Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a párod mindent sajnálna a...

Ha a párod mindent sajnálna a közös gyereketektől, megfordulna a fejedben a válás?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző házasságából egy fia. Nem akarok rosszat írni a gyerekről. Fogalmazzunk úgy, hogy mióta betöltötte a 18-at, nem nagyon keresi az apját. 2 havonta egyszer betoppan, hogy pénzre lenne szüksége - a gyerektartáson felül - férjem azonnal ad neki. Azt sem tudjuk, hogy érettségi után továbbtanult e vagy dolgozik.

Szóval, a közös lányunk 14 éves. Jól tanul, tisztelettel beszél velünk, besegít a házimunkába, 100%ig megbízható.

Nem követelőzik, tisztában van azzal, hogy a pénz nem a fán terem.

Havonta egyszer össze szoktak ülni a barátnőivel pizzázni, filmet nézni. Általában azon a hétvégén amikor nincs vagy csak kevés a tanulnivaló. Ez nekünk havi kb 1500-2000 ft-t jelent, annyit szokott kérni a lányunk. Kifizeti a pizza rá eső részét, vesz egy üdítőt meg egy chipset.

A férjem szerint ez pénzkidobás, a mi lányunk ezt "nem érdemli meg".

A fiának puncsolni akar, ezért felajánlotta neki, hogy kifizetjük a jogsiját...

Többször összevesztünk emiatt, hogy a lányunktól mindent megtagad, míg a fiának soha nem mond nemet.

Én mindig odaadom a pénzt, hogy ő ne érezze a feszültséget. Régebben tőlem is sajnált dolgokat, pl terhesség alatt ha kívántam a gyümölcsöt vagy az édességet. Szülés után szerettem volna nőnek érezni magam, elmenni fodrászhoz, hogy neki tetszek, ilyenkor mindig húzta a száját. A szüleim ezt nem nézték jó szemmel, finanszírozták a dolgaimat.

Most ugyan ezt csinálja a lányunkkal.

Napok óta a váláson gondolkozom. Beszélni nem lehet vele, szentül meg van győződve hogy a lánya semmit nem érdemel, a fia pedig mindent.

Szerintem ez nem igazságos!


2014. febr. 26. 20:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Párod egy sza.rágó. Sajnálom.


Megpróbálhatod megbeszélni vele, de nem tudom mennyire lesz hatásos.

2014. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha rosszindulatú akarnék lenni, akkor megkérdezném, miért mentél hozzá. Mert kiskorodtól kezdve arról ábrándoztál, hogy férjhez mész? A legelső elfogadhatónak vélt pasihoz? Mert különben lemaradsz valamiről?

Lemaradtál volna a mostani problémáról, ha házasság előtt ismered meg a párodat.


Abszurdum, hogy gyümölcsöt sajnál a leendő gyermeke anyukájától.

Én már ott kiakadtam volna.


Itt nem arról van szó, hogy "nem igazságos", hanem arról, hogy olyanhoz mentél hozzá, akihez nem kellett volna.

2014. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Azon elgondolkodtál már, hogy vajon az első felesége nem ugyanezért a gondokért vált el a férjétől?? A férfiak bizonyos dolgokban nem tudnak változni, és ahogy veled viselkedett terhességed alatt, az tuti régebben is megvolt benne
2014. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért váltak el. Annyit mondott a párom,hogy kiszerettek egymásból.


Igen utólag rájöttem hogy nem kellett volna hozzámenjek. Amikor dolgoztam, nem kérdeztem meg a véleményét, hogy vehetek e ezt vagy azt. Megvettem magamnak. Terhesen nem mertem már annyira ugrálni, kisgyerekkel meg pláne.

2014. febr. 26. 20:36
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
ha beszélőviszonyban vagy a volt feleséggel kérdezd meg tőle, hogy vele hogy viselkedett pl a terhesség alatt, és hogy sajnálta-e tőle a pénz.
2014. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
A gyereknek nem jó egy olyan szülő mellett felnőni, aki nem támogatja. Ha anyagilag így áll a dolgokhoz, érzelmileg sem hiszem, hogy megteszi ezt. A lányotok már elég nagy, nem hiszem, hogy a válás különösebben megviselné, a kérdés csak az, hogy jobban megviseli-e, ha nem váltok.
2014. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Eddig nem lett volna se bátorságom se pénzem arra, hogy a férjem nélkül éljek.
2014. febr. 26. 20:58
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
most már van? mert akkor hajrá... én biztos nem élnék vele tovább...
2014. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Van.
2014. febr. 26. 21:14
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
akkor tényleg kezd el az új és boldog életedet a lányoddal! :) kitartást a véghezviteléhez és sok szerencsét! :)
2014. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!