Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért nem tesz...

Az anyám miért nem tesz semmit, ha a mostohaapám bánt? Miért hiszi, hogy joga van ezekhez?

Figyelt kérdés

Nem velük élek, de ha ott vagyok, anya férje csak beszólogat és piszkál. Ha meg visszaszólok (általában olyanokat, amikre nem nagyon tud mit mondani), akkor üvölt, vörösödik a feje és csapkod. Anya meg ezt tűri és nem mond semmit neki. Olyan dolgokba próbál beleszólni, amihez semmi köze nincs az ég világon. Például hogy apa miért ad nekem annyi pénzt, amennyit csak kérek, miért enged el mindenhova, miért hagyja, hogy hétköznap is bulizhassak, ameddig akarok, miért vannak idősebb barátaim is, nem normális, amennyire el vagyok kényeztetve, csak ezeket nem ilyen szavakkal...

Múltkor közölte, hogy ne mondjam a lánya előtt, hogy megyek nyáron Miley Cyrus koncertre, mert a lánya is akart volna menni, csak ő nem engedi el és elkezdte sorolni az indokait, amivel szintén próbált megbántani.



Nem értem, hogy anya ezt miért tűri szó nélkül. És csodálkozik, hogy sose akarok menni hozzájuk.


2014. márc. 13. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Kötelező hozzájuk menned? Mert én nem mennék. Anyukáddal tarthatod úgy is a kapcsolatot, hogy nem mész hozzájuk. Ha találkozni akarsz vele, hívd meg egy cukrászdába, vagy sétáljatok a parkban....

Esetleg Apukádnak mondd ezt el, és talán ő majd beszél az anyukáddal és annak férjével. De neked ezt nem muszáj eltűrnöd!

2014. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem kötelező, de ha hónapokig nem megyek, akkor anya veszekszik apával és velem is, hogy miért nem megyek, fontosabbak a bulik, mint ő, sosincs rá időm,stb.

Apának hiába mondanám, nem tudna a helyzettel mit kezdeni.

2014. márc. 13. 10:43
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mondd el anyukádnak, hogy ő fontos neked és szívesen találkozol vele, de hozzájuk a férje piszkálódása miatt nem akarsz menni. Időnként találkozzatok máshol. Nincs előírva, hogy csak neked kell odamenned hozzájuk. Ha fontos vagy neki,akkor megteszi a kedvedért, hogy máshol találkoztok. Ha meg nem teszi meg, akkor nem vagy fontos neki. Hogy nem áll ki melletted, sajnos amiatt is azt gyanítom, de majd meglátod.
2014. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A válaszom igazán az életkorod ismeretében lenne csak helytálló.

Hány éves vagy?

2014. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Véleményt nyilatkoztatni mindenkinek joga van. Az én férjem is piszkálja a lányaimat időnként (ő nem az apjuk), vagyis őszintén kimondja a véleményét és nem a hátuk mögött és sokszor magamban igazat is adok neki, de külsőleg mégis a gyerekeimet védem, mint egy anyaoroszlán. Holott jól tudom, hogy el vannak kényeztetve és lusták, semmirekellőek. Erre neked másképp nem is lehet reagálni, csak viszont válasszal. Hagy üvöltözzön, csapkodjon, ha akar. Ahhoz nincs joga, hogy tettleg bántson, vagy sértegessen. Anyukád azért nem tesz semmit, mert szereti a párját és ezért nem akarja bántani. És téged is szeret, ezért téged sem akar megbántani. De én sem tartom helyesnek, ha édesapád ilyen lazán veszi a nevelésedet.
2014. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdések mindig kétoldalúak, de itt sajnos nem tudjuk meghallgatni a mostohaapád véleményét pl. a viselkedésedről, a teljesítményedről az iskolában stb. Hiába is írnád ide, hogy egy kisangyal vagy és kitűnően tanulsz, és mindenki ok nélkül bánt, én erre ráírhatnám, hogy én meg Orbán Viktor vagyok. Úgyhogy így látatlanul nehéz megítélni, kinek van igaza. Egymás között kéne megbeszélnetek ezeket a dolgokat a családtagjaiddal.
2014. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Például hogy apa miért ad nekem annyi pénzt, amennyit csak kérek, miért enged el mindenhova, miért hagyja, hogy hétköznap is bulizhassak, ameddig akarok, miért vannak idősebb barátaim is, nem normális, amennyire el vagyok kényeztetve, csak ezeket nem ilyen szavakkal... "


Te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel. És igaza van a mostohádnak: neked tanulnod kellene, és nem buliznod, a korlátlan apanázsodból, ami nincs is...

2014. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha máshol akarok találkozni anyával, vagy menni szeretnék vele valahová, akkor az a válasz, hogy minek, miért nem jó náluk, ő fáradt, nincs kedve kimozdulni.

Tudom, hogy nem vagyok tökéletes. De semmi joga piszkálni azért, mert nem csinálok semmit (neki az lenne a jó, hogyha segítenék, főznék, takarítanék, de közöltem, hogy én ezeket nem csinálom). Ő se csinál soha semmit, csak fekszik a tv előtt, a kezében a sörrel. Anya vágta télen a fát, lapátolta a havat hajnalban, ő nyírja a füvet, mindent ő csinál. Ha én ezt szóvá teszem, akkor kiabál, nem tud erre csendben reagálni, mint a normális emberek.

Mondja el úgy a véleményét, hogy ne bántson meg vele, ne legyen egy tapló.

16 éves vagyok.

Szerintem ilyen korban szórakoznom kell, jól érezni magamat és megismerni a világot, nem a könyvek felett görnyedni egész délután és este (nem, nem vagyok rossz tanuló, az átlagom 4.00 felett van).

2014. márc. 13. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!