Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miből érzékelheti egy 2-3...

Miből érzékelheti egy 2-3 éves gyermek azt hogy szeretik?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanabból, amiből a kétnapos és a féléves érzékeli.
2014. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

A 2-3 éves számára szerintem alap az állandóság, ez adja meg a keretet ahhoz, hogy biztonságban, szeretve érezze magát.

Ezt az állandóságot értem egyrészt a személyek állandóságára maga körül (családtagok, rokonok)- tehát pl. hogy az anya ne az X+1. pasiját vigye magához pár hónapon belül, akikhez a kicsi nem tud ilyen rövid idő alatt kötődni.

Értem ez alatt a tevékenységek állandóságát: a nagyjából fix napirendet, hogy pl. délelőtt udvari játék vagy bevásárlás van, hogy mikor alszik, hogy van esti ruton (vacsora-fürdetés-estimese-betakarás-puszi stb.).

..és persze a hely állandóságát is: legyen egy saját kis ágya, kuckója, szobája, kis alvós állatkája, amit mindig magánál tarthat (esetleg cumi vagy textilpelenka vagy kispárna stb.), saját kis dolgai, játékai, amiket ő rendezgethet el.


Ez után a törődést és a szeretetet abból érezheti, ha a számára fontos személyek (családtagok) nyugodtak, derűsen fordulnak oda hozzá, kommunikálnak vele, legyen az beszélgetés, mese, mondókázás, énekelgetés. Ha sokat kap testi érintéseket: ölelés, puszi, simogatás, gyakran kellhet még ölbe venni, ha nem utasítják el sokszor a bújását, de ugyanilyen lehet a birkózás, csikizés is.

A közös, számára értelmes és tartalmas tevékenység közben is érezheti: a közös játék során pl. amikor megéli, hogy rá figyelnek, foglalkoznak vele, odafordulnak hozzá, válaszolnak a kérdéseire.


...és természetesen szavakkal is: ki lehet és ki is kell fejezni, hogy mennyire szeretik, milyen ügyes volt adott dologban, mennyire büszke rá az anyukája, mert y módon viselkedett. A szavak is megerősítik a szeretetben, pozitívan hatnak már az ilyen kicsik önértékelésére is.


Végül a hitelességet is nagyon jól érzékelik a kicsik: vagyis azt, ha a felnőtt szívből dicséri meg, vagy csak ráhagy valamit, ha róla másoknak is pozitív módon nyilatkozik meg róla- bár ez a hitelesség is visszautal az állandóság témához, amit az elején írtam.


Nekem ez jutott eszembe:

egy 3,5 éves kisfiú anyukája

2014. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Szeretgetik, érzi a szavakból, tettekből, ölelik, puszilgatják, kedveseket mondanak neki. A mindennapi teendők jó hangulatban, nem idegességben, feszültségben zajlanak le.

Sokat foglalkoznak, kommunikálnak vele, odafigyelnek rá, játszanak vele, tanítgatják.

2014. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy írják: sok testi kontaktus (elsősorban simogatás, érintés) és sok közös tevékenység (játék, játékos részvétel a háztartási munkában, ha tv-zés, az is közösen, megbeszélve, kommentálva).
2014. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mit tehet a szülő, ha a gyereket pl. nem köti le a mese, az énekelgetés, nem igényli az ölbe bújást, ha kirándulni vinni nincs pénze.
2014. márc. 11. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Játszótéren közös játék, jó kis séta biciklizéssel egybekötve?Vagy ha mindenképp kirándulásra gondolsz, vannak ingyenes programok, vagy nagyon olcsók, még akár egy fürdő is ami még neki ingyenes. Mikor kicsi voltam, nekem nagyon sokat számított az is, hogy minden délben nagymamám azt főzte amit enni szerettem volna, ha már tud beszélni, kérdezd meg.
2014. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Megkérdezném tőle, hogy mit szeretne csinálni, mihez van kedve.
2014. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Mi vittük a gyereket csak simán a Duna partra hajókat nézni, ebben a jó időben kisfiúnak lehet hogy tetszene. A diavetítés se köti le? A 2-3 éves gyermekemnek mindene a játék, pontosabban az, hogy valaki játszon vele. Leülök, felmászik a hátamra és úgy jövök-megyek vele a lakásban, imádja csak baromi fárasztó :) Ha vele foglalkozol az mindenképp mutatja neki.
2014. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

2. hosszú válaszoló vagyok.


Kérdező: kérlek ossz meg egy kicsit több infót a kicsivel, magaddal, a családdal kapcsolatban (úgysem ismerünk, ne félj), miért foglalkoztat téged ez a kérdés ennyire?


A könyvek lehet, hogy nem kötik le azonnal, de azért nem érdemes feladni- lapozgatósok, simogatós textilkönyvek biztosan sikeresek lennének (esetleg ami sípol, dudál- mint az első könyvek- vagy hagyd, hogy ő lapozza stb.)


Ha a bújás most aktuálisan nem létszükséglete (van ilyen, amikor a kicsik nem annyira igénylik, aztán megint sokkal inkább, mint előtte)- akkor erőltetni nem kell. De azzal is sokat tudsz tenni, ha jártadban keltedben csak megsimized a fejét, amikor pl. rajzol vagy megcsikized, az is érintés vagy tapsolós játékot játszotok vagy csapd le csacsit próbálgattok (tudod, amikor a tenyeredre ráteszi a kezét és el kell húznia, mielőtt leütöd :) vagy ujjas játékot (ez elment vadászni stb.).


A kirándulás NEM pénzkérdés: jön a tavasz, már a keretkben is vannak játszintok, hóvirágok, lassan nyilik az aranyeső- sétáljatok a környéken, még a fővárosban is meg lehet oldani (mi is szoktunk)- megnézegetjük a virágokat, felnézünk a fenyőfa tetejére, hogy hol vannak a tobozok, előjöttek azok a piros-fekete kis bogarak (nem tudom a nevét), az enyém guggolva figyeli ámulattal.

A közeletekben is biztosan van egy jó kis játszótér, park, botanikus kert- ide nem kell belépő.


Esetleg ha a picidet is úgy érdekli a közlekedés, mint az enyémet, akkor el lehet sétálni vagy menni a tűzoltóállomás felé, nagyon rendesek szoktak lenni- megengedik, hogy szétnézzetek, mi már ültünk rendőrautóban is, mert a közelben sétálva szóba elegyedett a rendőrökkel :)

Írd meg merre laktok, mert nekem elsőre csak fővárosiprogramok jutnak eszembe: ingyenes a tűzoltómúzeum, a MÜPÁban vasárnaponként ingyenes délelőtti programok vannak gyerekeknek, érdemes az állatkert honlapját is nézni, időnként vannak ingyenes napok stb.


Az egész nem pénzkérés tényleg.

Otthon pedig ülj le vele a földre, terpesztett lábbal gurítgassátok egymásnak a labdát vagy építkezzetek kockákból- ehhez nem kell semmi, csak a te részedről kezdeményezés és jókedv.

2014. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg mit szeretne csinálni, lehet a világ legegyszerűbb dolgával lelehetne kötni és remek közös program lenne.

Emlékszem egy időben a kirakatokért voltam oda és hihetetlenül boldog voltam, ha sötétedés után elmentünk kirakatokat nézegetni. Nem vásárolni (tekintve, hogy minden zárva volt) csak nézelődni.

Vagy ahogy egy előző válaszadó írta a hajónézést, sok fiú odavan még a vonatokért is és teljesen odáig lenne ha lebuszoznátok a pályaudvarra.

2014. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!