Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolsz a családomról?

Mit gondolsz a családomról?

Figyelt kérdés

Anyám-apám szakmunkás végzettségüek, de vállalkozást visznek, ami földrajzilag olyan helyen van, hogy nem pörög túlságosan, nincs vásárlóerő a régióban illetve a multik elszivják a maadék kis pénzt is.


Engem személy szerint kis tápos gyereknek neveltek, azt hitték, hogyha 5-ös vagyok mindenböl, akkor én már sokra fogom vinni. Nem igy lett, mert 25 évesen még elit egyetemröl szerzett diplomával se jutok sehova, mivel jellemem miatt sehova se vesznek fel.


Ennyit rólam.


Anyám sokat használja a telóját, 15 ezer a számlája havi szinten. Most váltott dijcsomagot, Telekomnál van ilyen korlátlan dijcsomag, hüségprogram miatt csak 6 ezer forint havidijjal. Öcsém vett egy Iphone 4S-t 50 ezerért mellé (ami egyébként kártyafüggetlenül még mindig 100ezer forint lenne)


Na és hazajöttek vele, és keresztanyám majdnem felpofozta öcsémet, hogy mégis hogy merészelt telefont venni, mikor a család ilyen xar anyagi helyzetben van. És hogy azonnal adja elfele. A tesóm nem tarthatja meg az iphonet, miközben meg városban az összes proli lecsuszott népség ilyennel járkál. Ők megérdemlik?


Azért idegesitő ez a xarrágó viselkedés, mert ha minden maradt volna érintetlenül és továbbra is jöttek volna a 15 ezres számlák, akkor senki az ég egy adta világon nem szólt volna egy szót sem!


És akkor most a tesóm ilyeneket szól, hogy "neki nem lehet iphoneja"...kajak ezt nevelik belénk, hogy mi egyszerüen csak ne nagyzoljunk, mert ne és kész.


Aztán csodálkoznak, hogy semmi barátunk nincs.


2014. márc. 13. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes család, de semmi kivetni valót nem találok bennük. És megértem, hogy el akarják adatni vele az Iphonet, mert ha úgy van én inkább eszem, mintsem egy nem ehető valamit nyomkodjak. De miért kéne nagyzolni? Ki mondja azt, hogy te vagy a tesód vagy bárki értéktelenebb, mert neki nincs olyan mindent tudó telefonja. Én jól keresek, mégsincs Iphone-m. Más részt, mit érdekel téged, hogy a környezetedben kinek milyen telefonja van? Nem mindegy? Ők ők, te meg te vagy. Keresztanyád azért pofozta fel, mert ha tényleg anyagi gondjaitok vannak, akkor ő valószínűleg tisztában van ezekkel és tudja, ha ez a helyzet nem kellene feleslegesen költeni a pénzt, inkább a számlát kéne befizetni. Az, meg hogy téged nem vesznek fel diploma ide vagy oda, az meg nem a családod sara.
2014. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
96%

"diplomával se jutok sehova, mivel jellemem miatt sehova se vesznek fel."

Ezen kéne változtatni, mert ez baj. Nem tudom, mi az a jellemvonás, ami miatt úgy gondolod, nincs állásod, de nem biztos, hogy az a baj,nagyon nehéz ma ez az állás ügy. Addig is ne állást, hanem értelmes munkát keress/szerezz!

2014. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
93%

Nem a nagyzolástól és az 50ezer forintos telefontól lesz az embernek barátja.

És nem attól nem lesz, hogy ötös tanuló.

2014. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
96%

Régen rossz ha egy barátság a telefon minőségén múlik.Ha valaki engem az alapján itélne meg hát elküldeném a melegebb vidékekre.

Azt irtad,hogy a jellemed miatt sehova nem vesznek fel,akkor saját magad meg is adtad rá a választ,hogy miért nincsennek barátaid.

2014. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
75%
Amíg nem a saját megkeresett pénzetekből fizetitek az újabb iphonotokat, addig igenis szót kell fogadnotok... ha holnap minden gyerek űrsétát tesz a holdon, akkor a te öcséd is befizeti a pár milliót? Ha látjátok, hogy rossz az anyagi helyzet ne rontsátok, hanem beszéljétek meg!
2014. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

ez a "rossz anyagi helyzet" is inkább csak viszonylagos. Mert most se megy annyira rosszul, csak régen jobban ment anyáméknak.


Csak vannak ilyen mantráik, hogy a telefonvásárlás az az ördögtöl való dolog. Még ha ingyen lenne, akkor is ugatnának.

2014. márc. 13. 21:21
 7/71 anonim ***** válasza:
94%

nem tudom elhinni, hogy te 25 éves vagy... amilyen stilusban irsz és amiket, körülbelül egy 15 éves gyerek felfogásának felel meg.

nem ilyen marhaságokon kéne morfondiroznod, hogy a tesodnak iphonja van vagy sem..vagy az édesanyátoknak mennyi a telefonszámlája... inkább keress munkát, menj el dolgozni, állj a lábadra.

2014. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

tesóm a saját pénzéből vette.


Én is vettem egy telefont a fizetésemből, amikor még jól kerestem. De kirugtak és most visszamenöleg kapom az ivet, hogy "nem kellett volna telefont veszegetni"...igaz, hogy még igy is van egy rakás félretett pénzem, amihez képest eltörpül a telefon ára, de mivel telefonról van szó, igy arra ugyis be fognak szólni.

2014. márc. 13. 21:23
 9/71 A kérdező kommentje:
miért nem irja azt senki, hogy "látszik anyádék jó torz módon neveltek"
2014. márc. 13. 21:25
 10/71 A kérdező kommentje:
?
2014. márc. 13. 21:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!