Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadjam el, hogy terhes?...

Hogy fogadjam el, hogy terhes? Mit mondjak neki, ha nem akarom megbántani?

Figyelt kérdés

Már ez az új helyzet is abszurd. Decemberben beköltöztünk a barátja házába (akivel régóta együtt volt, csak nekem éppen elfelejtette mondani). A pasinak van egy 17 éves fia, aki a legnagyobb tapló a Földön, elkényeztetett, önző, úgy van vele, hogy nála nincs jobb, ő a leghelyesebb, mindenki szereti, aki meg nem, az csak irigy... Rám is nyomul, flörtöl velem, a barátnőimmel is, akik néha itt vannak, szóval a legyet is röptében típus.

Eddig itt volt a remény, hogy anyáék szakítanak és minden normális lesz megint.

De tegnap kiderült, hogy terhes. Nem értem, miért akar gyereket, mikor régen csak azt hallgattam, hogy neki elég vagyok én, nem kell neki másik gyerek.

Nem is fiatal már (39 éves).

Tudja, hogy valami nem oké. Ezen a héten már kétszer volt "családi vacsora", úgy viselkedik, mintha mi egy nagy, boldog család lennénk, szervezi a programokat, nyaralásokat, utazásokat. Nem akarom megbántani, mert az anyám és szeretem.

De néha legszívesebben elhúznék innen, úgy érzem, hogy megfulladok.


16/L


2014. ápr. 3. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Mire megszületik a gyerek már majdnem 17 leszel. Aztán egy évig még otthon vagy, meglátod milyen a helyzet. Ha nem jó, úgy válassz felsőoktatási intézményt, hogy kollégista lehess és havonta egyszer meglátogatod őket. Én nem mondanék semmit anyukámnak, még az is lehet,h imádni fogod a tesód. Ha meg gond lesz, azt az egy évet túléled, úgyis sokat kell majd tanulnod az érettségire, majd sokat leszel a könyvtárban.
2014. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem a te döntésed. Anyukád az új párjával közös gyereket szeretett volna. Attól téged még ugyanúgy fog szeretni.

Ne foglalkozz a pasi fiával. Inkább arra gondolj, hogy ez a kisbaba a te testvéred lesz. Jó lesz majd babázni, hidd el :)

2014. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Megertem hogy nem orulsz ennek a helyzetnek. Nem tudom milyen a kapcsolatotok de ha jo miert nem mondod el neki hogy ez nem tetszik neki? Oke hogy anyud elete de attol meg a velemenyed elmondhatod.
2014. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Nos. A mostohatesóddal rendezd te le a dolgokat :) Ha netán nagyon eldurvul, akkor szólj anyukádnak. Flörtölni meg azzal lehet, aki belemegy.


"Nem is fiatal már (39 éves)."

Még bőven szülhet. Hozzád képest nem fiatal, de amúgy igen, és bőven kezdhet új életet. Nyilván nem akar örökké egyedül élni.


"hogy neki elég vagyok én, nem kell neki másik gyerek."

Itt némi féltékenységet vélek hallani.

Attól még nem fog anyukád kevésbé szeretni, mert jön egy baba. Tudod, a többségnek van tesója. Inkább örülj te is, hogy lesz egy kishúgod/kisöcséd.


(Halkan megjegyzem, neki majd te leszel az "öreg". Úgy hogy ne minősíts másokat.)

2014. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
En 18 eves vagyok, anyukam juliusba fog szulni. Nem olyan drasztikus, mint ahogy hiszed :) a hugom is csak 3 eves. Az eletemet adnam erte ugy szeretem. Nezd, mar majdnem felnott vagy. Hidd el mikor megszuletik a pici tesod imadni fogod, gondoskodni fogsz rola, es nem fogod hagyni majd nagykoraban hogy barki csufolja stb. Majd belerazodsz a helyzetbe.
2014. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
52%
Hidd el nekem, nincs jobb dolog, mint egy kistesó! Nagyon becsüld meg!
2014. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
hm, enyhén szólva féltékeny vagy. de miért is akarok, hogy szakítsanak? a jelek szerint nem olyan rossz a kapcsolatuk. csak, mert te akarod? eléggé önzőség.
2014. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
"Nem is fiatal már (39 éves). " mivaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnn?????
2014. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Gondolj bele,birsz gyakorolni a saját gyerekre és nem leszel teljesen tapasztalatlan.

Egy évet meg kihúzol még otthon.

2014. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

A terhességhez tényleg öreg egy 39 éves...

Amúgy kérdező muszáj ezzel megbarátkoznod,ez anyukád döntése.

2014. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!