Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék szégyellik, hogy a...

Anyámék szégyellik, hogy a párommal élek. Ez normális? Hogy kezelhetném a helyzetet? 23N

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, nemrég költöztünk össze. Egyelőre a párom szüleinél lakunk, ameddig összeszedjük magunkat kicsit anyagilag. Mindketten dolgozunk, igaz én csak félállásban egyetem mellett.


A szüleim pedig nem mernek rokonokkal találkozni/beszélni, nehogy szóba kerüljön, hogy mi újság van velünk, mert nem akarják elmondani, hogy már nem lakom otthon... Költözés előtt még nekem is a lelkemre kötötték, hogy ne mondjam senkinek, hogy mire készülünk.


Ugye nem csak nekem fura ez? Hogy kezelhetném a helyzetet?


2014. márc. 30. 21:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg fura.

Most a pároddal van bajuk, vagy azzal, hogy egyáltalán elköltöztél, vagy az a baj, hogy "anyóséknál" laktok?

Üljetek le, és beszéljétek meg, csdask kiderül valami.

2014. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Egy ilyen szülőpárt ismerek, de ők vallási fanatikusok, és azért titkolták, hogy a lányuk összeköltözött a barátjával, mert szerintük az ilyesmi bűn az esküvő előtt.

A te szüleiddel nem lehet hasonló a helyzet?

2014. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Miért szégyellik? Egyébként meg ne foglalkozz mások véleményével.
2014. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
*csak
2014. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nehéz lesz kezelned, sokat kellene beszélgetni a szüleiddel erről és meggyőzni, hogy ez nem abnormális dolog, nem feltétlenül házassággal lehet csak összeköltözni. Én konkrétan 25 évvel ezelőtt mondtam nekik, hogy a cipőt sem veszi meg próba nélkül és már felnőtt vagyok, hadd csináljak azt akár saját káromon is amit szeretnék és jónak tartok. Ezt nekik is meg kellene érteniük, hisz nem kevés ideje vagytok együtt.
2014. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Valami magyarázatot adtak erre?
2014. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Elég furcsa, igen. 23 évesen bőven belefér, ha az ember lánya már élete párjával él...
2014. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az nem tetszik nekik, hogy a párom szüleinél lakunk... Próbáltuk elmagyarázni az okokat, de sajnos sosem voltak olyanok, akiket a normális észérvek meggyőztek volna. Ha ők valamit kigondolnak, akkor azt csak úgy lehet, máshogy nem. Mi pedig nem akartunk albérletbe menni, mert saját lakásra szeretnénk spórolni. A párom szüleinek semmi problémájuk nincs ezzel.


Na és az sem tetszett nekik, hogy nem vártam meg, amíg végzek az egyetemmel, ami még 1,5 év. Én pedig úgy gondolom, hogy mivel nekem is van fix keresetem az egyetem mellett, a sulit pedig így is el fogom végezni, nem volt okunk tovább várni.

2014. márc. 30. 22:04
 9/26 A kérdező kommentje:
De szerintem ez még mindig nem lenne ok arra, hogy szégyelljenek. Elvégre lassacskán kezdek/kezdünk a saját lábunkra állni, erre talán inkább büszkének kéne lenniük, nem?
2014. márc. 30. 22:06
 10/26 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem is büszkének, de legalább elfogadni...
2014. márc. 30. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!