Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha az anyukám...

Mit csináljak ha az anyukám nem hiszi el, hogy rosszul érzem magam. Állandó gyomorfájós panaszaim vannak, már voltunk gasztroenterológusnál, de nem hiszi el. Hiába próbálom szépen elmagyarázni vagy kiabálva. Történt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Apukáddal beszélni erről?

Hány éves vagy?

Lmhetsz egyedül is a háziorvoshoz, neki elmodnhatod azt is, gx édesanyád nem hisz neked..

2014. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az orvos talált valamit?
2014. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Az idegesség az ember gyomrára megy rá.
2014. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Hány éves vagy? Egyedül is elmehetsz orvoshoz, ha nem vagy még 14, akkor gyerekorvoshoz/iskolaorvoshoz is.

Lehet hogy a gyomorsavaddal van baj, vérvétel kéne és egy alapos kivizsgálás.


Egyébként nekem azt nem hitték el évekig, hogy nem látok jól, aztán amikor végre elvittek szemészetre, anyukám szabályosan megsértődött amikor az orvos közölte hogy a gyereknek évek óta szemüvegre lenne szüksége. Van ilyen.

2014. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom mert egy tucatszor lejárattad magad valami pitiáner hazugságokkal, és a földön nincs olyan ember aki meg tudja állapítani, hogy őszintén van valami bajod, vagy megint csak figyelemre vágysz/hisztizni akarsz/sulit kihagyni/konfliktust keresel a tomboló hormonjaid miatt.
2014. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez hülyeség, sosem hazudtam anyának arról, hogy beteg vagyok. Mégis nekem is gyomorbajaim vannak, már ősztől hasmenésem van naponta többször, és akkoriban ősszel illetve tél elején mindig kiabált velem, hogy szimulálok (sokat hazaküldtek suliból), meg hogy nem hiszi el, hogy mindig megy a hasam... Azóta már ezen túl vagyunk és orvoshoz is elvitt, gasztroenterológushoz járok kontrollra 3 havonta, a panaszaim enyhültek de még mindig nagyon hasfájós-hasmenős vagyok.

Próbáld megbeszélni vele, vagy várd meg míg belátja, hogy ez komoly... Nálam az előbbi nem sikerült...

2014. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nálam is mindig ez volt. Nekem azt vágták a fejemhez, hogy figyelmet akarok és ezért hazudozok. Volt, hogy tesóm közölte, hogy "Be is foghatod a pofád, mert senki nem kíváncsi a nyomorodra."


Kiderült, hogy a "nyomorom" komoly refluxos betegség volt, már 10 évesen....

2014. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Továbbra is azt mondom, hogy egy egészséges önbizalmú, normálisan, őszintén élő embernek akkor is hisz a családja, ha valami bajról számol be. Hipohonder rinyagépek pedig hiába kiabálnak farkast, akkor is, ha épp most az egyszer igazuk van. Beszéljetek őszintén, mondjátok el, hogy ez most tényleg komolynak tűnik, és szeretnétek orvoshoz menni. Jobbulást!
2014. márc. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Akvyr: én nem szeretek hiányozni a suliból, sose szimuláltam. Mindig bementem, ha nem voltam lázas. Utálok dokihoz is járni.


Épp ezért nem mentem el 1 évig dokihoz, pedig minden nap 4-5x ment a hasam, a suliban alig bírtam visszatartani, rázott a hideg, hányingerem volt... Persze csak "szimuláltam" és "nehogy hiányozz", ja meg persze "semmi bajod, ne menj orvoshoz".

Akkor jutottam el orvoshoz, amikor már 1 hete folyamatosan görcsöltem. Nem a beleim... Rámhívták a mentőket és még aznap megműtöttek epekövekkel.


Na ennyit a hormonok miatti hipohonderségről és a lógásokról... Kicsit talán gondolkozz, mielőtt bepofázol.

2014. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja és amúgy hiába jártam be suliba, annyiból állt a napom, hogy nehogy összefossam magam... Nem mertem tesizni, így megbuktam belőle..
2014. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!