Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan béküljek ki az apámmal?

Hogyan béküljek ki az apámmal?

Figyelt kérdés

Szóval(előre is elnézést kérek, lehet, hogy kicsit hosszú lesz)... A mióta az eszemet tudom a szüleim már külön éltek, így sosem zavart különösebben. Gyerekkoromban jól megvoltam apámmal anyámmal is. Anyukámnál éltem, de gyakran mentem apámhoz, és nagyon szerettem vele lenni. Nem értettem, hogy a bátyám és nővérem miért távolodnak el tőle. A bátyám akkora már csak évi 1-2 alkalommal járt hozzá. Mikor kicsit idősebb lettem megértettem a dolgot. Azelőtt menőnek találtam az apámat. Úgy gondoltam, hogy fiatalos és vicces, és tetszett, hogy mindenkinek megmondja a magáét. De rájöttem, hogy fontos alkalmakkor egyáltalán nem lehet rá számítani. Úgy éreztem, hogy a családunk csak azért van neki, hogy dicsekedhessen, hogy: "hahh.. nekem még ilyen is van"... meg persze ott voltak a nők, akiket szinte havonta váltogatott. Ilyen helyzetben azért rugalmasabbak voltunk, sosem kérdeztük, hogy hová lett az előző és kedvesen üdvözöltük az újat (ez kicsit nevetségese hangzott :)). Szépen lassan romlottak a dolgok... Örültem, mert végre megállapodott, de rettenetesen bánt a mostohahúgaimmal, amit nem tudok neki megbocsátani mivel nagyon szeretem őket. Mire észbe kaptam már én is csak havonta jártam hozzá, utáltam az ott töltött időt, és mikor ott voltam akkor is csak percekre találkoztam vele. Ahogy őt ismerem még fel sem fogta, hogy mennyire megromlott a kapcsolatunk.

Hogy kéne egy olyan emberrel kibékülnöm, aki tisztában sincs vele, hogy rosszban vagyunk? Közöljem vele, hogy mi is a baj? Vagy lassan közeledjek hozzá?

Annyit azért felfogtam, hogy változtatnom kéne de hogyan...

Előre is köszönöm a segítséget. 16/L



2014. márc. 21. 14:56
 1/2 valakyyy válasza:

Nagyon érdekes ez a dolog, és szép, hogy 16 évesen így kezeled / átlátod a dolgokat. Úgy vélem az olvasottakból, hogy apukádnál azért már ilyen fiatalon több az eszed.

Elég sajnálatos, hogy apukád nem látja át a dolgokat, de én amondó vagyok, hogy mindenképp próbálj vele beszélni, DE 4SZEM KÖZT, hogy csak ketten vagytok, és ha elmondod, hogy te hogy látod ezt a dolgot, és mi a problémád, hátha felnőttként kezel és belátja, hogy ez így nem jó.

Sok sikert

21/L

2014. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Miss Huuuha válasza:

1. Adj egy kis időt magadnak. Gondold végig amit leírtál, lásd be magadban a problémáidat és nyugodj le. Gondolj arra, hogy természetes, hogy apádnak vannak hibái, de kedves aranyos oldala is van, nem pszihopata, neki is vannak érzései.

2. Látogass el hozzá és figyeld meg. Vedd észre mi benne amit szeretsz, mi az amit nem, mennyire figyel a kapcsolatotokra.

3. Beszélj vele. Négyszemközt ahogy az elsö mondta. Kérdezd meg észrevette-e, hogy a kapcsolatotok romlik. Mond meg neki a véleményedet. Ne mutass hatalmat fölötte, ne kioktatni próbáld, hanem az aggódó lánya lenni. Sokkal könnyebb lesz, ha ezeket elmondod neki (de ne bántsd meg! Az emberek képesek megsértödni ha mások észreveszik a hibáikat)

4. Hogy reagált rá? Ettöl függöen folytasd. Ha nem vâltozik apró jelekkel mutasd neki egyetnemértésedet. Ha igen, akkor se hozd szóba ezeket ha nem szükséges. Akkor már úgy fogja érezni oktatni próbálod. És valószínüleg azért is azt csinál amit akar.

Ne feledd, ö az apád, nem kell ellene semmiféleképpen küzdeni. Sok sikert :)

2014. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!