Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam édesanyámnak, hogy...

Elmondjam édesanyámnak, hogy néha dohányzok?

Figyelt kérdés

Néha szoktam dohányozni, ez annyit jelent, hogy havonta 1-1,5 doboz. Általában buliban, nagyon ritkán fordul elő, hogy hétköznap rágyújtok.

Tisztában vagyok vele, hogy mennyire káros, visszataszító stb.

Viszonylag jó tanuló vagyok, 4,7 az átlagom egy erősebb gimnáziumban.

Sem az iskolában sem otthon nincs velem semmi probléma. Sokat segítek otthon is. Viszont már nagyon feszélyezve érzem magam, amiért dugdosnom kell a cigarettát. Anyámmal viszonylag jó a kapcsolatunk és szerintem megértené, de biztos nem örülne neki, hogy dohányzom. Egyébként ő is dohányzott kb.10 évig, de néháyn éve leszokott róla.

Elmondjam neki? 16/F


2014. márc. 31. 22:25
 1/6 anonim válasza:
38%
Inkább végy róla példát amíg nem késő.
2014. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ne mond el neki mert akkor bezár a szekrénybe. Inkább keress ehelyett egy másik pótcslekvést (és ne az alkoholt), ajánlom figyelmedbe a csajokat.
2014. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%

én nagyon fiatalon szoktam rá, mai napig bánom azt a napot. de elmondtam neki, hogy dohányzom. nagyon ellenezte, mert kiskoromban erős asztmám volt és ez az egész családot megviselte, védve voltam a füsttől is, erre tessék én is beleestem. sokat beszélgettünk a dologról de évekre rá rájött, hogy már nem tud mit tenni ellene, amit tudott, megtett, és ez tényleg így volt. zsebpénzt megvonta, nem mehettem sehova, figyelte hogy mennyi hiányzik a dobozából még is megtaláltam az útját. mindketten a mai napig azt valljuk, hogy fő az őszinteség, és eleve a kezdés is jó volt. mert tudom róla, hogyha mástól tudta volna meg, akkor az duplán rosszul esett volna neki. szerintem nyugodtan ülj le vele, beszéld meg vele őszintén a dolgot, hogy ne aggódjon, csak ritkán fordul elő, de nem szeretnéd hogy ez miatt feszélyezve kelljen érezned magad ezért úgy gondoltad, hogy el kell mondanod neki. sok sikert!(:

17/L

2014. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy mondanám el, azaz úgy vezetném be, hogy figyelj anyu szeretném megosztani veled egy titkomat, mert mindennél jobban bízom benned és tudom, hogy szeretsz. Szerintem így több esélyed van (vagy mondd azt, hogy drogfüggő vagy, és aztán: vicceltem, csak néha cigizek ... bocs rossz vicc)
2014. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod.

De ne várd azt, hogy majd így fogad: "Tessék, itt a hamutál, dohányozz csak nyugodtan!".

2014. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, de te honnan szerzed a cigarettát 16 évesen? Látod a dohánybolt kirakatában azt a 18-as karikát, hogy jutottál be? 18 év alatt nem tudsz bemenni!
2014. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!