Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem fogad el, nem szeret anyám?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.

A szüleimmel sosem volt jó kapcsolatom, kiskoromban is esetleg átlagosnak ha mondható. A probléma az, hogy anyámnak és apámnak is van egy megrögzött elképzelése, hogy milyennek kéne lennie ennek a világnak és hogy nekem hogyan kell élnem. Milyen leszek, mi lesz belőlem és mit kell csinálnom. Apám a múltban él és nem hajlandó elfogadni a mai világot. Anyám egy életformát követ, ami az emberek legtöbbjének furcsa, és én sem helyeslem.

Apám finoman szólva nem egy érzelmes típus, híve a "verjük a gyereket" módszernek, keményen követel és könnyen felhúzza magát, amiből semmi jó nem származik. Egyébként beszélgetni lehet vele a nagyvilág témáiról, értelmes, okos ember másrészről. Ő az, akin érzem, hogy szeret, de dolgozik és valahogy nincs sok ideje rám. Inkább hagyja a dolgaimat, ha bármit kérek viszont profin tud nemet mondani.

Anyámmal a kapcsolatom teljesen rossz. A reggel rendszerint üvöltéssel kezdődik, teljesen mindegy miért, kiveri a balhét. A ruhám miatt (teljesen normálisan öltözködök), a sminkem miatt (ami kb. egyszerű natúr smink), hogy nem ugrok 5 másodpercen belül, ha a nevemet üvölti, stb. Szóval ha tényleg nincs rajtam semmi kifogásolható, ő akkor is talál valamit. Ha bármi módon megpróbálok visszaszólni neki, akkor elkezd üvölteni és mindennek elhord. Bármit mondok az rossz, amit épp teszek az nem jó, amit csinálok az hülyeség, ahogy kinézek az katasztrófa. És akkor ilyenkor jön az, hogy hogy születhetett neki ilyen hülye gyereke. Ha kérek valamit, el sem gondolkodik rajta, egyből nemet mond, estére nem enged sehova.

Egyfolytában szívja a véremet. A semmin veszekedést generál és bármit mondok kigúnyol. Elenged valahova, utána meg felhív és hazaküld, ha megkérdezem hogy miért, a szokásos üvöltése következik. Ha valami olyat kérdez, általában az következik, hogy már megint hazudok, hogyan merek az ő pofájába hazudni. Mindeközben amit mondok az igaz. Ha egy csúnya szót szólok rá, akkor már problémája van a stílusommal, miközben észre sem veszi, hogy ő kb. úgy beszél velem mint egy kutyával. A legpiszkosabb munkák mindig rám várnak a lakásban, még ha semmi közöm sincs hozzá, amiért eldugult a lefolyó, vagy a wc. Ezen kívül is sokat dolgozok otthon, ő mégis azt mondja, hogy egész nap semmit nem csinálok.

Mindehhez még az a legrosszabb, hogy rokonok, ismerősök előtt tolja a jópofit velem, meg hogy mennyire szeret. Amint az adott ember kilép az ajtón szinte áváltozik vissza sárkány stílusba.

Nem egyszer ültem már le vele, hogy beszéljük meg ezt a dolgot. Megmondtam neki, hogy fogalmam nincs mi baja velem, de ha nem bírja a fejem, akkor kerüljön el, vagy bármi. És hogy amint olyan helyzetben leszek elköltözök és el fogom tartani magam (kiröhögött). De nem értette meg.

Én mindig próbálok tiztességesen viselkedni vele. Normálisan beszélek hozzá, amit kér megcsinálom és ha nem muszáj, nem szólok hozzá. Harcolni sem vagyok hajlandó vele, ahogy nem is kérek szinte semmit. Elegem van az állandó veszekedésekből és azt hiszem most telt be a pohár. Én mindent megpróbáltam, hogy javítsak a kapcsolatunkon, de egyszerűen nem megy. Ilyenkor mit lehet tenni?


2013. szept. 27. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre a helyzetre nincs megoldás. Èn ugyanebben a helyzetben vagyok, habár nincs apám, de anyám tipikusan ez az idegbeteg, bosszúálló szemèly, szerintem lassan egy ève nem váltottunk már èrtelmes szót. Èn tiszta lelkiismerettel vallom, hogy mindent megtettem a jó kapcsolatèrt, dehát mindenèrt ordít ès veszekszik, mindenbe beleköt, mindent leszòl - egyre többet gondolok az öngyilkosságra...


...csakhàt itt a párom, ali miatt türök. Ha ö nem lenne, már règ kimentrm volna külföldre, dehàt ideköti a suli ès a munka, èn meg nem bírom itt hagyni. Azt mondom, menj el diàkmunkázni, gyüjts pèbzt ès irány külföld, mèg mielött tèged is ideláncolna valaki. Ne halgass azokra, akik mindjárt ideírják neked, hogy költözz el albèrletbe 18 èvesen - mert ez nem így megy. Ha a 70 eztes plàzás fizetèsed - kb. ilyen munkàd lesz èrettsègivel - kidobod albèrletre, akkor egy èletre megrekedsz. Ha mèsz, akkor már külföld legyen.

2013. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Végig sem kellett olvasnom, máris magamra ismertem a sztoridból...Én 14 vagyok, és hasonló a helyzet, kivéve, hogy nekem nevelőapám van, aki gyakran egy 10 éves gyerek szintjén van, az adott, 51 évéhez képest.

És most leírom, hogy egyszerűen ki nem állhatom a szüleimet. Szinte az egész családot. Sosem álltak ki mellettem, ha baj volt, mindig egyedül voltam. Apukám ,akivel nagyon jóba vagyok, Németországban dolgozik. A nyáron anyáéknál betelt a pohár a "szemtelen viselkedésemmel", és a földön vertek, rúgtak belém, anya közben azt ordította, hogy takarodjak el apámhoz. Másnap már ott is voltam (akkor éppen itthon volt)... Azóta, de már szinte előtte sem tudtam úgy tekinteni rájuk, mint szülők.

Nem tudom, hogy állsz vele, de én ahogy tudok, menekülök innen, minél hamarabb. Anya beteg, a nevelőapám csak a verés nyelvét ismeri, én pedig nem szeretnék idegbeteg lenni felnőttkoromra... Próbáltam beszélni velük, elmondtam, hogy nem szeretek beszélgetni, kerüljenek ki, csökkentsük minimálisra a beszélgetést... Pár napig ment, aztán minden ugyanúgy folytatódott. Úgyhogy én amilyen gyorsan csak lehet, megyek innen, ez nem az én otthonom.

Bocsi, hogy hosszú lett :/

Kitartás! Ha van valami, amit leírnál, írj!! :))

2013. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.: Ezt én is így végiggondoltam. Amíg itthon van fedél a fejem fölött, meg kaja a hűtőben, addig örülök és tűrök. Nem fogok meggondolatlanul elköltözni. :)

2. Hát akkor úgy tűnik nem vagyok ezzel a módszerrel egyedül.

Csak kicsit fáj, amikor hallom a többiektől, hogy az anyukájuk a legjobb barátnőjük, mindent megbeszélnek, közösen vásárolnak, stb. Anyámnak pillanatról pillanatra ingadozik a hangulata. Azt hiszem ma jó napja van, semmi gond nem lesz, aztán hirtelen kitör.

Mindemellett van egy kisebb tesóm, aki viszont maga a tökély számára. Nem vagy irigy a tesómra, szeretem őt, tehát nem ezért mondom.

2013. szept. 27. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Susan Forward: Mérgező szülők

Fiatalok, olvassátok el ezt a könyvet, segít megérteni és feldolgozni a helyzetet. Aztán majd figyeljetek oda, nehogy ti is így bánjatok a gyerekeitekkel.

2013. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 15 éves vagyok, de már kiskorom óta ugyan ezt kel el viseljem mai napig.mindent meg tettem de nem segít,ha ennyire utál miért nem hagy el engem? Soha nincsenek mellettem soha nem segítenek,a depresszióban szenvedek az se érdekli őket semmi. Mindig veszekednek velem a semmiért Mindig ki hoznak vitát a semmiből is,ha vissza is szólok egy szót már én vagyok a rossz. Hát sajnos ez ellen nem lehet tenni,de ők nem nevezhető szülőknek.
2023. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!