Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolsz arról, ha egy 2...

Mit gondolsz arról, ha egy 2 éves kisgyereket az apja visz oltásra? Ilyenkor azért nagyobb szüksége lenne az anyja jelenlétére, nem?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 09:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
NEM. Az apja ugyanúgy szülője, nem ér egyikt öbbet a másiknál. Ha igen, akkor ott nagyon el lett b...va valami.
2013. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy az édesanyjának halaszthatatlan dolga akadt és ezért a másik 100%-os szülője, az édesapja vitte az oltásra.
2013. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút attól függ, milyen a gyerek kapcsolata az édesapjával, mi apa szerepe a családban. Ismerek olyan apát, aki napi 30 percet foglalkozik a gyerekével, és olyat is, aki mindenben tökéletesen helytáll, nincs különbség anya és apa között, sem vígasztalásban, sem tennivalókban. Ez utóbbival a gyerek biztonságban érzi magát, és szerintem nyugodtan elmehet vele oltásra. A 30 perces apukával én nem engedném el.
2013. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne nagyobb szüksége? Az lenne a normális, ha mindkét szülőre ugyanannyira lenne, és pont ugyanannyira szeretné őket.
2013. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne nagyobb szüksége az anyja jelenlétére?

Egyetlen szituációt tudok elképzelni, amikor tényleg elengedhetetlen anyuka jelenléte, ez pedig a szoptatás. De ennek biológiai oka van.

Bármi mást pont ugyanúgy meg tud csinálni egy jó apa. És ideális esetben a gyereknek pont ugyanannyira jó apukával, mint anyukával.

2013. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%
Az tény, hogy normális esetben a gyerek és az anyja között van egy olyan kötelék, ami az apjával soha nem volt és nem lesz, de ahogy fölöttem írták, ennek biológiai oka van, 9 hónapig gyakorlatilag egy test volt a baba és az édesanya. De ettől függetlenül az apa is ugyanannyira szülő, mint az anya. Inkább becsülendő, hogy az apa is foglalkozik a gyerekkel, nagyon sok családban sajnos nem, épp azért, amiért ez a kérdés is íródott, a férfiak többsége azt hiszi, hogy a gyerek csak a nő felelőssége.
2013. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
amikor mi oltásra mentünk apuka is jött velünk.de csak ő ment be.eleve rosszul vagyok ha tűt látok(ájulás széle),pláne hogy még lássam hogy a gyermekemnek adják be.brrrr..de szerencsés vagyok mert ő is ugyanúgy megnyugtatja a fiamat mint én.
2013. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%
Már miért lenne nagyobb szüksége az anyjára? Egy "normális" családban ez nem jelent gondot a gyereknek. Csak sajnos ezt sok anyuka nem akarja elismerni. Utána meg panaszkodnak, hogy apuka nem veszi ki a részét a gyereknevelésből.
2013. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvoshoz, védőnőhöz kell menni a férjem is jön mindig. Sőt, délelőtt ha itthon van leviszi a játszótérre amíg én megcsinálom az ebédet, sőt, délután is előre lemegy vele, addig én tudok kicsit pihenni. Másfél éves a gyerek. Nem látok abban semmi kirívót amit mondasz, gondolom nem csak hétvégi apuka...

Ki neked ez a család?

2013. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Vállalom a szaranya szerepét,de nálunk a lányunkat minden oltásra a férjem vitte kivétel nélkül.Mindre.

Én nem birom a tűt,ha engem szúrnak,velem is bejön,mert ájulok.

Nincs hozzám kötve a gyerek,ő is ugyanúgy szülője,miért ne vihetné?

Sosem mentem volna hozzá olyan férfihoz,akire a saját gyerekét ne merném rábizni...

2013. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!