnék külön költözni? Tényleg ez lenne a legjobb megoldás, érzem, végre kiteljesedhetnék...
2014. febr. 17. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Tanulj, ne vergődj. Az meg nagyon rossz duma, hogy most ugyan nem tanulsz, de ha elhalmoznának zsebpénzzel, meg fizetnének egy lakást, akkor tanulnál... Munkàt meg ígyvégzettség nélkül milyet akarsz találni? Tiszta gyerek vagy még, csak követelőzni tudsz.
2014. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem követelőzök, csak itthon már nem bírom és muszáj elköltöznöm.....
2014. febr. 17. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezek szerint már leérettségizhettél volna. De ez mindegy is, ha otthagyod a sulit és dolgozni kezdesz, akkor estin, vagy levelezőn tudod befejezni a középiskolát, ami nagyvárosban könnyen kivitelezhető, falun viszont nincs ilyen lehetőség, tehát a lakhelyedtől is függ, hogy mi lenne a legjobb döntés. Én biztosan elköltöznék, mert ahhoz már nagy vagy, hogy ilyen büntetésekkel szórakozzanak a szüleid. És ha nem adnak pénzt akkor miért akadnak ki azon, hogy egy éve voltál fodrásznál, az is pénzbe kerül?
2014. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

anya most 40 éves fejjel vágott neki az érettséginek(csak szakmunkás bizije van, érettségit nem kapott mellé) a suli ahova jár oda félévente 12E-ret kell fizetni, szóval nem egy drága suli. ha tudsz magadnak munkát szerezni, akkor ezt az évet még fejezd be és utána kezdj dolgozni, később leérettségizel.


csak az a baj, hogy ha esetleg tovább tanulnál, vagy szakmát szeretnél, ahhoz meg kell az érettségi és csak 21 éves korig lehet ingyen tanulni OKJ-n

2014. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire rossz otthon, menj kollégiumba. Az távol van a 50ezertől és ha közel van az iskolához, még dolgozni is van időd. Nulladikos voltál, szakiskolát is csináltál, vagy miért fogsz 20 évesen végezni? Sima gimi után ráadásul "muszáj" lesz továbbtanulnod valamit, mert egy gimis érettségivel nem nagyon lehet munkát találni. Elmész egyetemre/főiskolára, ott viszonylag olcsón lehet kolit igényelni, ahol abszolút szabadság van a középiskolai kolikhoz képest. Diákmunkásként pedig jobb esély van munkára, mint érettségis munkakeresőként.
2014. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Téged ilyen hozzáállással az élet össze fog roppantani... és ezt most nem rosszból írom. Kapd össze magad gyorsan :/
2014. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!