Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem meg a szüleim...

Hogyan beszéljem meg a szüleimmel, hogy hagyjam abba a sulit?

Figyelt kérdés

Inkább mennék valamit dolgozni mert alapból késtem egy évet meg kétszer buktam kilencedikben és már nincs kedvem meg türelmem suliba járni...nem vagyok rá képes hogy még 2,5 évet járjak. Lassan 20 leszek és még tizedikes vagyok. Tavaly év végén beszéltem már erről velük de azt mondták, hogy szó se lehet róla. Tudom hogy nehéz így munkát találni de nem akarom folytatni. Hogyan vegyem rá őket? Ha kell munkát is szerzek előre csak hogy lássák hogy komolyan gondolom. Egyáltalán kellenek ehhez a szüleim vagy ennyi idősen már egyedül is elintézhetem?

19/F


2014. febr. 28. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már bőven egyedül is elintézheted! Arra esetleg nem gondoltál hogy estin befejezed? Amellett tudsz dolgozni is és még a sulit is betudod fejezni akár 2 év alatt is. Én is így csináltam, most lesz meg az érettségim.
2014. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 eric_one ***** válasza:

Fiatal felnőtt vagy, de az is biztos hogy nem tudsz helyes, felelősségteljes döntést hozni a saját életeddel kapcsolatban. A gimnázium se volt jó választás, mert vagy a képességeid nem elegendőek, vagy amit írtál hogy semmi kedved hozzá, és letojod az egészet. Akkor legalább valami szakmai iskolát végezz el, mert nagyon bánni fogod ezt a fiatalkori lustaságodat.


"Egyáltalán kellenek ehhez a szüleim vagy ennyi idősen már egyedül is elintézhetem? "


Elintézheted, de hidd el jobb a szüleid támogatása, mert rá vagy utalva a segítségükre. Ők pedig nagyon helyesen követelnek Tőled, és a Te érdekedben teszik, mert szeretnek és akarják hogy többre vidd...


Tapasztalatból mondom hidd el az iskolai évek jobbak mint a melós élet, szóval rázd le magadról a lustaságot és kíméld szüleidet is ezzel.

2014. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha most abba hagyod az iskolát akkor 8 osztállyal hova fognak felvenni? Sehova.

Jogilag felnőtt vagy és azt teszel amit akarsz, de mivel úgyis a szüleidnél laksz, ők fizetnek mindenedet (gondolom) így ők döntenek.

Gyerek vagy még ha úgy gondolod ez jó ötlet.

Nem csodálom, hogy nem támogatják az ötletet.

2014. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nem akarok estin meg sehol se tanulni. El akarom ezt felejteni egy időre mert már belefáradtam. Amúgy szakközépbe járok és tavaly meg most is egész jó tanuló voltam, azelőtt meg minden félévkor meghúztak több tárgyból is de matekból pótvizsgán is buktam, az utolsó bukásomnál pótvizsgára se mentem. Hiányzok amennyit csak lehet. Nem azzal van most bajom, hogy bukok mindenből és eddig se az volt hanem az hogy egyszerűen nincs kedvem, türelmem a sulihoz. Teljesen elszívja az életerőmet... lusta dög lettem, életkedvem sincs már. A társaság jó meg mittudomén de akkor is egy szar.
2014. febr. 28. 23:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a gond, hogy oké, hogy nincs kedved, türelmed hozzá, de akkor mit akarsz csinálni? Miből akarsz megélni? Szakmád van már?

Ha van szakmád, akkor elgondolkozhatsz a dolgon, ha még nincs, akkor bírd ki. Teljesen nyugodtan elhiheted, hogy szarabb heti öt nap napi 8-10 órát melózni, mint 5-6 órát ülni a suliban. Ennél már csak az szarabb, amikor évekkel később rájössz, hogy elszúrtad, és a 8-10 óra meló UTÁN még le kell ülnöd tanulni..

2014. márc. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem az iskolába járással van bajom hogy mindig be kell menni de magántanuló meg nem lehetek az más kérdés hogy rohadt lusta vagyok tanulni. Nincs semmilyen végzettségem de dolgozok már 14 éves korom óta minden nyáron meg néha suli időben is van valami és az jobban bejön mint az iskola.
2014. márc. 12. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Hat Rad keresztet lehet vetni. Elo halott vagy...


Ha tudod, hogy lusta vagy miert nem teszel ellene? Miert elegszel meg ennyivel? Nincs benned semmi buszkeseg, hogy tobbre vigyed?


(Tudod 2 ev mulva "az unom mar az iskolat" mondatod meg fog valtozni: "en aztan nem megyek el Xe Ft-ert dolgozni...")


A szuleidet sajnalom. Lusta dog!

2014. márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8 általánossal sehol se kapsz munkát,és inkább logsz a szüleid nyakán???ilyen hozzáállással családod se lez,és majd anyád mellett fogsz agglegényként megöregedni...gratulálok....az ilyen emberek miatt tart ott ez az ország ahol....
2014. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18 éves elmúltál. Gondold végig, mit szeretnél. Ez látszik a soraidból. Hidd el, a szüleidnek sem könnyű a másik oldalon, amikor neked szeretnének jobb életet, de neked nem olyan kell, amit ők adni akarnak. Van más lehetőség is: keress magadnak önálló lakhatási lehetőséget, számold ki mennyibe kerül majd az, ha neked kell fizetni a számlákat, a ruhát, az ennivalót, és minden mást ami kell ahhoz, hogy élni tudj. Ehhez keress munkát, ami annyit fizet, hogy az előzőeket fedezni tudja. Ha mindezt eltervezted, terjeszd elő a szüleidnek. Nem fognak utadba állni, ha biztosítottnak látják a megélhetésedet.
2014. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!