Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erre hogy reagálnátok? Elmondj...

Erre hogy reagálnátok? Elmondjam, vagy még ne?

Figyelt kérdés

Együtt vagyok a legjobb barátnőm testvérével. Ezt a szüleim nem tudják és ennek örülök. Mert sokszor alszom nálunk, leginkább ott vagyunk, mert hatalmas a házuk, gazdagok, szóval minden van benne, ráadásul az apukájuk szinte sosincs otthon és így azt csinálunk, amit akarunk. Visznek magukkal síelni, nyaralni, külföldre, az utóbbi évben nem volt olyan, hogy ne mentem volna velük. Csak akkor még nem voltam együtt a barátommal és a szüleim a legjobb barátnőmmel engedtek el, nem pedig a barátommal.

Félek, hogyha megtudnák, akkor nem engednék az ottalvásokat, a közös programokat és az amúgy már mindennapos dolgokat.


Szülők, ti ezt hogy kezelnétek?

Szerintetek elmondjam nekik, vagy próbáljam titokban tartani egy ideig? (ő az első barátom)

16L



2014. márc. 14. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy kicsit korai meg 16 evesen, hogy egyuttaludj a baratoddal. Es az sem normalis, hogy szinte ott laksz. A szuleid ennyire nem erdekli, mit csinalsz?
2014. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Késő délutánig dolgozik anya általában, nincs túl sok ideje arra, hogy azt ellenőrizgesse, hogy hol vagyok és oka sem lenne rá.

Apával meg legtöbbször csak telefonon beszélek, nem is ismeri annyira a barátnőméket, de őt nem is érdeklik ezek a dolgok.

2014. márc. 14. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
De lenne oka, hisz meg csak 16 eves kiskamasz vagy. Pont az a szulo feladata, hogy megszabja a hatarokat, es felelosseggel tartozik erted.
2014. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát nézd, h ki-hogy reagálná le, arra sok féle választ kaphatsz..., de egyik se biztos, h ugyanolyan lesz, mint ahogy azt a szüleid tennék. Szerintem nem jó neked, h hazudsz, még ha nem is akarattal...emiatt nincs belül békéd...így, ha félsz is, deha másért nem is, ezért légy bátor és mond el a szüleidnek. Vagy, ha van okod félni, azt még esetleg egy olyan felnőttől kérdezhetnéd meg, aki ismeri szüleidet...pl. egy rokon vagy vki. Ha gondolod előbb tegyél így..., h vele beszéld meg.
2014. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Csodálom, hogy szüleid hagyják, hogy másik család jelentős összegeket költsön Rád (még ha az nekik nem is tétel).


Jellemfejlődésed szempontjából ennek jelentős kockázata van, kis rajongójuk leszel, alárendeled magad barátnőd, barátod akaratának, csak hogy továbbra is kedveljenek, ez szolgalelkűségre nevel, és ha esetleg valamikor majd megunnak és eldobnak, az meg nagyon fájni fog.

2014. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó, nem az volt a kérdés, hogy helyes-e, hogy anya nincs tisztában a napjaim 24 órájával.:)


Nem költenek rám jelentős összegeket. Amiért velük megyek, nem ők fizetik az utakat.

Csak anya nem szeret utazni, neki az a pihenés, ha itthon van, apáékkal meg nem megyek. Egyedül sem engednének el, a legjobb barátnőm nem szeret nélkülem menni és mindig hív. Így anyáék is elégedettek, mert "felnőtt felügyelet alatt vagyok", a legjobb barátnőm is, most már a barátom is és én is, hogy együtt vagyunk, bulizunk, jól érezzük magunkat.

2014. márc. 14. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó lenne, ha egy anya-lánya beszélgetés közben megemlítenéd, hogy tetszik az említett srác. Akkor meglátnád, hogy édesanyád hogy reagálna.
2014. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hasonló helyzetben voltam, akkor nem mondtam el anyunak. De én tisztában voltam vele, hogy nem sok jóra számíthatok tőle. Szerencsére voltak más felnőttek az életemben, akikkel meg lehetett ilyeneket beszélni anyu helyett. Igazából csak te tudhatod, hogy milyen az édesanyád, érdemes-e vele beszélni ilyenekről. Viszont legyen valaki, akivel meg tudsz ilyeneket beszélni. Valószínűleg sokszor rossz döntést hoztam volna a fiúkkal kapcsolatban, ha tapasztaltabbak nem adnak tanácsot. (Még akkor is, ha akkor úgy gondoltam, hogy érett és felelős vagyok ehhez.)
2014. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el.
2014. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem csináld a rég bevált módszert... Beszélj harmadik személyben, mintha valami barátnődnek lenne ez a problémája... Nézd meg mit reagálnak.. Csak ügyesen kitartás! ;)
2014. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!