Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gonoszkodik a lányom...

Miért gonoszkodik a lányom velem? Mit lehet tenni, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Eddig semmi baja nem volt, átlagos kislány volt, semmi rosszat nem tudtam volna mondani rá. Szófogadó, kedves, udvarias...Most lassan 6 éves lesz és az utóbbi időben elkezdett idegesítően okoskodó, akaratos és gonosz lenni. Azt hiszi mindig mindent ő tud a legjobban, ha valamit próbálnék elmagyarázni neki meg se hallja csak kapkod össze-vissza. Ha valamihez nincs kedve, mert éppen nem játék hanem valami feladatot kell csinálni 5 percig nem lehet lefoglalni, kitalál mindent csak hogy meg ne kelljen erőltetnie magát. Szörnyen lusta lett és 2 perc után ha valami nem sikerül neki feladja. Ha itthon van alapjáraton nincs vele baj, de hétvégente a nagyszülőknél, nagynéninél szokott lenni. Olyankor mintha kifordulna magából. Ma is mikor elvittem, 5 perc múlva elküldött hogy most már menjek el, minek vagyok még ott. Mikor rászóltam hogy tudja már kivel beszél nem a haverja vagyok fél percig csöndbe volt utána megint beszólt, hogy mi van nem tudod felemelni a feneked? Mikor megyek érte vasárnap elkezdi mondani, hogy nem szeret és hogy nem akar hazajönni. Olyankor úgy néz rám, mint aki meg tudna ölni a szemeivel. Eddig szerencsére nem sokszor fordult elő, de azt veszem észre egyre gyakrabban előfordulnak ezek a gonoszságai. Pedig senki nem bántja, szereti mindenki, foglalkozunk vele, ugyanúgy emberszámba vesszük itthon is attól hogy kicsi...de ez kezd nagyon idegesíteni. Él alapjáraton elég "lazán" nevelem, úgy értem, hogy sokszor azt érzem én is gyerek vagyok még, sokszor mondja is hogy szereti hogy ilyen vicces vagyok, rengeteget játszunk, szeretek viccelődni vele, de a szemtelenséget nem tudom elviselni. Nálatok van/volt hasonló szitu ilyen korban? Mivel lehetne hatni rá? Azzal nem akarom büntetni, hogy nem engedem a rokonokhoz, mert azzal csak azt érném el, hogy még jobban utálna itthon lenni. Vagy ezt csak én fújom fel, életkori sajátosság és nem is kellene foglalkozni ezekkel a dolgaival, kinövi majd? Az a baj, hogy azt érzem ha most nem vágok oda ilyenkor keményebben akkor később nem bírunk vele. Az apja elég szigorú ez jó is, de én meg pont a lazább neveléssel értem eddig célt nála nem nagyon akarok veszekedni vele meg büntetgetni. Valakinek tapasztalata? Mit tennétek?
2014. febr. 28. 15:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%
Minden hétvégén a nagyinál szokott lenni? Ha igen, nem lehet h azt hiszi hogy lepasszolod?
2014. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen csak 7 éves gyerekkel.Mikor elkezdte a sulit akkor lett ilyen.

Szerintem pont az a baj,hogy túlságosan lazára veszed a nevelését és kezd kinyílni a csípája.Apával is beszél így vagy csak veled?

2014. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Nagyi esélytelen, hogy finoman ellened beszéljen?

Mindenesetre DE, mindenképp most fogd rövidre a pórázt, ne engedje már meg magának ennyi idősen, hogy elzavar meg ezt a stílust!

Botrány, ne haragudj!

2014. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
A "lazaság" mellett következetesen nevelem és nem engedem meg én se ezt a stílust csak hirtelen nem tudom hogy lereagálni mivel eddig nem engedte meg magának ezeket a dolgokat. Tudta mi az ami a vicc kategória, mi az ami már nem az. Most viszont..hirtelen indulatból nem akarom lereagálni, mert lehet akkor fel is képelném egy ilyen beszólásnál legszívesebben de azért ennyiért még verni nem akarom:), viszont nem tudom mi lenne célravezető. Próbáltam vele már elbeszélgetni az hatott ideig-óráig, úgy csinál mint aki megbánta még egy két "Könnyet" is ejt, de már úgy vettem észre nem nagyon érdekli amikor beszélek hozzá. Ellenem biztos nem nevelik, nagyon jól kijövünk szerencsére mindenkivel. Szeretek én is ott lenni náluk. Azt meg biztosan nem érzi, hogy lepasszoljuk, mert imád ő is ott lenni, már a hét elején számolja hogy hányat kell aludnia, hogy mehessen a dédihez. Nagyon szeretik egymást, mi meg úgy vagyunk vele miért ne menjen ameddig lehet, ha itthon akarna lenni nem erőltetnénk neki, hogy menjen hozzájuk.
2014. febr. 28. 15:47
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj büntetgetni, hogy tudja, hol a határ. Hidd el, szüksége van rá, előr mondd meg neki, hogy ha szemtelen, vagy nem fogad szót, milyen büntetés vár rá. Legyél következetes, a büntetéseket tartsd be, és mindig biztosítsd közben kedvesen arról, hogy szereted és amit teszel a saját érdekében teszed. Csak így lehet, mert ha nem vagy vele szigorúbb, csak egyre roszabb lesz.
2014. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%
Vagy a rokonok tömik édeséggel amikor nem vagy ott. Azért akar minél hamarabb elküldeni, és nem hazamenni.
2014. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy ott több mindent megengednek neki. Ezzel se volt eddig bajom, mert oké kicsit a dédi vagy a nagyapa többet megenged neki na bumm ez belefér. Nyilván nem fogom őket beszabályozni, hogy mikor hogy bánhatnak vele, de nincs elkapatva olyan nagyon azért. Ami erről eszembe jut még az, hogy szörnyen félti a hasát. Valamelyik este rám szólt, hogy miért szedek magamnak annyi vacsorát, most mindet fel fogok falni? Pedig mindig sokat főzök, annyit ehet amennyit akar nem szoktam spórolni a kaján mégis szörnyen félti a hasát. Kiszed egy csomót a tányérjára aztán meg csodálkozik mikor nem tudja megenni, hogy nem kelhet fel...amúgy milyen büntetésre gondoltatok? Mert eddig nem kellett szerencsére nagyon büntetnem:(
2014. febr. 28. 16:01
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos biztos, hogy kellett volna már büntetned, mert nem 1 nap alatt lett ilyen! Nem szeretnélek bántani, csak őszinte véleményt írok. Ez az egész a te hibád, mindent ráhagysz!

Mi az, hogy félti a hasát és rád szól, hogy mennyit eszel?

Vagy hogy elküld? Emeld fel a feneked???

Máskor azt mondja majd, hogy takarodj???

Kérdező! Vagy helyre teszed a lányod vagy ez csak rosszabb lesz!

Nem kell őt sajnálni(!), ez az ő ÉRDEKE, csak sok szülő ezt képtelen belátni vagy ha be is látja, nem tudja megtenni, pedig pont ezzel ártasz a legtöbbet a lányodnak!


14-15 évesen mi lesz így?! Bele se merek gondolni!

2014. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem bántasz meg, minden kritikát, tanácsot szívesen veszek. Nem egyik napról a másikra lett ez, 2-3 hónapja kezdett ennyire "nagylányosodni", eddig se egy hisztije nem volt, bármit mondtam elsőre megcsinálta. Olyan mintha az oviba egymásra ragasztanák ezeket a hülyeségeket. Azt mondogatja, hogy neki ne parancsolgasson senki, majd ő tudja magától mit csinál. Mondom itt senki nem parancsolgat esetleg szépen megkérünk...A logopédus is mondta, hogy folyamatosan egyezkedett vele, hogy ne kelljen a feladatot csinálnia, mert úgy el van fáradva. Mostanában sokat mondogatja, hogy fájnak a lábai (az apja szerint csak kifogás ez is), de már annyiszor mondta, hogy nem tudom mit gondoljak. Néha tényleg rosszabb meg lustább, mint egy öregasszony. Értem én, hogy büntetni kell ilyenkor, de ti milyen eszközökkel büntetnétek? Konkrét példát tudtok mondani? Egyébként ne egy kezelhetetlen, rossz gyereket képzeljetek el, csak néha előjönnek ezek a "gonoszságai" 2-3 naponta, hetente van egy-két ilyen "velősebb" beszólása, és tudja érzi sajnos már ilyen kicsiként hogy kinek mivel tud fájdalmat okozni, hogy köpni nyelni ne tudjon az ember. Ilyen például mikor elkezdte mondani, hogy "nem fog megszületni a kisbaba a hasadból" (23 hetes kismama vagyok). Párom szerint akkor még nem tudta mit mond, de egyre jobban úgy gondolom tisztába van azzal amit mond.
2014. febr. 28. 16:26
 10/28 anonim válasza:
100%
Azzal kellett volna kezdened, hogy várandós vagy. Szerintem féltékeny. Próbáltál a babáról beszélgetni vele?
2014. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!