Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csúnyán bántam a gyerekkel és...

Csúnyán bántam a gyerekkel és megutált. Mit tegyek, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés

Nem szép dolog amit tettem, szégyellem is magam miatta. Gondolom most kapni fogok mindenfélét de azért szeretném ha kapnék hasznos válaszokat is.

Két héttel ezelőtt nagyon ideges voltam. Nem egy dolog miatt, hanem a hónapok óta tartó mindennapi stressz felhalmozódott és hirtelen kitört belőlem. Aznap majdnem kirúgtak a munkahelyemről (hozzáteszem, hogy nem hibáztam) és amikor hazaértem szerettem volna egyedül lenni a magam csendességében de 3 kisgyerek mellett ez szinte lehetetlen. Az egyik fiam 5 éves és azt hittem ha szépen megkérem, hogy hagyjon békén akkor majd hallgat rám de nem így volt. Kétszer megkértem tényleg szépen, utána kétszer csúnyán és ötödjére kapott egy pofont. Nem volt annyira nagy de megsértődött és azt mondta, hogy reméli, hogy minél előbb meghalok. Bocsánatot kértem tőle egyből de nagyon meglepődtem hogy ezt mondta és pont nekem, szerintem ez a mondata örökre bennem marad. Eddig le se tudtam szedni magamról mert apás (volt) viszont 2 hete alig szól hozzám és nem közeledik úgy mint azelőtt. Próbáltam kedveskedni meg úgy viselkedni mintha semmi sem történt volna de nem tetszik neki. Nem fogad el tőlem semmit. 2 hét elég hosszú idő ebben a korban, ezt már nem fogja elfelejteni. De mikor fog megbocsátani? Mit csináljak szerintetek? Egy pofon nem a világ vége, én is kaptam gyerekkoromban amikor megérdemeltem de én felnőtt fejjel sose bántottam gyereket és nem is fogok.


2014. márc. 21. 21:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%
Van ez így. Majd megbékél.
2014. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Van az úgy mindannyiunknál hogy besokallunk és elpattan egy húr. Nehéz lehet három gyerek mellett még dolgozni is és ellátni a háztartást, szóval megértelek. Néha egy kicsit szabadulj el (tom nem könnyű) és akkor több energiád lesz a gyerkőcökre is.
2014. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 acelsziv ***** válasza:
44%

" felnőtt fejjel sose bántottam gyereket és nem is fogok."

Dehogynem. Hisz leírtad. Egy világ dőlt össze benne.

Eddig te voltál az APA a megbízható, akire számíthat és aki őt soha nem bántaná. Na ezt zúztad össze benne. Még ha valamikor ki is engesztelődik többé soha nem lesz ugyanaz.

"Egy pofon nem a világ vége" Attól függ ki adja, hogyan és aki kapja az hogyan éli meg. Mi az, hogy felhalmozódik a benti stressz és a családodon vered le? Miféle családfő vagy te? Ezt fogja tőled tanulni?

Tanuld meg kezelni és levezetni a stresszt mielőtt hazaérsz. Ha vége a munkának sétálj egyet és nézz ki a fejedből. Ez leveszi a figyelmedet a munkáról és oldja a stresszt.

2014. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld minél jobban éreztetni vele, hogy szereted. Beszélgess vele, játszatok és ölelgesd. Adj neki egy kis időt. Most csalódott benned, de majd megenyhül. Legközelebb viszont kétszer is gondold meg, hogy mit teszel!
2014. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Hű bocsi, én azt hittem hogy az anya vagy. A férfiak azért erősebben ütnek, biztos nem volt nagy?

2. voltam

2014. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Az én anyám még bocsánatot se kért, SOHA. Pedig durvábbakat kaptam mint egy pofon. Mondjuk én soha nem is mertem ilyet mondani neki, hogy minél előbb haljon meg. Lehet én vagyok hülyén összerakva.


Szerintem ne csinálj semmit, majd szépen megbékél. Nem kell azért átesni a ló túlsó oldalára. Ezzel csak arra emlékezteted hogy "ja tényleg, majd' elfelejtettem, hogy én most haragszok anyára".

2014. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes lenne leülni, és megpróbálni megbeszélni vele, hogy miért tetted, amit tettél. Fontos hogy megértse miért történt, hogy tudja nem utálod. Nem árthat, ha a másik szülő is jelen van és segít közvetíteni a dolgot. Azt is fontos megértenie, hogy fegyelmezni akartad, amire, ha nem is ilyen módon, de szükség is lehetett, ha negyedszeri kérésre sem tette, amit mondtál.
2014. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Költőnő? ***** válasza:
77%
sztem meg őszintén mondd el neki, h mi miért történt, h féltél, stb. Mindezt persze lehetőleg az ő szintjén. A gyerekek értékelik az őszinteséget.
2014. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
47%

Ilyen vagy hasonló (fizikai vagy verbális erőszak) mindannyiunkkal megeseik néha hasonló okokból, mint nálad kérdező, és bár valóban nem szép, de emberek vagyunk, és egyelőre csak a neten merik sokan állítani, hogy ők bezzeg így-meg-úgy tökéletesek. Mi többiek, hibázunk néha. Ami talán nem volt jó ötlet, hogy EGYBŐL bocsánatot kértél. Egy pofon néha elcsattan, nem a világ vége, ha nem ismétlődik...

Viszont már 5 éves, nem olyan nagyon kicsi, lehet, hogy megpróbálnék a helyedben leülni vele négyszemközt és átbeszélni. Elmagyarázni, hogy miért viselkedtél úgy, ahogy, és megkérdezni tőle, hogy ő miért neheztel...Sokat segíthet egy őszinte beszélgetés.

2014. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

téged érzelmileg zsarol a gyereked.

egy pofontól igenis úgy kellene magát érezni, hogy igenis hibázott.

az hogy vissza szólt, ráadásul ilyet (amit amúgy ők még nem igazán értenek, mint szavak súlyát)az köszönhető annak, hogy sebezhetőséget mutattál a gyerek felé.


a gyerekek nagyon könnyen kihasználják az embert!

tipikus példa erre, amikor pl nem akarsz megengedni valamit (pl egy újságban megnézni egy képet, ó de akkor is mutasd meg, holott addig lehet nem is érdekelte)


nekik még fejlődik az öntudatuk, már tudják, hogy hatással tudnak lenni a világra, nyitogatják hát a határokat.


ne hogy már egy gyerek kifogjon rajtad :)

2014. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!