Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum kiakaszt! Egyszerűen...

Anyum kiakaszt! Egyszerűen semmi magánéletem sem lehet, folyton keresgél, kutat stb. Tudok tenni vmit? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudok normálisan fürdeni se,mindig akkor kell bejönnie. Kopogás nélkül bejön a szobámba,ha pl.beszélgetek face-n osztálytársakkal vagy barátokkal,akkor simán leül mellém és azt nézi h kivel beszélek,mit írok,miért írom aztstb. Az neki már baj, ha este 10-től tovább vagyok fent (és kiabál velem ha éjfélig tanulok),pedig nagyon jól tudja h minden nap 5 után érek haza (bejárós vagyok) és h rengeteg tanulnivalóm van. Mindig lecsesz már a 4-ért is,holott fogalma sincs arról,h egy 4-ért is mennyit kellett tanulnom (főleg nyelvekből). Turkál a cuccaim között (néha még akkor is,amikor épp a szobámban vagyok),persze "takarítás" címszó alatt,olvasgatja a naplómat és nem is hagy tanulni (pl.ha tz-re készülök,bejön a szobámba "körülnézni") és nem hiszi el h zavar a jelenléte tanulás közben (vagy nem tanulhatok a szobámban,mert neki látnia kell,h tanulok -.-" vagy bejön a szobámba és akkor nézi.)Olvassa a facebook-os üzeneteimet,mikor nem vagyok otthon (változtattam már jelszót és mindig kijelentkezek) és ha látja h ideges vagyok vmiért vagy nincs jó kedvem,akkor meg beszólogat meg tovább húzza az agyamat. Skype-on sem tudok beszélni senkivel,mert mindig hallgatózik és elkérte a jelszavamat is h tudjon beszélni a rokonokkal (persze az én skypeomról,tök logikus... ) És ezek után még ő van megsértődve ,h szólok neki ,h zavar,amit csinál. Gondoltam már arra h következő tanévtől koleszos lennék,de azt a szüleim nem engedik ://

Mit tudok akkor csinálni? (előre is köszi és bocsi h hosszú lett)


2014. márc. 23. 17:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
az lemaradt h 15/l(gimnazista)
2014. márc. 23. 17:22
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Félt anyukád. Ennyi. Kérd meg szépen őt, hogy hagyjon kicsit magadra, amikor tanulsz. Nem tudsz mást tenni. Max megmutatod neki a gyk-n írt hasonló üziket.
2014. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

nekem is ilyen. erdekelne a tobbiek vàlasza.

18l vagyok

2014. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Mond meg neki,hogy 15 éves vagy, nem adtál neki okot a bizalmatlanságra, hagyjon békén
2014. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Ez tényleg sok. Amit írsz, az objektív problémának tűnik, nem kamaszos túlzásnak. Én elmondanám neki minden alkalommal, hogy zavaró a viselkedése. Állapodjatok meg, hogy a szobád nem átjáróház, ebben fejében Te fogod takarítani is. Ha problémázik, hogy későig tanulsz, mondd el, hogy az időd beosztása is a felnőtté válás része, és kéred szépen hagyja rád. Az Skype és FB profilodhoz nem engednék neki hozzáférést - nem azért, mert titkolni valód lenne, hanem mert ennyi magánélet családban is jár mindenkinek. A naplóba pedig szépen leírnám a gondolataimat minderről, ha tudod, hogy olvassa...
2014. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 My Conserve ***** válasza:
61%

Az, hogy éjfélig tanulsz, valóban nem jó. Ezt fogadd el neki.


Az összes többi persze túlzás, a féltés megnyilvánulása. El kéne beszélgetnetek arról, hogy

- nagylánynak lát-e, vagy nem

- milyen jövőt képzel el neked, és te mit gondolsz erről (ebből jöhet ki az, hogy melyik tárgyból fontos a jó jegy, és melyikből nem)

- mit gondol a mai fiatalokról, a házasságon kívüli szexről, a bulizásról, meg a Facebookról

- őneki milyen fiatalsága volt, hogyan ismerkedett meg édesapáddal, voltak-e más barátai előtte, védekeztek-e; hogyan szórakozott, mennyit ivott, cigizett, drogozott, stb.

- milyen a kapcsolata a saját anyjával, illetve az anyósával.


Ha ezekre a kérdésekre választ kapsz, akkor jobban megérted ezt a viselkedését. De ha összevetitek az ő fiatalságát a mostani időkkel, akkor talán ő is megérti, hogy te már egy másik generációban élsz, ahol más számít normálisnak, és más miatt cikizik halálba a tinilányokat.


A lényeg az lenne, hogy megértse: azzal, ha elszakít a barátaidtól, meg hogy nem hagy magánéletet, talán többet árt neked, mint használ.


És ha elkezdetek megbízni egymásban, akkor talán egy idő múlva jobban elenged. Persze ehhez az kell, hogy ne élj vissza ezzel a bizalommal: tehát amit tudni akar, azt mondd is el neki, vagy mondd azt, hogy "erre most nem szeretnék válaszolni", de sose hazudj neki.

2014. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Kérdezd meg, hogy ő milyen tanuló volt, keresd meg a bizonyítványait.
2014. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 My Conserve ***** válasza:
65%
Apropó. Ha elolvassa a naplódat, nyugodtan írj bele neki kis kommenteket. Pl. "Ezt most ne olvasd el, anyu! Szóval..."
2014. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát ez már bizony komoly probléma. Először beszélni próbálnék vele, hogy miért csinálja, próbálnám vee megértetni a helyzet komolyságát. Mondjuk ez nála szerintem nem jönne be, úgyhogy én azt csinálnám, hogy minden létező téren írnék neki üzeneteket. Naplódba beírni, hogy hogyan látod a viselkedését, ruháid közé cetlit, hogy szia anya, ha cigit/drogot/piát keresel, inkább az ágy alá nézz be, facebookon panaszkodj az ismerőseidnek, had tegyenek rá megjegyzéseket, hogy milyen szülő az ilyen, stb. Hátha észreveszi magát.
2014. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Nos ha már ugyis elolvassa a face és skype üzeneteket én jól kipanaszkodnám magam egyik barátnőmnek, akivel persze előtte lebeszélném a dolgot iskolában.. persze a panasz áradat végén sírnék egy sort hogy mennyire fáj hogy nem bízik bennem ésatöbbi ésatöbbi....
2014. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!