Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cipő levétel ezzel van gond?

Cipő levétel ezzel van gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az a bajom hogyha eljönnek a haverok nem veszik le a cipőt ,ugy csinálják mintha otthon lennének én meg utálok más után takaritani...Hogy kéne megmondani normális nekik hogy nem kéne a szönyegemet összepiszkitani? 19/F



2012. ápr. 28. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Na ez bizony tényleg gond. Ugyanis a vendégekkel nem illik levetetni a cipőt, szóval ők járnak el "helyesen".

Amúgy nem lehet, hogy a lábszag miatt nem akarják levenni?

2012. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Az első rosszul írja. Igenis tiszteletben kell tartani az vendéglátó otthoni szokásait. Ha te sem vagy otthon cipőben, miért engednéd meg másoknak? Nem ők takarítanak helyetted!!! Ha jönnek, miután beengedted őket, mutasd meg nekik hova tehetik le a cipőket. Így érteni fogják. Ha meg nem, hát kérd meg rá.
2012. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Az elsőnek van igaza! A vendéggel nem illik levetetni a cipőjét.Legfeljebb arra kérheted meg őket,hogy használják a lábtörlőt. Csak a lusta háziasszony várja el a vendégektől a cipő levételét.

Soha nem jutna eszembe a vendégeimtől ezt kérni,még rossz időben sem. Gyerekkoromban megtanítottak az illemre.

Ha neked ez teher,akkor ne hívj vendégeket.

2012. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
A másodikhoz: nem a vendégnek KELL tiszteletben tartani a háziszokásokat,hanem a vendéglátónak a kell a vendégeihez alkalmazkodni. Olvass el egy ide vonatkozó illemkönyvet.
2012. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem vendégként eszembe nem jutna cipővel bemenni. Az hogy mit írnak a könyvek és az hogy kulturáltan hogy viselkedünk, nem mindig ugyanaz.
2012. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Mi a nagyobb gond? Ha cipőben mennek be a vendégek,és után 10 percet rá kell szánni a porszívózásra. Vagy ha az egész vendégség alatt bűz van a lábszag miatt,izzad a lábuk,és a szőnyegen járva esetleg elszórják a lábgomba bacilusaikat?

Inkább takarítok.

2012. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

általában tiszta, igényes emberekkel barátkozom, nekik ez nem gond, h le kell venni, mi több, ők akarjál levenni, mert látják, h tisztaság van.

adok nekik papucsot nagyon szívesen, van elég.

én mindig leveszem a cipőm, és kérek papucsot, ha megyek valahova, mert suttyóságnak tartom bevinni az utcai mocskot egy tiszta lakásba.

nem tudom miért alakult ki ez a hülye szokás, h nem kell levenni a cipőt... elavultnak tartom, hiszen az utcán 100nál is több betegség van, mint egy sima lábgomba, ami a zoknin keresztül nem hinném, h kiszökik.

2012. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél vendégpapucsokat. Vagy ne engedd be őket a szobába. Maradjatok a konyhában, nappaliban.

Nekem pl. herótom van tőle, hogy a gyerekem a padlón kúszik-mászik, más meg a kutyagumis cipőjével a szőnyegre lép. Egy porszívózás nem gond, de ha folt marad a szőnyegen az igen.

2012. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hogy a vendégel nem illik levetetni a cípőt? -.-"

1 Oda van írva hogy csak haverok... ök állatok egy kicsit x"D

+ Igen,elsőnek is ha elmegyek máshoz és láttom hogy a haverom leveszi a cípőt akkor automatikusan én is leveszem..

Én mindig megkérdem hogy levegyem-e a cípőt ,és ha azt mondják nem akkor megyek be cipőstöl...Na de ha én vagyok bunko akkor megértem...

2012. máj. 1. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez örök vita anyám és én köztem...


Anyám sem szereti, ha bejönnek cipővel, de nem veteti le senkivel, sőt aki levenné, annak is azt mondja, hogy hagyd csak... Ilyenkor őrölük meg. Legalább ha már leakarja magától venni, akkor ne akadályozza. Elég az a pár tahó, aki képes az utcai cipővel bemászni a tiszta szőnyegeinkre és beletaposni a sarat meg a mindenféle fertőzéseket... (Kutyaszar, embernyál, vér, olvadt fagyi, mindenféle kajamorzsa, rohadt banánhéj, cigarettacsikk, és sorolhatnám mik vannak az utcai járdákra ragadva.)

Na ilyen cipővel ne jöjjön be hozzánk senki! Oda ahol mi tisztán, mezítláb járkálunk.

Majd ha saját lakásom lesz, akkor oda senki nem jön be cipővel, vagy pedig feltekerem előtte a szőnyeget, és miután elmentek takarítok.

Vagy pedig, amit neked is javaslok:

Láttál már egyes múzeumokban olyat, hogy valami bélelt textilpapucsot adnak és azt a cipő orrára és talpára kell húzni, aztán a bokánál átkötni? Na olyat fogok csinálni, amiből nem szóródik át a piszok. És akkor azzal bejöhet bárki.

vagy amit élelmiszeripari gyárakban használnak, ilyen egyszer használatos gumírozott nejlon valami, amit a cipő talpára kell húzni. Az is nagyon praktikus.

Aki meg ezt nevetségesnek érzi (mert bizony úgy néz ki), az meg vegye le a cipőt és kész. :-)

2012. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!