Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadja el a (felnőtt)...

Hogyan fogadja el a (felnőtt) gyerek, ha kiderül, hogy nem tervezett gyerek volt, hanem csak úgy "becsúszott"?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Azért ez csak kiderült felnőtt kora ellőtt.
2014. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem az a lényeg, hoyg tervezett vagy becsúszott, hanem hogy hogyan álltak utána hozzá a szülök, hogyan nevelték.



Régebben NEM volt olyan, hogy tervezett gyerek, ennek ellenére nem volt senkinek problémája emiatt.

2014. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A barátnőm (22éves) tavaly nyár végén tudta meg, mikor az anyja elköltözött egy másik lakásba. Pakolás közben találta meg a naplóját, amiben leírja a dolgokat.
2014. márc. 21. 09:00
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Sajnálatos módon, ha egy gyerek "csak becsúszott", az sajnos nem felnöttkorára derül ki elöször, hanem igen sokszor éreztetve is van vele gyerekkorától kezdve.


De tegyük fel, hogy annak ellenére, szeretetteljesen lett nevelve a gyerek, nem éreztették vele, hogy csak muszájból a család tagja - nos, akkor ez legyen a legnagyobb rossz, ami valaha érheti, hogy kiderül, hogy nem tervezték öt, ha amúgy meg szeretve volt.

2014. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nincs ebben semmi rossz. Az a lényeg, hogy milyen volt a gyerekkora. Lehet, hogy valaki terveztek, de nagyon rossz családba született, vagy veszekedtek a szülei, vagy nem megfelelően foglalkoztak vele.

Attól, hogy nem volt tervezett még ugyanúgy szerethették, mintha tervezett lett volna. Nem ez számít.

2014. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A barátnőm azt mondta, olyanokat olvasott a naplóban, hogy az anyja azt kívánta, bárcsak lett volna pénze elvetetni.

Nem volt jó gyerekkora. Az anyja vagy dolgozott vagy bulizott, nem volt ideje foglalkozni vele.

Egy ideig az apjánál élt, de onnan is el kellett jönnie az apja új párja miatt.

2014. márc. 21. 09:05
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Az élethez SZERENCSE KELL!

Ahhoz is, hogy egyáltalán megszülessen valaki.


Ennek kellene örülni, és nem pedig hülyeségeken töprengeni...

2014. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Semmit..

Én is az vagyok

Ugyanúgy szerettek a szüleim, kvázi miattam házasodtak össze, legalábbis hamarabb, mint tervezték..

Azert mert nem tervezik az embert attól utána várhatják ugyanannyira..

Megint más, ha valakinek pocsék gyerekkora volt, és mindig éreztették vele, hogy nem kívánatos, és csqk kolonc a nyakukon..


Teht én most felnőttkent azt latom, hogy nem lenne aktualis a gyerekkerdés, ha jönne akkor megtartanánk, hiszen van lakás, hazasok vagyunk, de nincs munkám, tehát véletlenül sem terveznék tudatosan gyereket.

Ha jönne és egszületne, attóo még imádnánk, és mindnet megadnank neki amit tudunk, és nem csak anyagilag, hanem érzelmileg, lelkileg amit egy szülőnek nyújtania kell..

Ha szőrakerülne előtte sem titkolnám soha, hogy nem éppen a legidálisabb időben döntött úgy, hogy közenk érkezik.

2014. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

"Régebben NEM volt olyan, hogy tervezett gyerek"


Mi van? Régen nem volt védekezés így minden gyerekre számítottak. Azok nem lyukas gumik eredményei hanem az természetes volt. Szerintem baromi nagy különbség van közte.

2014. márc. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
A lényeg, hogy hogyan nőtt fel. Hiába becsúszott baba, utána lehet hogy örültek neki a szülei. Szerintem nem kell, hogy bármi rossz érzése legyen emiatt, ha amúgy mindent megkapott érzelmileg is. Én is becsúszott gyerek vagyok, igaz a szüleim házasok voltak már 14 éve és van egy nővérem, aki 10évvel idősebb nálam. Tehát nem csak házasságon kívüli becsúszott gyerekek vannak. Gondoljon bele a gyerek, ha van egy stabil párkapcsolata, viszont még nem jött el az idő és becsúszik a baba kevésbé szeretné emiatt?
2014. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!