Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt az anyukám,...

Miért csinálja ezt az anyukám, nem szeret már?

Figyelt kérdés

Teljesen normális kapcsolatunk volt anyukámmal, aztán pár hete teljesen megváltozott. Neki is van saját számítógépe, és mostanában az egész napját ott tölti. Nekem ez fel sem tűnt egy ideig, csak pár napja, amikor észrevettem, hogy semmi sem érdekli, egyedül az internet...


Eddig megpróbáltam ehhez normálisan viszonyulni, hiszen nem én nevelem őt. De az utóbbi időben egy kicsit elvetette a sulykot. Eddig, amikor hazajöttem a suliból (középiskolás vagyok már) mindig sokat beszélgettünk, kitárgyaltuk a napot, mi történt, bizalmasan megosztottam vele mindent, segített, ha problémám van.


Ez megszűnt. Nem érdekli, amikor hazajövök. Ha mégis kijön, végig olvas valami újságot, vagy járkál, vagy hangosan sóhajtozik, egy ideje rákérdez, hogy mikor mehet már be. Nem érdekli, hogy mi van velem. Amikor mondom neki, hogy szeretnék beszélgetni (elég gyenge vagyok lelkileg, pszichológushoz is járnom kell majd, de júniusra van időpontom, addig meg nem tudok mit csinálni), de azt mondja, menjek a barátaimhoz, azért vannak ők, őt hagyjam békén.


Cukorbeteg vagyok. Szigorú étrendem van, ötször étkezem egy nap, anya csinálja az adagokat, meg mindent. De egy hete elvette a vacsorát, mert szerinte nincs szükségem rá. Nem azon akadok ki, hogy "éheztet", meg ilyeneken amúgy sem húznám fel magam, de hát cukorbeteg vagyok... Mióta bevezette ezt, rendszeresen rosszul vagyok a suliban. És ugye a dugievés sem lehet, mivel tilos.


Kérdeztem már, hogy mi van vele, de azt hajtogatja, hogy semmi, hagyjam már békén. A legnagyobb problémája jelenleg, hogy hogyan csináljon új profilt valami oldalra, mert a régi szerinte elavult.


Alig hajlandó beszélni velem. Itthon elkerül. De ha például ideges, akkor bejön a szobámba, és az első mondatom után elkezd kiabálni, mintha rajtam akarná levezetni a dühét, de hát ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy ez már paranoia, nem tudom...


Tanácstalan vagyok. Fogalmam sincs, mit kéne tennem. A cukorbetegség miatt amúgy is elég sokat fogytam, de mióta ez van, kezdek nagyon soványodni, és Ő ezt észre se veszi.


Szerintetek kihez forduljak? A suliban pl. el lehet ezt mesélni az osztályfőnöknek, esetleg igazgatónak? (Csak hogy beszélgethessek valakivel, tanácsot kérhessek.)


Mit gondoltok, mi ilyenkor a teendő? Félek, hogy valami baj van körülötte, szeretnék neki segíteni, nem akarom Őt elveszíteni!


Köszönöm, hogyha írtok pár sort.



2014. febr. 18. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Nagy problémát nincs itt...anyukádnak lehet már elege van,hisz ő is ember.Amúgy meg gondoskodik rólad rendesen a leírtak alapján.
2014. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
De, biztosan szeret az anyukád. Egyszerűen lehet, hogy történt vele valami, ami miatt így viselkedik.
2014. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Félek, hogy valami baj van körülötte, szeretnék neki segíteni, nem akarom Őt elveszíteni! "


Elég éretten gondolkodsz, szerintem ezeket tőle is megkérdezhetnéd. Ő is ember, valamilyen érzelmi hullámvölgyben van esetleg. Még ha nem is nyílik meg előtted, legalább jelezted felé, hogy látod, mi zajlik és aggódsz. Ez már egy lépés lehetne, ami mindkettőtöknek segítene.

Anyukádnak nincsen felnőtt legjobb barátnője/barátja? Vele lehetne beszélni.

2014. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha ehes vagy menj a hutohoz es egyel. Ha megtiltja, menj a rendorsegre. De valahogy nem igen hiszem h eheztet.
2014. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Netfüggő lett. A netfüggőt nem érdekli a környezete, csak a virtuális világban él. Én is hasonló cipőben jártam/járok mint te, nem tudok ellene mit tenni. Mióta anyu felfedezte a netet, nem érdekli senki és semmi. :)
2014. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Lehet megismerkedett valakivel a neten, nem? Vagy csak rossz időszakot él át. Kérd meg, hogy üljetek le és beszéljétek meg, de ha nem sikerül szólj az osztályfőnöködnek, nehogy valami baj legyen a cukorbetegséged miatt.
2014. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem is megismert vmi pasit a neten és most lebeg!
2014. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apukáddal mi a helyzet?
2014. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj az osztályfőnököddel,vagy sulipszichológussal,vagy sulidokival.Az utóbbi,ha mindig ott van,akkor főleg vele,mert ő tud tanácsot adni az étrendbe.És sajnállak a cukorbetegség miatt,meg anyukád miatt is! :( :S
2014. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég rendesen függő lett. Az a baj ezzel az anyud korosztályával is, hogy sokan nem tudnak már mit kezdeni magukkal. Te felnőttél, olyan nagyon már nincs szükséged rá, lehet bele is fáradt eddigi életébe de nemnagyon lát kiutat, befásult úgy érzi nincs célja az életének már, nencs ami különösebben boldoggá tenné. Erre jön még ez a netfüggőség. Esetleg ha nehéz anyagi helyzetben van az ember, vagy van még egy kis hitel is amit fizetni kell, vagy nincs munkahelye az embernek és otthon van egész nap ezektől mind be lehet golyózni. Barátnőm anyukája is facebookfüggő lett talált ott valami csoportot és már remegett meló után mikor hazaért, hogy felmehessen. Egy gépe volt barátnőmnek ő ugye használta a netet, az anyja ellenezte eleint meg utálta a netet aztán szép lassan úgy hozzá szokott hogy egész nap barátnőm szobájába üldögélt. Ott valami csávóval is összeismerkedett akibe halál szerelmes lett úgy hogy egyszer nem találkoztak. Tudom ilyenkor rosszabbak mint a gyerekek, ha meg elmondod a véleményed akkor még rádförmed hogy ezt a kis kikapcsolódást is sajnálod tőle, legalábbis itt ez volt. Pedig régen tök jó fej volt az anyja, el lehetett vele órákat dumálni, volt hogy csak felugrottam az anyjához, vagy borozgattunk most semmi. Mindenképp ki kell mozdítanod anyud a gép elől, mert ez nem normális már nála. ANyumék pl. a net miatt váltak el. ELőször anyám ellenezte a netet, aztán csak kiharcoltuk hogy de a sulihoz kell stb...aztán ő is csak feljárkált, aztán unatkozott otthon jött a chat.hu ott lett egy két barátnője, aztán már nem csak barátnő...és még sorolhatnám.
2014. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!