Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam édesanyám...

Hogyan hozzam édesanyám tudtára, hogy ideje lenne elköltöznie tőlünk?

Figyelt kérdés
Pár éve édesanyámat magunkhoz vettük, de tarthatatlan ez a helyzet nem lehet vele kijönni képtelenség. Állandóan minden egyes nap reggeltől estig ordít, káromkodik, csapkod, trehány nem takarít házi munkába nem segít semmit be, mondván az az én dolgom, három pici gyermekem van egyik gyermek értelmi sérült, a gyerekeket nem szereti gyülőli őket elmondja, őket mindennek, a szomszédok is folyton panaszkodnak, ő azt mondja neki nincs rezsije mert amennyit ő fogyaszt az semmi, ő rá nem kell költeni kajára, mert semmit nem eszik, én maszek vagyok itthonról dolgozom netről, folyton piszkál, már megint a gép előtt vagy( finoman fogalmazva) elmond engem is a férjemet is mindennek, a munkámat semmibe nézi folyton takarítani kell utána, mert mocskol piszkol, minap reggel 1 liter kávét öntözőtt ki a konyhába és a nappaliba meg végig a folyosón állítása szerint nem is vette észre, csak a munkahelyén, hogy hova lett a kávéja, évekig nem dolgozott mi tartottuk el, napi 4 doboz cigit kell neki venni, és két naponta egy csomag kávét. Tegnap elment nagy vécére, mikor kijött nekem be kellett mennem és mit láttam, ott hagyta bent a nagy dolgát a wc-be nem húzta le, mondván elfelejtette, de ha valaki idegen ment volna az illem helységre, hát lesült volna a képemről a bőr. A gyerekeket nem szeretjük rá bízni, ha elmegyünk a boltba csak oda hazajövünk ordít elmond mindennek, hogy hol a k....a a...ba voltatok eddig, nem járunk sehová a férjemmel a bolton kívül, zavarja ha sír a két hónapos kisbabánk mindig mondja neki fogd be a szádat mért kell ordítani idegesít és ezt mind szépen fogalmaztam meg. Én főzők egyedül a 6 fős családra folyton azt mondja ehetetlen szar amit csinálok, meg ő nem szereti a húst, se a szalámit, se a krumplit, se a tésztákat, se a rizst semmit, ő szalonnát akar mindig vinni a munkahelyére. Pár éve volt albérletben nem tudta fizetni inkább cigire költötte, mindig azt mondja, hogy nincs ránk szorulva, hogy mi vagyunk ő rá, 58 éves. Nem bírjuk tovább betelt a pohár kikészíti a családot és a szomszédokat is, ideje mennie!

#édesanyámnak #költöznie
2013. okt. 11. 18:22
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
A lakásban cigizik körbe hamuz minden hová, kiégette az új sarok kádunkat is mert fürdés közben is a szájába lóg a cigi, elégette a mosógépet egy helyen a wc ülőkét, és 1 hete 1 liter Hypot öntött végig az egész fürdőszobába csak úgy úszott minden benne és úgy hagyta, kimaratott rengeteg ruhánkat, komolyan elgondolkodom rajt, hogy bekattant vagy direkt csinálja?!
2013. okt. 11. 18:26
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki határidőt,mondjuk a következő fizetési napot aztán mond meg,hogy menni kell.

Dolgozik tud albérletet fizetni, rezsi szerinte semmi akkor arra úgy sem kell költenie.

2013. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Közöld vele,hogy mennie kell,de nem fogod tudni kirakni.Attól,hogy az anyád,még nem kell elviselni,ha ilyen borzalmas.
2013. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 acelsziv ***** válasza:
91%

Hogyan hozzad a tudtára? Így: Anyám: x napot kapsz, hogy elkotródj! Összeférhetetlen vagy és nem lehet veled kijönni. Keress szállást és tűnj el.

Rég meg kellett volna tenned. Réges rég

2013. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, hát nagyon sajnállak , nagyon nehéz helyzet ez. Gondolom, nem szivesen vágnád a képébe ezeket. Talán férjed kicsit határozottabb lenne, az segítene, vagy esetleg vezesd rá mennyivel jobb lenne neki külön, nem sírnának a gyerekek nyugodtabb lehetne stb.

Sok erőt hozzá.

Egyébként iszik, vagy miért ilyen feledékeny? Nem lehet ez betegség jele?

2013. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%
Tudna valahová menni? Mert ha nem akkor elég gáz a helyzet.
2013. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom,ez nagyon durva,hatha az en anyam lenne en mar reg elzavartam volna hat meg ilyr....
2013. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt neki lakása sohasem, vagy azt is elcigizte?Azt hiszem anyukádnak szakemberi segitségre van szüksége, egy normális ember nem tesz ilyet.

Nagyon nehéz helyzetben vagy, mert ha nincs hovamennie, akkor ugyis lelkiismeretfurdalásod lenne.

2013. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 exe2 válasza:
100%

Én is majdnem annyi vagyok, mint anyukád, de már rég elzavartam volna magamat.......

Miért vettétek magatokhoz? Gondolom egy ideig jó volt a segítsége, aztán egyre hülyébb lett? Mert ha régen is ilyen volt, akkor miért? Keres annyit, hogy meg tudjon élni belőle? Vidéken vagy városban laktok?

Tudom, hogy nehéz, de egy veszekedős helyzetben egyszerűen tedd ki a lakásból (persze ne bőrönddel csak úgy ahogy van) és mondd meg neki, - hogy nem vagy hajlandó ezt tovább hallgatni és nem vagytok rászorulva ahogy gondolja és ha nem hajlandó normálisan viselkedni akkor keressen magának máshol otthont - gondolkodjon el rajta.


Azért őszintén megírhatnád, hogy miért is van nálatok?

2013. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ő az anyád de a gyerekeid nem fogjàk megköszönni hogy ilyen ember mellett kellett felnöljenek. Fizetés napom mond neki hogy akkor lehet menni ahova akar. Mivel sose lesz pénze kaukciora meg hasonlok, rögtön mondhatod is neki hogy menjen munkàsszàllora. Az neki tökéletes en megfelel.a gyerekeidet nézd ne az anyádat. Légy határozott mert különben a nyakadon marad.
2013. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!