Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg, hogy...

Hogy nyugtassam meg, hogy ettől még ugyanaz vagyok? Anyának miért kell kiakadnia a változás miatt?

Figyelt kérdés

Apával élek és anyával elég régen találkoztam. Időközben befestettem a hajam, műkörmöm lett és az öltözködésem is megváltozott. Már nem olyan pólókat hordok, amikben kb elveszek, hanem elkezdtem nőiesen öltözködni, szoknyák, ruhák, magassarkú cipők, erősebben sminkelek, nem csak szempillaspirált használok.

Tegnap találkoztunk és teljesen kiborult, hogy mégis hogy nézek ki és ezt hogy engedi meg apa, amikor még csak 16 éves vagyok.

De végre boldog vagyok, sokkal magabiztosabb vagyok az új külsőmmel, mások is észrevesznek, nem veszek el a tömegben.


2014. márc. 15. 14:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%

Én is kiakadnék, ha a 16 éves lányomnak műkörme lenne, erősen sminkelne és naponta magassarkúban járna.


Semmi gond azzal, ha az ember keresi magát, próbál nőiesebb lenni. Viszont annál nincs sok nevetségesebb, mint amikor a 15-6 éves kislányok pandának festik magukat, felcsapják a 10 centis magassarkút, amiben járni sem tudnak (mindjárt jön a komment, hogy de ő igen is tud, de őszintén... látott már valaki 16 évest, aki tényleg tudott benni benne? Nem hiszem), aztán belepréselik magukat valami kínai/olcsó plázás műanyag partyruhába, és "elegánsnak" és "nőiesnek" hiszik magukat.

2014. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%

Talán amikor Anyukáddal találkozol, fogd vissza magad egy kicsit. Ne sminkelj (vagy csak nagyon minimálisan), ne vegyél fel mell/fenékkidobós cuccokat, se magassarkút.

Nem hiszem, hogy valóban boldog vagy, ha ezek nélkül már nem is mersz mutatkozni még anyád előtt sem.

2014. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Nem szokásom pandának sminkelni magam, nem értem, az erősebb smink alatt miért kell rögtön ilyenekre gondolni.

Én igenis tudok magassarkúban járni, 4 éves korom óta versenyszerűen táncolok és párszor voltam emiatt divatbemutatón. Szerinted engedték volna, hogy magassarkúban sétálgassak mindenki előtt, ha képtelen vagyok benne menni 5 lépést akár? :)

Nem szokásom a kínaiban vásárolni, nem hordok rossz minőségű, "noname" ruhákat. Tudom, hogy iskolába nem a bulizós miniruhámba kell járni és szerintem ilyet nem is írtam sehol.

Annyira ismersz, hogy tudod, miket hordok, hol vásárolok?

Inkább nem írnám le, hogy a legtöbb ruhám és kiegészítőm milyen boltokból van, mert csak a rosszindulatú megjegyzéseket kapnám.

Nem vagy te egy kicsit túlságosan előítéletes, kedves 1. válaszadó? :)



# 2/2, nem tudtam, hogy így fog reagálni.

Sokkal boldogabb vagyok így, mint akkor, amikor próbáltam elvegyülni.

2014. márc. 15. 14:14
 4/45 anonim ***** válasza:
85%
ja és nem azzal tűnsz ki a tömegből, ha márkás cuccokat hordasz.
2014. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
33%
Kedves előttem válaszolók. A kérdező egy szóval sem mondta, hogy napközben 1o cm-es magassarkúban, pandának kifestve és pics_aruhákban járjál. Előbb értelmezni kellett volna a kérdést és nem rejtett tartalmat képzelve a szöveg mögé beszólogatni. Kedves kérdezőnek pedig szerintem is jó ötlet volna azon alkalmakkor egy kicsit visszafogni magad, amikor édesanyáddal találkozol. Úgysem fogsz az ő kedvéért változtatni az öltözködéseden, de legalább amikor találkozol vele, légy egy kicsit visszafogottabb.
2014. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
21%

Nos, az elsőnek üzenem, hogy 16 éves vagyok és tudok menni magassarkúban. Édesanyám megtanított, úgy ahogy régen tanították a hölgyeket.

Amúgy én is szeretek szoknyába, passzos felsőbe járni, egyszer kétszer magassarkú is, de nem 10 centi, mégse szólnak be.

Első úgy csinál mintha 30 évesen lehetne elkezdeni zsákruha helyett valami jobbat.

Az erős sminkkel mondjuk nem értek egyet, az tényleg felesleges de amúgy szerintem még mindig jobb mint a sok lány aki konkrétan fiúnak öltözik.

2014. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

68%-os! Köszönöm szépen, hogy a kérdéseimre ilyen szép választ sikerült adnod! Sokat segítettél, de tényleg. :)

Nem értem, hogyha nem tudsz számomra értelmes, segítőkész választ adni, miért írsz? Hogy bosszants?

Mert ha ezért, akkor közlöm, próbálkozz még kicsit.

2014. márc. 15. 14:22
 8/45 anonim ***** válasza:
45%
Légyszi írd már le hol vásárolod a ruháidat :)
2014. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
66%
Illetve hogy hol vásárolod apukád pénzén a "márkás" ruháidat, elnézést.
2014. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Ide nem fogom leírni, megnyugodhatsz.
2014. márc. 15. 14:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!