Emiatt önző lennék?

Figyelt kérdés

Testvérem kirepült a fészekből, már van családja, csak én maradtam itthon. Eddig kényelmes volt, barátom is közel lakik, egyetem is közel van, és nem akarunk még összeköltözni. Viszont anyukám egyedül van, és úgy tervezte, hogy majd én itthon maradok mindig, csak külön lakrészbe. Eddig nem akartam összetörni az álmát, hogy minek idegesítsem, hiszen valószínűleg még évekre vagyok az önállósodástól. Ismerem eléggé, és nem biztos, hogy jól fogadná. Szeretem meg minden, de elvárhatja, hogy én itthon maradjak? Miért nem a testvéremet akarja ideköltöztetni, miért engem itthon marasztalni?

Azzal védekezett, hogy nagy a ház, lenne itt külön lakrész, minek elköltözni...



2014. márc. 9. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy önző nem élhetsz mindig az elvárásai szerint. Anyudnak is ki kell alakítani a saját életét.
2014. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem, teljesen normális, hogy saját életre vágysz.

Ne haragudj a megjegyzésért, de anyukád önző, amiért ő ebben meg akar akadályozni azért, hogy ő jobban érezze magát. Ilyet nem várhat el tőled, nem azért vagy a világon, hogy úgy élj, ahogy ő akarja.

2014. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, de tulajdonképpen nincs okom rá, hogy elköltözzek, eddig minden közel volt, önálló keresetem még nincs, és kb fél éven belül nem is lesz.

Barátom is 20 percre lakik.

Viszont szeretnék egy kicsit a magam ura lenni, és sajnálom anyukámat, biztos mardosna a bűntudat, hogy itt hagyom egyedül. De azt nem értem, hogy miért a második gyerek feladata ez? Testvérem miért költözhetett el gond nélkül? Aki gyorsabban önállósodik, az nyer?

2014. márc. 9. 19:50
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez éppen elég ok arra, hogy elköltözz: te akarod.
2014. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most inkább hallgattam, amikor ezt mondta, hogy az majd az én lakásom lesz, nem akartam vitatkozni...remélem nem veszi ezt beleegyezésnek.
2014. márc. 9. 19:56
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy önző! De nem kell rögtön költözni :)

Majd ha lesz lehetőséged elköltözni és nem akarod a külön lakrészt, akkor ne hagyd, hogy anyukád megakadályozzon ebben, mert később úgy is mindig vita lenne belőle, ha csak az ő kedvéért maradsz ott.

Ha túl nagy a ház anyukádnak egyedül, akkor el kell adni és kisebbet keresni neki.

Egyébként sokan élnek külön lakrészben, de egy épületben. De ez csak akkor működik, ha nem erőszak,kényszer, hanem szabad választás.

2014. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én javasoltam, hogy adjuk el a házat, és vegyünk egy kisebbet.

Azzal se lenne gondom, ha majd családom lesz, hogy hozzánk költözzön külön részbe. De nem úgy, hogy én itthon maradok évekig...

2014. márc. 9. 20:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le, mindenkinek mennek a zöld kezek.
2014. márc. 9. 20:42
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván egy vérmes anya járt erre :)
2014. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mit jelenr pontosan ez a kulon lakresz?
2014. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!