Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én miért nem tudom elfogadni...

Én miért nem tudom elfogadni ha valakinek "új anyja" lesz?

Figyelt kérdés

12 éves voltam édesanyám meghalt, apum új barátnőjét egyszerűen nem tudtam elfogadni. De tényleg nem. Nem is ismertem, de szívemből gyűlöltem. Apum soha nem is mutatta be nekem. Azóta 20 éves is elmúltam, édesapám is meghalt már. De van egy ismerősünk neki 2 éve halt meg a felesége és egy 10 éves kislánya van. Lett neki új barátnője, és össze is költöztek. A kislány szereti, jól kijönnek egymással. De elgondolkodtam hogy én nem tudnám elfogadni még most 20 évesen sem. Miért vajon?


Belátom hogy egyedül rossz, meg kell valaki mindenki mellé, ez az élet rendje. De mégis idegen ez nekem. Nem tudom összerakni hogy a nő ezt a kislányt megöleli, jóban vannak stb.


2013. nov. 1. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy a kislany szuloanyja bantotta ot, az uj meg kedves vele.
2013. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakember segítségét kellett volna kapnod. Az ismerős kislánynak pedig sokkal jobb így, hogy van aki szereti és van akit ő is szerethet.
2013. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
20 évesen sem tudnád elfogadni, Elég önző, és rosszindulatú lehetsz. Próbálj felnőni, és felfogni, hogy a szülőnek is joga van a boldogsághoz. Szegény apád!
2013. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Egyszer egy szakertö azt nyilatkozta a teveben, hogy nemhiaba talaltak ki a gonosz mostoha alakjat a mesekben. Ha idegennek erzed a helyzetet, h a mostohaanya es gyerek , igazad van , mert egy nem termeszetes helyzet. Persze ritkan, jol is muködhet, ismetlem, ritkan. Apukad nagy nagy szerencsedre, nem eröltette a helyzetet es kitudja mitöl kimélt meg töled, több mint valoszinu egy primitiv nö armanykodasaitól.

Ahhoz hogy egy " mozaikcsalad" jol muködjön, nagyon sok faktor kell stimmeljen: szemelyiseg, intelligencia, érettség, es elöre lefektetett szabalyok kellenek.

Altalaban az ilyen helyzeteket az emberek erzelmekkel közelitik meg es ezert megitelesuk szubjektiv.

Az érzelmi érettség egy fontos alapkö.

Jol van igy ahogy van , ne tepelödj, sok mostoha anya kedves az elejen, aztan valtozik a viselkedes, mihelyt beljebb kerul.

A masik meg, hogy nincs neki se mindig könnyu dolga mert az ember neha a sajat gyerekét is unja, hat meg a maset!

Nehez dió , es jobb nem átélni

2013. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja mitöl kimelt meg téged - helyesbitek
2013. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem úgy kéne felfognod, hogy új anyja van. Nem, nincs új anyja, mindenkinek egyetlen anyukája van, aki már máshol van. Az új élettársnak nem szabad felvennie az anya szerepét.
2013. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Apum soha nem is mutatta be nekem."


Innentől nem kell magadtól semmit várnod. Az neked sosem volt egy hús-vér ember, hiszen nem is ismerted, csak egy "mostohaanya", akihez egy csomó negatív dolgot kötöttél gondolatban. Érthető módon, hisz gyerek voltál, akinek meghalt az anyja, helyébe ott volt egy nő.


Szóval neked gyakorlatilag sosem volt mostohaanyád, csak kaptál egy pakkot tele negatív dolgokkal, és most ezt társítod mások mostohaanyjához.


Az a kislány, akiről írsz, viszont ismeri a mostohaanyját, együtt laknak, és a nő rendes vele. Egy felnőtt, aki foglalkozik vele, persze, hogy a kislány szereti.

2013. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!