Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szoktassam rá a fiamat,...

Hogy szoktassam rá a fiamat, hogy egyedül felkeljen reggel? Gyerekek véleménye is érdekel.

Figyelt kérdés

16 éves. Minden nap éjjelig gépezik, reggel meg 20 percet kell neki könyörögni, hogy felkeljen. De szó szerint, minden nap. Amikor meg felkel, akkor már kevés az ideje, és rohannia kell a buszra. Persze neki az lenne a megoldás, hogy nem kellene suliba mennie.

40/F


2014. ápr. 11. 00:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha mázlid van, akkor a fenti módszerek működhetnek. A kérdés, hogy HOGYAN alszik. Én évek óta küszködök az "alvajárással", részemről verbális agresszióban, reggeli emlékezetkiesésben nyilvánul meg, és hogy ha nincs mellettem valaki, ágyút is döngethetnek, mindegy, mennyit és mikor alszom. Próbálj rájönni, nincs-e valami hasonló a háttérben. Egyébként meg 16 évesen elkezdeni a nevelést elég vicces, korábban kellett volna ezt az ügyet grabancon ragadni. Nekem is mindig gondjaim voltak a felkeléssel, de csak pár éve harapódzott el...
2014. ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne te vállald a felelősséget, hanem vállalja ő. Elvégre 16 évesen elég esze van már hozzá, hogy belássa, hogy suliba kell járnia, keljen föl magától, nehogymár az apja keltegessen egy 16 évest...

Egyszer dolgoztam egy enyhe fokban értelmi fogyatékos tizenhat évessel, és még ő is belátta, hogy nem az én felelősségem, hogy időben ébredjen. Persze nem azonnal, hanem miután többször is hagytam elkésni a suliból :D Ezzel csak azt akarom mondani, hogy próbáld meg nem átvállalni tőle azt a felelősséget, ami őt illeti (hogy fölkeljen, suliba járjon, be is fejezze amit tanul lehetőleg).

2014. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
86%

En egy percet sem idegesitenem magam ezzel. Ha elkesik, az o baja, nem a tied. Gondolom, o sem idegeskedik azon, hogy nektek mi van a munkahelyeteken.

16 eves, tudja, hogy mi a kotelessege. Nem elheted helyette az eletet.

Es ne igazold neki a hianyzasokat!

2014. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
83%

Az én fiam 17 éves. Mivel 5-kor kell kelnie, szigorúan elvárjuk tőle, hogy 9-kor ágyban legyen. Ilyenkor már nincs gépezés. Figyelni szoktam, betartja -e, ha még gépezik vagy tévézik, szólok neki, hogy ideje aludnia. Szokta mondogatni, hogy dedósként bánunk vele, mert az osztálytársai késő éjjelig fent vannak, de elmagyarázom neki ilyenkor, hogy ha nem alussza ki magát, akkor az az egészségére és a tanulmányi eredményére is rossz hatással van. Még így sem alszik eleget szerintem, nincs meg a 8 órája. De reggel 5-kor egyedül kel, mosakodik, reggelizik és indul a vonathoz. Én már nem kelek fel hozzá egy ideje, jobban szeret önállóan készülődni és indulni.

Hét végén addig van fenn, ameddig akar.

2014. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
95%

Éjjel nem gépezhetne annyiideig..csak ez lehet a megoldás.. Ha feltud kelni gépezhet, ha nem akkor nem..

Ha nem annyira érett, hogy ezt feltudja mérni, akkor a szülőnek kell erről gondoskodni.

Nálam utoljára ez 13 évesen okozhatott gondot...

Igazándiból elmondanám,hogy nem keltem fel, és nem is tennm, 16 éves maholnap felnőtt ember, meg kell tanulia felelősséget válléani

2-3 szor elkésik és keményen előveszik a suliban, akkor majd elgondolkodik az egészen.. És igen, késve is el kellene mennie..hiszen neki most ez a fő feladata

2014. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem beszélj vele hogy azt csinál amit akar, ha nem akar menni iskolába akkor ne menjen de akkor tedd ki otthonról. Nálam bevált :) 16 évesen már lehet faszán dolgozni a mekiben.
2014. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt kérdés reggel a kelés. Mi egy kis faluban élünk és a szomszédos, 10 km-re lévő városba jártunk iskolába anno. Anyu odajárt dolgozni, autóval, fél 8-ra, tehát úgy kellett kelnünk, ha vele akartunk menni, hogy ő 7 után kicsivel indult. Ha busszal akartunk időben beérni, akkor is legkésőbb a fél 8-assal el kellett mennünk.

6 óra előtt már ébresztett anyu minket, így nem kellett azonnal kipattannunk az ágyból, volt időnk magunkhoz térni. Amikor este ment lefeküdni 10-11 körül, akkor mindig beszólt nekünk is, hogy alvás.

Én mostmár a huszas éveimben vagyok, de a mai napig nehezen kelek reggel, ha éjfél körül fekszek le. Feküdjön le ő is hamarabb és akkor reggel feltud kelni!

2014. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Kösz a kommenteket.

Én koleszos voltam ilyen idősen. Engem nem keltett senki, de nem is késtem el soha. De ma már más világ van. Ha bele gondolok, örülök, hogy nem volt net a gyerekkoromban. Viszont volt gyerekkor, amire szívesen emlékszek vissza. Kíváncsi leszek, ő mire fog emlékezni 40 évesen. A pc játékokra?

Kipróbálom, hogy nem keltem fel reggel. Megbeszélem vele, hogy oldja meg ő az indulást. Aztán remélem, benől a feje lágya.

2014. ápr. 11. 15:31
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 vagyok.

Mint ahogy írta valaki, az nálam sem megoldás, hogy korábban feküdjek le, mivel ígyis-úgyis álmos vagyok reggel. Szerintem nem normális, hogy fél8-8kor kezdődik az iskola, télen pl még fel sincs kelve a nap, amikor nekünk fel kellene kelni. És ezt alapból nem viseli könnyen a szervezetünk.

Szóval nekem is az a hatásos, ha messzire teszem a telefonom, és valami nagyon idegesítő csengőhangot állítok be. Különben írták már, de én is hajlamos vagyok egy idő után megszokni, és utána már nem tudok rá felkelni.

2014. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

;-)

Pedig munkába is akkor kell jarni... Ha nem, akkor később végzel.

Pl én egy ideig jártam 5 re dolgozni, 3:30 kor keltem... Hidd el jobb volt mint most, hogy 10-re járok..pedig mindkét munkámat szerettem, szeretem...

Igaz, hogy mst senki nem határozza meg,nhogy meddig maradjak, de ha azt akarom,nhogy meglegyen a munka, és pénzt keressek, akkor van, hogy este fél 10 re erek haza, mert továbbképzem magam.. Család szempontjából jobb volt a hajnali 5

A reggel fél 8 nyolc az semmi...

Meg kell tanulni felkelni... Nem bonyolult.. Hosszabbtavon pedig nem leszel fáradtab.. A lényeg, hogy tudj felkelni..

Csak hiszed hogy fáradtabb vagy, mert aszervezet nem alakalmazkodik mindig egykönnyen.. Viszont, ha kialszod a 8 őrádat, akkro az több, mint elég..

Ha 8 ra jársz suliba, akkor kb 6 kor kelsz.. 10kor elég lefeküdni.. És az azért nincs annyira korán....

2014. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!