Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülőnek mindenáron...

Egy szülőnek mindenáron szeretnie KELL a gyerekét és elfogadni annak minden ocsmány dolgát?

Figyelt kérdés
Egy válasz ihlette ezt a kérdést... ami szerint az anyai szeretet legyen feltételek nélküli, még akkor is, ha a lánya erkölcstelen módon viselkedik. Ezen elgondolkodtam. Bármekkora közönséges, ocsmány kis rüfke módjára viselkedik egy (felnőtt) lánygyerek, az anyja nem mondhatja ki, hogy ez undorító és én ezt nem fogadom el? És akkor meddig tartson ez a megalázkodás? Csak a szeretősdiig, vagy belefér a prostitúció, a bűncselekmények is, vagy hol az a határ, amikor ki szabad mondani, hogy én ettől undorodom, ha lányom, ha nem?
2014. márc. 28. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Te nevelted fel azt a gyereket? Ha igen, akkor mi a kérdés?
2014. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
A valaszom egy hires kolto ihlette: nem valogathatjuk meg kik a rokonaink, de hogy kik a barataink azt igen.
2014. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ez egyrészt nem olyan, hogy KELL, másrészt meg más dolog a cselekedettől irtózni, és más a saját gyerekemtől. Olvastam a kérdést, ami a felvetésedet ihlette, én sem tapsolnék örömömben, ha ilyen lányom lenne, lehet, egy ideig nem is keresném a társaságát (főleg, hogy az anyát magát is csalta a férje), de ez nem jelenti azt, hogy minden érzelmi kapcsolat megszakadna köztünk.

Egyszer olvastam a tényleges életfogytosokról, akik igazán elvetemült gonosztevők szoktak lenni. Többségüknek egyetlen látogatója van a börtönben, az anyja. Nyilván oka van annak, hogy egy anya még a sorozatgyilkos gyerekét is képes szeretni.

2014. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Aki a szeretősdiért kitagadja a gyerekét az olyan szülő is.A bűncselekmények lopás, vagy ha gyilkos az érhető dolog ha ilyen esetben a szülő gáznak tartja a gyerekét. Persze fontos, hogy egy szülő segítse a gyerekét de ezek a szándékos bűncselekmények már olyan dolgok amikkel jó érzésű ember nem ért egyet.
2014. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

nekem az jut eszembe, hogy az értékrendjét a szülőktől, és a környezettől veszi az ember...

hamarabb kellett volna gondolkodni a nevelésen...


kérdésre visszatérve, igen.. nem kell...de szerintem nagyon kevés szülő van aki nem szereti a gyerekét...az, hogy nem ért egyet a cselekedeteivel, csalódik benne, stb..nem ugyanaz, mint nem szeretni...

2014. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha a szülő normálisan, szeretetben neveli a gyerekét akkor nem lesz ilyen. Ha már erre nem volt képes, legalább álljon ki végsőkig a gyerek mellett.
2014. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
NEM. ugyanúgy, ahogy a gyereknem sem kötelező szeretni a szüleit!
2014. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan hogy szeretni kell. De azt is gondolom, hogy komoly pszichiátriai gondok vannak ott, ahol egy szülő nem szereti a gyerekét... mert az oké, hogy megveti a cselekedetet, az is, hogy haragszik a gyerekére, de hogy ne szeresse... az durva.
2014. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!