Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Üdv. Lehet úgy meg tagadni...

Purification Death kérdése:

Üdv. Lehet úgy meg tagadni anyát hogy az papíron, ügyvéd stb. kíséretébe folyik le? Még el kezdenétek, , google a barátod! , , nem találtam ilyet vagy nem kerestem ügyesen, egyébként meg adósságról van szó amit nem akarok majd örökölni.

Figyelt kérdés

2014. márc. 24. 05:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nah ez engem is érdekelne
2014. márc. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lemondhatsz az örökségről majd a hagyatéki tárgyaláson. Nem kell ahhoz megtagadni.
2014. márc. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
meg tagadnám mert amúgy is gyűlölöm, ez egy ok a sok közül a kérdésemben, nem bánom nem sajnálom nem hiányzik, elegem van belőle, 2 éve lassan hogy elköltöztem tőle, nem beszélek vele semmilyen kapcsolatot nem tartok vele és jobban érzem is magam, az örökségem oda, drága jó anyám jóvoltából, egy rövid film lehetne belőle ami történt velem és öcsémmel...
2014. márc. 24. 06:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne beszélj vele továbbra sem, ha így látjátok jónak, nem kell tartani vele a kapcsolatot, erre sem nem kötelez.

A majdani hagyatéki tárgyaláson mindenről lemondhatsz. Letagadni úgymond nem tudod, és nem is lenne sok értelme, hisz a hivatalos papírokon mindenhol megmarad mint anyja neve.

2014. márc. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan nem tudom, hogy mit tett...

De teljesen felesleges ez a gyűlölködés, ami az írásodból árad. Megszakítasz vele minden kapcsolatot, nem beszélsz vele és ennyit. Hidd el csak magadnak ártasz a gyűlölködéssel. Annak is van szülő nője (szándékosan nem anyát írok), akit beadnak nevelőotthonba. Kész nem kell vele foglalkozni, ha nem akarsz, de ne ess túlzásba!

2014. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
no ez igaz, nem is fogok továbbra sem, akkor ezért nem találtam konkrétan erről semmit...kár
2014. márc. 24. 07:08
 7/11 A kérdező kommentje:

Hidd el az sem érdekelne ha meghalna, habár 1 öngyilkossági akciója volt már csak a kórházba kötött ki nem a hullaházba, nem vagyok én ennyire rossz, gyönyörű párom van 6 gyönyörű éve vagyunk már együtt, dolgozom, tervek a jövőre gyerek stb...

már név változtatáson is törtem az agyam, habár a személyin még ott lesz a neve, csak ő ne találjon meg véletlenül se, na mindegy akkor elvileg nem lehetséges, azért köszi a válaszokat :)

2014. márc. 24. 07:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Nem kell semmiféle teátrális kitagadásokra gondolni.


Anyád, ha olyan ember "egyszerűen" (a világ egyik legnehezebb dolga) meggyászolod, hogy nem volt jó anya, hogy mit tett veled, és a gyász végén elfelejted. Él vagy nem él, számodra már nem számít. Amikor pedig meghal és te megöröklöd az adósságot, akkor van egy olyan lehetőséged, hogy a lemondás az örökségről vagy az örökrész visszautasítása. A mai pontos jogi elnevezését a jogászok tudják.


Nyugodtan menj most el egy ügyvédhez, és kérj tőle tanácsokat. Tanácsadásként kérni fog egy nem túl nagy konzultációs díjat, de legalább a lelked nyugodt lesz. El fog neked mondani pontosan mindnet, hogyan és mit kell csinálni, hogy az adósság ne rajtad landoljon.

2014. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
amúgy csak úgy simán nem lehet...ahhoz nyomos indok kell...az, hogy rosszul bánt veletek és nem beszéltek sajnos nem nyomos indok...ahhoz legalább egy bizonyított (rendőrségileg is lefolytatott) gyilkossági kísérlet stb szükséges....
2014. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bonyolult ebben: ha elhalalozik, kozjegyzonel lemondasz a teljes oroksegrol. Mert olyan nincs, hogy a haz kell, de a banki adossag nem. Csak az egesz oroksegrol mondhatsz le, ilyenkor az allamra szall.
2014. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!