Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják, hogy "gáz", ha...

Miért mondják, hogy "gáz", ha valaki a szüleit hibáztatja felnőttkorában az élete kudarcaiért? Mi van, ha történetesen TÉNYLEG a szülő a hibás?

Figyelt kérdés
Szerintem nem megfelelően neveltek, se engem, se a testvéremet, és ezért mindketten gondokkal küzdünk. A családi életünk kb. nulla. Nagyon szeretnék elszakadni itthonról, ebből a légkörből, de nem tudom, hogy merre menjek, kevés barátom van...
2014. márc. 24. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Van az a kor, amikor tényleg a szülő a hibás nagyrészt. És ennek vannak hatásai, következményei később. De van egy életkor, ami után már nem a szülőké a felelősség, hanem az egyéné. Ha felnőtt ember vagy, akkor tegyél azért, hogy jobb életet élhess, keresd a lehetőségeket a fejlődésre, mert a szüleiden nem tudsz változtatni, csakis magadon.
2014. márc. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy idő után nem lehet mindig hátramutogatni és más hibáztatni.
2014. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Mert mit tettek a szülők?

Velem pl nem igazán foglalkoztak, de nem is nagyon igényeltem, így megtanultam magamról gondoskodni, 14 évesen elkezdtem a diákmunkát. Suli időben minden hétvégén dolgoztam, nyaranta az egész nyáriszünetet végig dolgoztam. 18 éves koromra kb 1.000.000 ft-ot gyűjtöttem össze. Egyetemre kerültem, ott minden támogatás megkaptam, bursa, szotám, tanulmányi ösztöndíj, plusz dolgoztam. 25 éves koromra megvettem a lakásomat.

Változtatni akartam és sikerült, minden független a családomtól és a nevelésemtől.


Ha sikertelen vagy, azt csak magadnak köszönheted.

2014. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is rettenetes volt a családi hátterem, 10-en laktunk egy házban, 4-en egy szobában és mindig veszekedtek, apám ivott. Volt, hogy betört az orrom, a szám, de még orvoshoz sem vittek. Felnőttem, jól vagyok, még nem jutott eszembe, hogy hibáztassam őket bármiért. Szerintem szinte mindenki hibáztathatná a szüleit, mert az emberek nem végeznek gyereknevelő tanfolyamot, csak küzdenek a léttel jóformán.
2014. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem neveltek megfelelően és emiatt gondjaid vannak, fordulj pszichológushoz.

Egy idő után már gyávaság visszafelé mutogatni, és nem felvállalni a saját életed.

2014. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát vannak ilyen szülők meg olyan szülők, és van akinek tényleg olyan szülei vannak hogy megnyomorítják lelkileg.


Vannak olyan szülők akik a nagy jótevési igyekezetükben tönkreteszik a gyerekük életét aztán meg pislognak hogy mi a baj.


Több ilyen van, de tény hogy az egyénen is múlik.

2014. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván minden nyomorodról a szülő tehet, hiszen ő nevelt fel, az ő mintáját követi az ember. Viszont egy idő után nem felelős érte. Mivel a te életed a te felelősséged. Te döntöd el, hogy hogyan élsz, változtatsz-e az életeden, gondolkodásmódodon, NEM a szülő. Felnőttként már neked kell felismerned, mi az ami nem jó, mi az amiben hibás vagy és NEKED kell ezen változtatni ha nem tetszik, NEM a szülőknek.

Ha felnőttkorodban alkoholista vagy, vagy vered a feleséged, azt te csinálod, arról te tehetsz, nem a szüleed.

Nemde?

2014. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

"Ha felnőttkorodban alkoholista vagy, vagy vered a feleséged, azt te csinálod, arról te tehetsz, nem a szüleed."


Ez nyilvánvaló, de mi van akkor, ha valaki csak nagyon félénk, önbizalomhiányos, mert egész gyerekkorában azt hallgatta, hogy egy nulla? Ezen nem lehet akarattal változtatni, mármint ha tudnám, hogy hogy lehet változtatnék, de sajnos nem úgy megy, hogy holnaptól elkezdek bízni magamban.

2014. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha egyedül nem megy, akkor segítséget kell kérni. Bár egyébként ha félénk és önbizalomhiányos valaki, akkor egyszerűen sikerélményekre van szüksége, tökmindegy, milyen téren. Azért meg tud tenni az ember.


Az én szüleim se mintaszülők, sőt! Szóval átérzem a helyzetet. De ha őszintén belegondol az ember: ezeket a lapokat osztották, ebből kell mindenkinek saját magának kihozni a legjobbat. Ilyen egyszerű. Mindenki életének az a legfontosabb feladata, hogy a boldogságát megtalálja. Ha valaki inkább otthon ül és kesereg - annak az életnek mégis mi értelme?

2014. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
nem lehet mindent a szülőre kenni...most is keresed a kibúvót,hogy miért van nyomorult életed,nulla szoc élettel...Azért vagy,hogy magad csináld meg az életed,ha a szüleid nem támogattak semmiben,akkor mégis mire vársz?gondolom kapsz ételt,van tető a fejed fölött,még nalám neted is van...menj el dolgozni,és eltudsz szakadni,vagy várod a sűlt galambot a szába? ez undorító,az érelmetlen picsogás
2014. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!