Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim megsegitese hulyeseg?

A szuleim megsegitese hulyeseg?

Figyelt kérdés

A szuleim nem igazan jo anyagi korulmenyek kozott elnenek, ha en nem lennek. Nagyjabol annyi penzuk van, ami epp eleg, felretenni nem tudnak. Ha nyugdijasok lesznek, meg kevesebbol fognak elni.

En kulfoldon elek, es segitem a szuleim kintrol. A nyugdijukat is en potlom majd ki, hogy normal eletet elhessenek. Nemreg beszeltem egy ismerosommel errol, es szinte lehurrogott, hogy milyen hulyeseg, inkabb magamra koltenem, a szuleim megerdemlik(!), biztos nem dolgoztak eleget. Edesapam 55 evesen folyamatosan keres munkat, de a kora miatt visszadobjak. Edesanyam vegigdolgozott 25 evet, ebbol 16-ra nem jelentettek be, a vallalat azota jogutod nelkul megszunt, a tulaj mar nem el, neki eselye sincs nyugdijra, most sajat kis vallalkozasabol van keves bevetele.

Merhetetlenul felhaborit az, hogy valaki szerint a szuleink megsegitese hulyeseg.

Bar neha olyanokat olvasok itt a gyk-n, hogy elkepedek.


Megha a sajat hibajukbol kerultek volna nehezebb helyzetbe, akkor is segitenek, nem ez a helyes??


2014. márc. 14. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem hülyeség de azért elég hihetetlen, hogy 16 évig nem tudja valaki, hogy feketén dolgozik.
2014. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem hülyeség ilyet csak egy önző ember mondhat. Ha megteheted, akkor segítsd őket.
2014. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Helyesen cselekszel. Legfeljebb, ha a részleteket nézzük, akkor esetleg más megoldás kellene, de ez már családi belügy. Mert ugye az anyagi segítségnyújtás nem mindig ösztönzi a másikat hatékony munka-keresésre, életmód-beli váltásra.
2014. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindig alairta a papirokat, nem ellenorizte, hogy valodiak-e. Ez meg a nyolcvanas evek vegen tortent.
2014. márc. 14. 19:24
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A saját fizetésedet arra költöd amire akarod, ha valaki beszól ezért azt küld el a fenében.
2014. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

annak az illetőnek biztos hogy rossz kapcsolata van a szüleivel.


szerintem nem hülyeség, sőt rendes tőled hogy segíted őket öregnapjaikra...

2014. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Ez akkora baromság, hogy valaki 16 évig feketén dolgozik és nem tűnik fel neki, öcsém. Legkésőbb az első alkalommal, mikor orvoshoz megy fel kell neki tűnnie, ugyanis az orvos tudtára adja, hogy nincs biztosítva.


Engem meg az háborít fel mérhetetlenül, amikor ilyenekkel hülyítik az embereket, hogy ez nekik nem tűnt fel.

2014. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nemes lelkedre vall az, hogy szüleidet támogatod, de önérzetes szülő ezt nem hagyná. Normális szülők tudják, hogy fiatal felnőtt gyermeküknek is keményen meg kell dolgoznia a pénzért, és azt mondják, hogy amit tőlünk kaptál azt ne nekünk akard visszaadni, hanem majd a gyermekeidnek.
2014. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség hanem normális szülők esetén teljesen normális és valahol elvárható is ha nem okoz gondot.


# 7/8

Nem feltétlenül igaz még 13-15 éve elég volt ha a férfi dolgozott a feleség akkor is biztosítva volt.

2014. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem, én is támogatom a szüleimet. Igaz ők pénzt nem fogadnak el, de havonta kétszer meglepem őket azzal, hogy bevásárlok nekik. Azt szerencsére elfogadják, mert 3-4 naponta beugrunk hozzájuk és olyankor ott is eszünk. Igaz eleinte ez ellen is tiltakoztak. Mindketten becsületesen végigdolgozták az életüket, illetve apám még most is dolgozik, neki van még egy éve a nyugdíjig. Anno mindketten tisztességes, de sem anyagilag, sem erkölcsileg megbecsült szakmát választottak. Anyám ápolónő volt a nyugdíjba vonulása előtt, apám mentőtiszt. Nyugdíjas korukra szerették volna rendbe tenni az otthonukat (tetőcsere, hőszigetelés, nyílászárócsere, stb.), ehhez sajnos devizahitelt vettek fel. Persze a segítségem nélkül is megélnének, de eléggé szűkösen. Én nekik köszönhetem, hogy azt tanulhattam, amit szerettem volna. Erejükön felül támogattak, hogy mérnök lehessek. Most itt az ideje, hogy viszonozzam ezt. Én ezt nem érzem kötelességemnek, hanem teljesen természetes dolognak tartom. Ők is segítenek minket, mi is őket. Ők anyagilag nem tudnak, de például anyám bármikor elmegy a gyerekért az oviba, ha mi nem tudunk időben lelépni. Két éve engem is hülyének néztek a kollégáim, amikor a G Astrámat apámnak "ajándékoztam". Csak annyit kértem tőlük, amennyit az ütött-kopott F Astrájukért kaptak. Így nekik is lett egy normális, megbízható kocsijuk. A feleségem anyja egyedül él - apósom meghalt sajnos - őt is támogatjuk természetesen.
2014. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!