Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan beszéljem meg a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem meg a szüleimmel? 17 éves lány vagyok, egy éve együtt vagyunk a párommal. Szeretnék eljegyzést, mert szerintem úgy tudja csak kimutatni egy férf9, hogy veled akarja leélni az életét, ha megkéri a kezedet.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, egy éve együtt vagyunk a párommal. Szeretnék eljegyzést, mert szerintem úgy tudja csak kimutatni egy férf9, hogy veled akarja leélni az életét, ha megkéri a kezedet.

Ha meg nem tudja magát melletted elkötelezni, akkor minek vagy vele együtt?

Szóval sokat beszéltünk róla, belement a barátom.

A szülők ellenzik, pedig szeretnek engem, s az enyémek is a barátomat.

Miért nem aakrják, hogy boldogok legyünk?

elég érettnek tartom magam


2009. júl. 24. 00:01
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
bocsánat, másolni akarta, és az előzőt meg ott hagytam, azért van kétszer véletlenül
2009. júl. 24. 00:02
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Hát, szerény véleményem az, hogy ez nem érettség kérdése. Egy szimbolikus "elfoglakvennifeleségül" gyűrűt esetleg adhat, de minden komolyabb dologgal szerintem várjatok addig amíg nem lesz állandó keresetetek. Esetleg végezd el a gimnáziumot, aztán próbáljátok ki az egymás mellett élést, nemcsak 1 módja van az elkötelezettség kimutatásának. A szüleid csak a legjobbat akarják. Nem aztmondom, hogy nem az a fiú életed párja, csak a statisztikákat nézem, és százból 90en megjárják ha fiatalon kötelezik el magukat.
2009. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem, angyalom, nem vagy érett. Egyáltalán nem vagy érett még az eljegyzésre.

Romantikus tiniként te is arra vársz, hogy majd eljön a herceg fehér lovon, elvesz feleségül, aztán holtodiglan-holtomiglan... Ez nem így működik. Nagyon nem.

Úgy tűnik, hogy a lehető legrosszabb stratégiát választottad arra, hogy magadhoz láncold az éppen aktuális pasit. Elkezdted rágni a fülét, valószínűleg olyanokat vágtál hozzá, hogy "ha nem akarsz elvenni, akkor nem is szeretsz". Erre a srác nagy nehezen ráállt az eljegyzésre, csak hogy végre leszállj a témáról.

Most pedig a szüleidnek próbálod beadni, hogy ti bizony összeházasodtok, és nekik kötelességük egyetérteniük ezzel, mert ha nem, akkor ők biztos nem is szeretnek téged, és nem akarják, hogy boldog legyél...


Nem veszed észre, hogy itt arról van szó, hogy te elterveztél valamit, és most tűzön-vizen át meg akarod valósítani? Közben pedig egyáltalán nem érdekel senki véleménye... Se a barátodé, se a szüleidé, se senkié. Ezt úgy hívják, önzés: "Nem érdekel, más mit gondol, nekem legyen jó, mégpedig most azonnal!" Szerelmes kislány vagy, igen, ez egy állapot, mindenki átesik ezen, el fog múlni. Két-három év múlva, kissé lehiggadva már kicsit másként fogod nézni a dolgokat. Tíz év múlva és némi élettapasztalattal felvértezve meg jó eséllyel csak röhögni fogsz ezen az akarnok kis emberen, aki most vagy. Hidd el, így lesz. Csak kérdés, hogy a srác veled marad-e addig...

2009. júl. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

"Ha meg nem tudja magát melletted elkötelezni, akkor minek vagy vele együtt?"

Ez annyira hülye gondolkodás, már bocs, azért vagytok együtt mert szeretitek egymást... de a szerelem múlandó mint tudjuk. 17 évesen még nem kell eljegyzés, fölösleges lenne, élvezzétek hogy együtt vagytok, szórakozzatok, amíg meg nem unjátok, stb. Ennyi. Megértem miért ellenzik a szüleid, pár év múlva te is meg fogod érteni.

2009. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Tesóm is feleségül vette az első komolyabb barátnőjét, akivel gimis kora óta járt, már gyerekük is van, jól megvannak.

De anyukám mindig mondta neki, hog éljen még kicsit, de csak mert neki rosszul sikerült az első házassága, és hamar elváltak, és nem akarta, hog tesóm is ebbe a hibába essen.

De én is azon a véleményen vagyok, hogy ilyen idősen felesleges az eljegyzés. Magadban nem bízol, félsz, hog egyedül maradsz, vagy miért akarod? Ha szeretitek egymást, az úgyis megmarad, felesleges a nyomást a nyakatokba akasztani, hogy "mi mostmár össze vagyunk kötve". Eljegyzést is ugyanolyan könnyű felbontani, mint a járást, nem jelent semmit gyakorlatilag.

És ennyi idősen még változik az ember, rájön dolgokra, lehet rájössz, hogy nem is ő az igazi, nem vele akarod leélni az életed. De ha meg nem, ő úgy is ott lesz melletted eljegyzés nélkül is.

2009. júl. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Annyira rossz ez a hozzáállás...Miért nem fogadják el egyesek, hog yigenis létezik igazi sírig tartó szerelem már ennyi idősen is?
2009. júl. 24. 00:51
 7/33 anonim ***** válasza:
85%
Biztos létezik csak éppen olyan ritka, hogy nem is igazán hallani ilyesmiről. Én is azt hittem az első pasimról hogy ő lesz az igazi, a férjem lesz meg minden. 5 évig voltunk együtt, akkor untam bele a kapcsolatba, később találtam is valaki mást...hát mégsem ő volt az igazi. A pasik nagy része meg alapból nem túl kitartó, főleg nem fiatalon. De nem hinném hogy túl sok tapasztalatod lenne ezen a téren...
2009. júl. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
meg akarom mutatni, hogy én igenis kivétel vagyok!!!!
2009. júl. 24. 01:05
 9/33 anonim ***** válasza:
86%

Kérdeztél és válaszoltunk, nehogy felháborodj ezen..

Tudom, hogy szerinted most ő az igazi, és nincs is afelől kétségem, hogy van rá esély, hogy életetek végéig kitarotok egymás mellett, mindössze arra figyelmeztettünk, h ne tegyél fel mindent egy lapra, mert az esetek többségében nem jön be.

2009. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

Az egy dolog hogy te meg akarod mutatni, de nem minden úgy szokott összejönni ahogy az ember akarja. Szerintem még túlságosan gyerek vagy ehhez. Ilyen gondolkodással.

Eljegyzéssel nemhogy magadhoz kötöd, egyre inkább elriasztod a pasit majd...

Mégis mit akarsz elérni ezzel? Házasságot is már most akarsz talán? Aztán pár év múlva elváltan 1-2 gyerekkel mit fogsz kezdeni?

2009. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!