Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim...

Miért ilyenek a szüleim velem? Miért nem támogatnak a bajban?

Figyelt kérdés
Kirugtak az állásomból mert lebetegedtem,és felhívtam a szüleimet,hogy elpanaszoljam magam.Erre anyám a munkáltatónak adott igazat,mert hogy biztos azért tették ki a szűröm mert gyorsan kellett nekik ember,és mit vagyok ezen kiakadva.Erre mondtam is anyámnak,hogy nem szép tőle,hogy nem az én oldalamon áll,erre apám közölte,hogy én ne siránkozzak és menjek munkát keresni azonnal.Mondtam neki,hogy beteg vagyok az orvos is kiírt táppénzbe,így nem mehetek munkát nézni.
2014. márc. 28. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

"beteg vagyok az orvos is kiírt táppénzbe,így nem mehetek munkát nézni."

attól, hogy beteg vagy, kereshetsz munkát.. :D

2014. márc. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy, aludj!
2014. márc. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt miért nem lehet munkát keresni? Mire behívnak, meg állásod lesz, addigra csak meggyógyulsz... Vagy most hónapokig beteg leszel?
2014. márc. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Munka tk szerint betegség miatt nem rúghatnak ki, sőt alatt sem, hacsak nem volt náluk munkajogviszonyod, csak alkalmilag voltál ott


ha mégis megtették lehet perelni..

2014. márc. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Téves. Az új Munka tvk alapján már el lehet bocsátani a munkavállalót rendes felmondással a táppénz ideje alatt is. Ki lehet postázni a felmondást, csak a felmondási idő kezdődik a táppénz lejárta után.
2014. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem írtam hülyeséget.. A jogviszonya megmarad a betegség alatt..

Tájékoztatni eddig is lehett, hogy elbocsájtanak ( 2 éve engem is úgy küldtek el)

Visznot betegség MIATT nem küldhetik el (kivéve, ha az üzemorvos a betegség által alkalmatlannak minősít a munkára...ugye ez csaktartós maradandő betegség esetén lehet, ha átmeneti, akkor táppénz, amíg ki nem kezelik..jogviszony utána szűnik meg)

2014. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!