Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, h nem vagyok kicsi?

Figyelt kérdés
18 mulottam és egyszerüen,mitha irigy lenne rám.elmentünk bulizni és totál kivolt akadva,h nem foglalkozok mással csak a bulival, nem érdekel más....nem sürven járok bulizni mert első éves vagyok az egyetemen és nem akarom elszurni.egyszerüen nem tudom megértetni vele,h most vagyok fiatal...ő viszonylag korán ment férjhez és nem tudta ugy mond kiélni magát.ezt akarja tőlem elvenni,hogyha neki se volt fiatalkora akkor nekem se legyen.
2014. ápr. 9. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy betöltötted a 18-at, egy anya nem szűnik meg anyának lenni. Nem hiszem, hogy irigy, egyszerűen aggódik. Félt a buliktól, félt attól, hogy az egyetemen nem tudsz a bulik miatt esetleg helytállni.

Nem gondolom, hogy rossz szándék lenne mögötte, egyszerűen még terelget. Ami valljuk be még igencsak ráfér egy 18 évesre.

2014. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
anyád csak jót akar neked,nem akarja,hogy olyan egyetemista légy mint a legtöbb....diákhitelt elisszák,beba..mennek be előadásra.Heti buliból majd lesz napi szinten.hát csak elővigyázatos,attól hogy elmúltál 18 még nem jogosít fel téged semmire.Éld ki magad,csapd szét magad,ha neked ez az önmegvalósítás,csak ne sírjon később a szád.
2014. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ere gondolnék én is,de nem.anyám sosem törődött velem igazán.egy felelőtlen nőszemély.nem leírást kértem anyámról,hanem tanácsot.nem ismered, h milyen egy felelőtlen anya,ne most kezdjen el anyáskodni felettem.eddig ha nem tette ezután nincs rá szükségem.
2014. ápr. 9. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Inkább most anyáskodjon,mint hogy késő legyen..de figyelj már hallod?mégis ki tart el téged? Anyád....Örülj,hogy te még tanulhatsz,gondolom anyád nem végzett egyetemet,vagy olyan elcseszett életet akarsz,mint esetleg ő magának?Ettől akar megóvni,ha nem bírod felfogni épp ésszel,hogy attól mert elmúltál 18 és egyetemre jársz.Még nem kéne elbasznod az életed.Ráérsz bulizni,majd ha magad kenyérén leszel.Meg lesz egy házad,felépíted a saját kis életed.Mert majd eljön az idő mikor nem lesz anyád melletted,hogy megóvjon téged.De csináld ,ahogyan akarod :)
2014. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem anyám tart el. még most sem kapok tanácsokat...de mind1.
2014. ápr. 9. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
akkor ki tart el? ki etet,hol alszol?18évesen többszázezres kereseted van? Hagyad már magad te szerencsétlen
2014. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

"Ráérsz bulizni,majd ha magad kenyérén leszel.Meg lesz egy házad,felépíted a saját kis életed."


Hát persze, bulizzon 50 évesen, már ha addig lesz háza, addig kuss legyen, gyerekeknek is felesleges a szülinapozás, becsülje meg az ebadta kölke, hogy ételt kap és tanulhat... Megáll az ész.

Direkt leírta szerencsétlen, hogy nem napi buli ájulásig műsort akar, s nem tudom, miért kell azt képzelni, hogy elszalad vele a ló, a puszta semmire, illetve egyesek példája alapján, akik nem ő.

Én nem buliztam egyetemista koromban (csak játszottam a Neten, elég sokat :D ah régi szép idők, amikor egy szöveges terminál elég volt), de attól még megértem, hogy van, akinek igénye és lehetősége van rá olykor.


Kérdező, nekem se világos, hogy nem tart el s közben Veled van és beleszól, viszont nem hiszem, hogy sokmindent meg tudnál értetni vele, ha ilyen a viszony köztetek...

2014. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Koltozz el, akkor nem tud beleszolni semmibe. Ha mar olyan nagy vagy... :)
2014. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de ha olyan nagy és önálló vagy, akkor anyádnak miért kell tudnia, hogy épp bulizni mész...? Amiről nem tud, nem fáj és nincs probléma. Egy felnőtt ember nem számol be minden fingásáról anyucinak.

Persze ha otthon laksz vele és hétköznapokon partizol, akkor se felnőtt, se önálló nem vagy, és a legtöbb szülő szemében a hétköznapi partyzás nem összeegyeztethető azzal, hogy komolyan veszed az iskolát. Tudom, manapság mindent letudnak azzal sokan, hogy "de csak irigy ráááám"... az esetek zömében nem. De még ha az is, mi van? Eltartod magad, független vagy meg minden, akkor nem mindegy mit mond...? Ja, hogy talán mégse?

2014. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!