Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyáméknak elment az eszük?

Anyáméknak elment az eszük?

Figyelt kérdés

Anyámék orvosok és egész életemben úgy éreztem, hogy sokszor eltúloznak bizonyos dolgokat; ez a szakmai ártalom.

Viszont most már 19 éves vagyok és vannak bizonyos megjegyzések, amik igenis bántanak, hogy ők ezeket tényleg komolyan gondolják.

Két példát írok:

- az egyik az, hogy a múltkor mondtam fateromnak, hogy megyek az uszodába és rendszeresen meg keményen úszom már egy ideje; erre ő egy félórás prédikálást tartott nekem, hogy nem jó az, ha én megerőltetem magam, mert a családban soknak volt szívproblémája és nekem is fokozott esélyem van ezekre, aztán majd hiába kapok észbe, amikor a mentők fognak beszállítani a kórházba


- a másik az, hogy valamilyen tablettákat kell szedjek, még nem lehet tudni mennyi ideig, és anyám azzal jött, hogy azért ne szedjem őket sokáig, mert így sincs már túl jó állapotban a májam; ezt ő arra értette, hogy más fiatalokhoz hasonlóan én is szeretek bulizgatni és persze ilyenkor iszom is, na de attól, mert valaki alkalmanként jól érzi magát, miért kell úgy beszélni, mintha egy többéves alkoholistához szólna ?


Meg van amúgy több megjegyzésük is és tudom, hogy úgymond a jó szándék vezérli őket, de azért egy idő után ez már nem jónak jön le, hanem inkább zavarónak és néhol még sértőnek is. Komolyan mostanában leginkább nem is mondok nekik semmit semmiről, mert csak felhúznának a sok hülyeségeikkel.

Vélemények ?


2014. febr. 26. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a 2 példában igazuk van..

persze az első esetben szerintem te is figyelsz, hogy azért túl ne hajtsd magad


csak aggódnak, pl gyógyszerek esetében ők azok akik pontosan látják, hogy néha többet ártanak, mint használnak.


biztos vannak idegesítő tanácsaik is, de csak aggódnak, nem értem ezen mit kell bántásnak érezni

2014. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Féltenek, mi ezzel a baj, ez a szülők dolga!

Pláne ha még igazuk is van. Tablettákat szedsz, ha bulizol iszol, és baj hogy azt anyukád nem nézi jó szemmel?

2014. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Itt gond az hogy nagyon megszállottak ebbe és hazaviszik a munkájukat.

Nem baj az hogy segítenek mert jót akarnak neked, de sajnos túlzásba esnek ami azért elég nagy baj.


Na most nálunk nincs orvos a családban, a barátnőm állatorvos ugyan de ő benne is megvan ez a megszállottság.

Sokat dolgozik ő de vannak pihenő napjai is azért, ritkán vagyunk együtt, de ha sétálunk és meglátunk az utcán egy macskát már mondja hogy szerinte beteg a macska, vagy túl kövér vagy nagyon sovány vagy bódult tehát megvan mérgezve stb...

A kutyámat is ő kezeli ha baja van de itthon is mondogatja hogy szerinte vitaminhiányos, nem azt mondja hogy rosszul eszik, mert nem etetem rosszul de egy táp vagy bármi egyéb kajamaradék nem tartalmaz ám mindent, valamit meg sem eszik.

De például az őrületbe kerget engem azzal ha ha elmegyünk egy barátnőjéhez vagy az én haveromhoz és akárhányszor meglát egy állatot már automatikusan nem azzal foglalkozik hogy megsimogassa hanem hogy milyen betegsége van.

De erre ott van a tyúkól is nálunk ha kimegyünk az udvarra akkor meg kell nézni a tyúkokat, és nem azt nézi hogy milyen aranyosak vagy valami hanem egyből beleköt az egyik tyúk lábába hogy mitől ilyen ronda meg hogy több vitamin kell neki.

Kapnak mindent, tojó tápot ilyen olyan vitaminos kaját, kukoricát, zöldségmaradványokat, ha nyár van levágott füvet is adok nekik, gazt mindent, de folyton jön ezzel.

Szóval megértelek ez sajnos ilyen aki megszállott már egyből a munkája jár az eszébe még a magánéletében is. Ezzel jót akar így nagyon nem is lehet rosszat mondani rá, de tudom hogy ez egy idő után idegesítő.


A haveromnak is vannak ilyen mániái.

Ha meglát egy vasdarabot már vinné magával hogy na akkor ebből mit lehetne csinálni. Ő lakatos de mindene az a munka, sok szépet csinált szemétből, le a kalappal de beteges már. Barátnője persze nincs mert haveromnak két dolog jár a fejében. A lakatos munkák, és a számítógépes játékok.

Semmi élete nincs.


Akárhányszor meglát egy gépet egyből elemzi mi van benne milyen játékkal játszana rajta, 23 éves létére elég "beteges" Bár azzal nincs baj ha szórakozásból eltölt 1-2 órát a gép előtt de ő betegesen ezt csinálja. Amint végez a munkahelyén, hazamegy és egyből vagy a gép elé ül be, vagy fogja magát és kimegy a műhelybe.

A szomszédom ugyan tudom mit csinál.


Vannak ilyen megszállottak. Én is ilyen vagyok én is szeretek szerelgetni, barkácsolni munkám is karbantartásról szól, de én a magánéletben ezt eltudom hagyni. Tehát ha a barátnőmmel vagyok vagy a barátaimmal nem azon pörög az agyam hogy na mit kéne megszerelni, mibe hol keressem a hibát ha van ha nincs. Ha valahol van hiba, csöpögés azt észreveszem és felajánlom a szerelést ha szükséges, de nem erőltetem.

Barátnőm főnöke is megkért hogy segítsek össze szerelni nekik egy új polcot vagy épp csináljam meg az egyik lámpájukat mert a sok ráncigálás meg ütődés végett megrepedt a foglalat és újat kellett bele tenni, ezeket megcsinálom ha megkérnek rá, ilyen 10 perces apróságokat. De nem ez a mániám hogy na egyből bemegyek valahova és nézem mit hozzak rendbe.


A te szüleiddel is ez a baj hogy megszállottak, ami szép és jó csak nem tudják azt hogy ez beteges már.

Ugye az orvosoknál is rengeteg szakág van valószínű hogy ezekhez értenek de a pszichológiához már nem annyira hogy maguknak beismerjék hogy ők túl megszállottak és a magánéletbe csak akkor vigyék a munkájukat ha szükséges.


Én háziorvosomnak is van egy lánya velem egy idős, ismerem jóban vagyunk na náluk nincs ez hogy na megvizsgálom a lányom és beadok neki mindent, ha észreveszi hogy valami nem jó segít rajta ha meg látja hogy jó minden akkor hagyja, és ő odafigyel mit ad neki enni de engedi is hogy szórakozzon meg nassoljon mert ugye emberek vagyunk és attól hogy valaki orvos még ne kezelje betegként a gyerekét agy más családtagját ha nem szükséges.

2014. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit érzékeny vagy. Ezekben igazuk is van, de nem tiltották, csak óva intettek. Nem értem mi ezzel a baj. Ez a dolguk. Az én szüleim mégcsak nem is orvosok de 22 éves létemre néha még mindig megkapom hogy "hideg van, vegyél fel sapkát/pulcsit/öltözz melegebben". Nem bántani akarnak hidd el, csak féltenek.
2014. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Más szülők is aggódnak állandóan, csak nálad jobban az ilyen orvosi dolgokban jön ki, mert ők orvosok.

Az 1. példára: Van valami szívproblémád? Ez könnyen kideríthető. Ha van, akkor természetesen jobban oda kell figyelned magadra, mintha másoknak.

2. példára: Milyen tablettákat kell szedned? És miért? Egyébként igaz, a májnak nem tesz jót semmilyen gyógyszer hosszú ideig való szedése.

De abból, hogy azt írod, hogy kell szedned valamit és nem tudod, hogy mennyi ideig, én arra gondolok, hogy akkor tényleg van valami problémád. Lehet, hogy ezért féltenek.

2014. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!