Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi a gyerek dolga...

Szerintetek mi a gyerek dolga es a szulo dolga egy csaladban?

Figyelt kérdés

Most ezt halal komolyan kerdezem, mert a szuleim mar teljesen osszezavarnak, es kivagyok idegileg.


Ha valaki megkerdezne hogy mi a gyerek dolga, akkor ti mit felelnetek?


Mi a szulo dolga, mit felelnetek?


2014. febr. 22. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A gyerek dolga: felnőni.

A szülő dolga: felnevelni.

2014. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ hány éves a gyerek. 10 éves kor után már jogosan várnám el hogy besegítsen a házimunkában, mindig legyen kész a házi feladata és tanuljon rendesen, legyen őszinte, szófogadó.
2014. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szülő: felnevel, fedélt, ételt biztosít, iskolába járat amíg nem leszel keresőképes legalább, lehetőségihez mérten támogat mindenben ami a fejlődésedet szolgálja, törődést és szeretet nyújt.

Gyerek: szereti és tiszteli a szüleit, értékeli az Ő igyekezetüket, lehetőségei szerint ezt igyekszik is viszonozni, segít otthon, próbál terhet levenni a szüleiről, tanul és próbál az idő előrehaladtával önállósulni és rendes, normális kenyérkereső felnőtté válni.

2014. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szülő: normális értékre/életre nevelni a gyereket. És szó szerint, hogy életrevaló legyen az a gyerek. Legyen a szülő következetes, megértő és mutassa ki a szeretetét. A szülő dolga, hogy egészségesen nevelje a gyerekét. Ameddig nem tud a gyerek magáról gondoskodni addig az anya felelőssége hogy megkapjon a gyerek mindent ami a normális fejlődéséhez szükséges. Normális iskolába járassa és ugyanúgy emberszámba vegye. (én például elitélem a szüleimet az miatt mikor kicsik voltunk kólával tömtek minket, mindig az volt otthon, na meg annyi chipset ettünk amennyit akartunk, ez meg is látszik kicsit...aztán például mikor már nagyobbak voltunk és tudtunk magunktól fogat mosni csak beküldtek minket vacsi után a fürdőbe...hát hagy ne mondjam mennyit megszenvedtem a fogaimmal, mert nem mostam meg normálisan sose:D szóval sok ilyen apróság van..

A gyerek feladata: ami az alap, hogy saját maga után pakoljon el ne az anyjának kelljen még ő utána is rámolnia. Az én lányom például 5 éves múlt és már besegít a házimunkába, főzésbe...feladata a gyereknek, hogy ha a szülők szépen megkérik valamire ne ellenkezzen. Ha én mondok valamit akkor arra egyből ugorjon a gyerek ugyanúgy ha a gyerek kér meg valamire én se engedem el a fülem mellett. Ha már idősebb a gyerek és mondjuk hamarabb hazaér a suliból nyugodtan megfőzhet ő is egy kaját a szüleinek. Felporszívózhat, elmosogathat stb...Ami engem még nagyon zavar például párom öccse 18 éves múlt, lusta mint a disznó, oké hogy otthon lakik de semmit nem csinál, ha valamire megkérik akkor is könyörögni kell neki. Én például 16 év fölött még ha tanul is a gyerek akkor is elküldeném diákmunkára, nyári szünetbe se otthon üljön 3 hónapig hanem menjen szépen dolgozni és legalább a bulizásait, kiruccanásait ne én finanszírozzam.

2014. febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a szülő dolga hogy biztosítsa a normális feltételeket a gyereknek a lakhatáshoz, tanuláshoz, ruházkodáshoz, ételhez.

a gyerek dolga tisztelni a szülőt és ellátni az otthon rábízott feladatait, képességeihez mérten jól tanulni, becsülni azt amit kap.


a normális szülő-gyerek viszonynál ez alap dolog, mondani sem kell.

2014. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szülő dolga: az anyagiakról gondoskodni, a lakást rendben tartani, a gyereket iskoláztatni, megfelelően, egészségesen étkeztetni, foglalkozni vele lelkileg és a tanulásban vagy érdeklődési körében segíteni, támogatni (pl. elvinni szakkörre, különórára vagy edzésekre járatni, otthon tanulni vele, játszani vele, stb.); odafigyelni rá, hogy kikkel barátkozik és mi érdekli, és normál módon, jóindulattal és tanáccsal igyekezni jó útra terelni, ha gond van - tiltani, veszekedni meg csak súlyos esetekben megengedett, úgy gondolom. Valamint nyilvánvalóan a gyermek normál értékrendre nevelése.


A gyerek feladata: tanulni, normálisan viselkedni (kisebb csínyek persze beleférnek, de ne legyen az osztály legbalhésabbja, ha lehet), lehetőség szerint illedelmesen beszélni, a saját szobáját kitakarítani és az egyéb házimunkában is besegíteni.

2014. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tyűűű, ezt nehéz megfogalmazni, mert élethelyzettől függően változnak a szerepek.
2014. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első mindent elmondott.
2014. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2014. febr. 24. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!