Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért szeretik joban a nővérem...

Miért szeretik joban a nővéremet, mint engem?

Figyelt kérdés

mindig ellopja a cuccaimat, de ha én veszem el néha az ő cuccát, már egyből ordibálnak velem...volt egy Coverse táskám, amit imádtam és azt is ellopta tőlem, én meg felvettem a pulcsiját és apám velem ordibált, hogy azonnal adjam vissza neki...én meg mondtam, hogy akkor ő meg adja vissza a táskámat és az a kis r banc meg elkezdi nekem, hogy az amúgy eredetileg az övő volt, mondom hát te hülye vagy, erre apám még nekem mondja, hogy kérjek tőle bocsánatot és adjam vissza neki a pulcsiját, különben kapok...de nem csak ez az első ilyen eset, hogy engem szorítanak háttérbe miatta, a legutóbbi szülinapomon pl. olyan tortát csináltak, amit ő szeret, én meg nem...és ismétlem, az ÉN szülinapom volt...és a gépet is mindig elveszi tőlem, pedig nekem is kellene az internet a tanuláshoz, vagy házit elküldeni másoknak, pl. törire kellett készítenünk ilyen powerpointos prezentációt egy adott témával kapcsolatban és mondtam, hogy oda akarok menni megcsinálni, erre így elkezdi nekem, hogy van fél órám. csakhogy a gépen nincsenek telepítve ezek az office cuccok , és barátnőm küldött egy linket skype-on, hogy onnan töltsem le, kb. egy örökkévalóság volt, mire telepítette magát, meg minden, erre kiderült, hogy nem is magyar T_T és pont mondani akartam barátnőmnek, hogy segítsen, mire az a nyomorék berontott a szobába, hogy na takarodjak onnan...mondom de még el se kezdtem, erre elkezdi -Kit érdekel? és kiráncigált a szobából. vagy mondjuk barátnőm beteg volt és hiányzott egy hétig és az iskolában megígértem neki, hogy facebook-on elküldöm neki a vázlatot, mert jövő órán feleltünk volna és nővérem megint nem engedett oda és nem tudtam neki leírni a vázlatot és ezért is engem b szott le bnőm is, hogy jó vagyok amúgy, hogy megígérem, aztán nem is küldöm el..

ja és sose csinál semmit, mindig nekem kell takarítani, amíg ő a pasijával beszélget skype-on. és mindig az én telómról hívogat másokat, volt már rá példa, hogy reggel arra keltem, hogy hív valaki ismeretlen számról, felvettem és elkezdett a hívó fél valamit magyarázni nekem, mire rájöttem, h a nővéremmel akar beszélni, mert azt hitte, ez az ő telefonja, mert mindig az enyémről hívta fel azt a személyt..

ez csak szerintem nem normális?


2014. febr. 18. 15:21
 1/9 A kérdező kommentje:
én 15 vagyok és lány, ő pedig 25 éves és nem nevezhető nőnek.
2014. febr. 18. 15:21
 2/9 anonim válasza:
100%

Bocsi de neki 25 évesen több esze kellene hogy legyen!

Miért nem költözik el a pasijával és szül neki?

Nem életcél amit csinál..

pláne hogy a hugát nem engedi tanulni.

a szüleid ehhez mit szólnak hogy tanulni se enged oda??

2014. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

elvileg azért, mert a pasijával csak távkapcsolatban élnek és a barátja az anyukájával él együtt, aki már idősebb és nem akarja otthagyni az anyukáját.

és amúgy az a vicces, hogy még olyankor is neki adnak igazat, meg nekem mondják, hogy amikor hazajövök az iskolából, van vagy 20-30 percem, amíg a nővérem hazaér utánam, miért nem csinálom meg akkor, mondom talán azért, mert mikor van egy nap 7-8 órám és hazajövök, nem az az első dolgom, hogy leülök a gép elé, hanem az, hogy átöltözzeg egyek? tehát...

2014. febr. 18. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Ha nem is tökéletesen egy cipőben, de hasonlóban járunk. Az én nővérem 23 éves én 2O vagyok. Ugyancsak minden semmiségért engem toltak le, én sokszor be sem árultam őt, de ha én véletlenül elhajlitottam egy kanalat, futott szólni, de ha ő idegességében úgy becsapta a szekrényajtót, hogy kettétörött benne az üveg, arról persze nem ő volt. És 2év múlva vallottam be anyukának, hogy az az üveg hogyan is törött be. És 23éves létére dolgozik, van egy elég jó fizetése, amiből nem tud megélni és mindig sir, hogy nincs pénze. Meg elszórakozza, elbulizza. Nemrégen tudtam meg, hogy iszik is néha (ha társaságban van) és ő volt az, akimiatt apu régen lerakta a cigit, mert allergiás volt a füstjére, na ő most szivja ugyanugy mint valami elmebeteg, persze hazajön és anyuék még mindig úgy tudják, hogy milyen szende csaj...

Megértelek, de nem tudsz sajnos csak nagyon nagy határozottsággal tenni ellene, hogy a szüleid belássák, hogy nem csak a nővéred az Isten, hanem te is vagy valaki.

2014. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez durva :SS nekünk egyszer olyan volt, hogy nővérem mindig benyitogatott a szobámba és rajtam kereste a cuccait és már 4-edjére nézte át az egész szobámat, meg hajigálta le a cuccaimat a polcról, meg a szekrényről, mikor mondtam neki, hogy ne merészeljen mégegyszer bejönni, bezártam az ajtót, az a nemnormális meg a saját kezével beverte az üveget az ajtómon és belementek az üvegszilánkok a kezébe és persze ezért is én kaptam, hogy az én hibám volt, hogy ő megsérült...
2014. febr. 18. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld félrerakni. Ilyen, ezen nem tudsz változtatni. Sajnos. :( Én sem tudom megvaltoztatni
2014. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnos :(
2014. febr. 19. 21:32
 8/9 anonim válasza:

Ha 25 évesen ilyeneket csinál (betöri az ablakot meg stb...) akkor valami komolya elmebaja van. Ezt nem viccből mondom és nem is együttérzésből, ez halálosan komoly. Szakemberhez kellene fordulnia minél előbb, mert ez nem normális. Fordulj a szüleidhez ezzel kapcsolatban, szólj nekik erről, akkor amikor a nővéred nincs otthon és mond meg nekik, hogy lehetőleg ne tudja meg hogy te mondtad nekik ezt a dolgot. Ők talán intézkednek majd.


Bár ha a szüleid nem veszik észre ezt a - cseppet sem elhanyagolható - problémát, akkor nem biztos hogy hozzájuk kellene fordulnod. Esetleg keresd fel a nagymamát/nagypapát, lehet hogy ők normálisak lesznek és segítenek majd. Ha minden kötél szakad fordulj az iskolában az egyik tanárhoz vagy igazgatóhoz (vagy bárkihez akivel nem vagy "rosszba" a suliból, lehet az orvos is vagy ilyesmi) mert ők talán tudnak neked segíteni, persze kérd meg hogy a te érdekedben ezt diszkréten kezeljék.


Gondold át és ha tényleg nem túlzás amit írtál, akkor azonnal intézkedj. :)

2014. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Az a baj, hogy a szüleim nem hinnék el, hogy ilyeneket csinál, mert mikor volt ez, hogy betörte az üveget az ajtón, úgy adta elő anyáméknak, hogy ő csak ment be a szobába és én csak úgy fogtam magam és rávágtam az ajtót...És még be is vették...Pedig annyira látszik rajta, hogy kamu, basszus miért vágnék rá csak úgy valakire egy ajtót?
2014. febr. 27. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!