Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem ilyen idegesítő a...

Csak nekem ilyen idegesítő a családom?

Figyelt kérdés
Mindig beleszólnak a dolgaimba kioktatnak. Anyám például megmondja milyen lányokat kerüljek, mert azok csak tönkretennének, pedig aztán ő is csinos volt fiatalkorában. Meg mindig azzal nyúznak hogy meg fogok bukni, de ezzel egyáltalán nem segítenek! Más is van hasonló problémában?

2014. ápr. 10. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Sok ilyen van. Viszont ezzel nem téged akarnak bántani hanem pont hogy megvédeni az olyan pofonoktól amiket már ők megtapasztaltak.
2014. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11%

A szuleid joval tobbet tudnak az elet dolgairol, mint te. Tobb a tapasztalatuk, erdemes megfontolni a tanacsaikat, mert nem azert mondjak, hogy tonkretegyek a fiatalsagod, vagy mert anyukadbol mar most kibukik az anyostermeszet; edesapad nem azert szol, hogy tedd el a holmidat, mert irigyli, hogy nem kell dolgozni jarnod, hanem azert, mert szeretnenek megvedeni a nehezsegektol, a rossz tapasztalatoktol. Kozben tanitanak, hogy hol vannak a hatarok, hogy mi a kozossegi elet szabalyai, es szeretnek, hogy te minel kevesebbet serulj a tapasztalatlansagodbol adodoan.


Tudod, van egy mondas, miszerint az okos masok karan tanul, a hulye a sajatjan. Te melyik akarsz lenni?

2014. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

persze. sajnos a legtöbb ember elég egyszerű gondolkodású, és ezzel nem a szüleidet akarom bántani, de ők is ilyenek.


a probléma az, h sokan azt hiszik, a gyereknevelés azt jelenti, h megmondjuk a gyerekünknek, h mit csináljon, utasítgatjuk.


a másik része is tipikus. gimiben apám is állandóan ordibálással meg fenyegetéssel akart "motiválni".. "kubikus lesz belőled stb.". nem értik, hogy a legtöbb embert ezzel nem lehet ösztönözni, sőt csak rontanak a helyzeten. egy gyereknek sokkal jobb, ha úgy érzi, h cinkosa a szülő és számíthat rá mindig.


én már idősebb vagyok (huszonéves), de igazából sosem volt túl közeli a kapcsolatom a családommal, napi pár mondatot változzunk, és kész.

az meg ,h légy hálás a szülőknek, mert eltartanak ,nem állja meg helyét. hiába adnak enni, tartanak el, ha közben úgy viselkednek, mint a gyerekek vagy mint 2 félnótás.

2014. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!