Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 20 hónapos kisfiam még nem...

20 hónapos kisfiam még nem alszik el egyedül napközben sem, reggel későn ébredünk, alvás után ebédel. Hogyan fog ezekről leszokni bölcsiig?

Figyelt kérdés

5 hónap múlva megy bölcsibe, tehát van még időm. Mennyi idővel bölcsi előtt kezdjünk el átállni, és hogyan? A reggeli ébredést majd szépen lassan elkezdem előrébb hozni...

Főleg az alvás miatt kérdezem: most csak úgy tud elaludni, ha mellette fekszem, és egy nagy francia ágyon alszik. Így is kb 30-40 percet forgolódik nyitott szemmel, amire elalszik. Hogyan fog a bölcsiben egyedül elaludni egy kiságyon?

A másik probléma: Társaságba, programokra sűrűn járunk, szeret más gyerekek társaságában lenni, de ha bárki más fel akarná emelni, vagy az ölébe ültetni, azonnal sír és kapálózik, nem engedi senkinek, csak nekünk és a nagyszülőknek. Még olyan barátnőmnek se, akivel rendszeresen találkozunk. Hogyan fogja így megszokni a gondozókat?


Volt valakinek hasonló problémája bölcsikezdés előtt? Megoldódnak ezek a problémák majd ott bent?


2013. szept. 4. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Bízom benne, hogy a bölcsibe az alvás megoldódik. Az én fiam is 7.30-8 körül kel fel, és önállóan nem tud elaludni. Ölben alszik el. Én ülök a fotelban, ő meg az ölemben, és dudorászok neki. Az alváshoz szükséges idő mára leredukálódott 10 perc körülire, de egyedül még mindig nem megy. A "közösség erejében" bízok én is. Korábban biztos fel fog kelni, legfeljebb este hamarabb kidől, de hogy hogy lesz ebből januárig önálló alvás.....hát, az más káposzta.


Igazából van egy ismerős kisfiú, aki egy csomó mindent nem tudott, míg oviba nem került. Azóta nyugodtan játszik, önállóan eszik, iszik, alszik, szobatiszta. Bízom benne, hogy mi is így leszünk.

2013. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Disi ***** válasza:
Nem kell "átnevelned". Az én kislányom is ilyen, be kell ülni a szobájába míg elalszik, sokszor oda is kell feküdnöm mellé, de a bölcsiben gyorsan megszokta hogy más a szokás. Már 6 hete jár, mostanában próbálkozott azzal, hogy forgolódik mint az új beszoktatós gyerkőc, de akkor a gondozónéni odaül melléjük és már alszik is. Mi a beszoktatás alatt hoztuk csak előrébb az ébredést fokozatosan ahogy már reggelire is mentünk, nem akartam azt hogy pár hónapon belül többször is boruljon a napirendje. Itthon még mindig ugyanaz az alvási rituálé, nekem is jól esik vele összebújni este így hogy ennyit külön vagyunk.
2013. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodtam! Az én fiam 21 hónapos és januártól bölcsis lesz, viszont nála nem egyszerű a délutáni altatás! De aztán arra jutottam,hogy biztos más gyerek sem lesz olyan a bölcsiben,hogy leteszik és alszik. Gondolom majd ott hozzászoknak!
2013. szept. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 20 hónapos. Ugyanez a gondom. Ráadásul ő csak a kezemben alszik el. Kb. 5-6-szor aludt el eddig úgy, hogy letettem, és simogattam. De általában ez nem válik be. Eléggé aggódom, hogy mi lesz a bölcsiben. Segíteni nem tudok sajnos, de én is várom a tapasztalatokat! :)
2013. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az is kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával :)

Igaziból ha visszagondolok az elmúlt bő másfél évre, valahogy minden dolog, ami akkor "problémának" tűnt, valahogy megoldódott, amikor odaértünk, hogy meg kellene oldani. Úgyhogy én is abban bízok, hogy azért a 2 éves gyerekek közül sokan nem alszanak el parancsszóra egyedül, és olyat még nem hallottam, hogy valakit ezért kiraknának a bölcsiből :)

És igen, olyan jó velük összebújni, már úgysem sokáig engedik...

Akkor csak így tovább mindenkinek, és biztos megoldódik majd :)

2013. szept. 5. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam fél éve jár bölcsibe. Itthon a mai napig velem alszik el nap közben és este is. A bölcsiben elalszik egyedül. Már az első ottalvásnál sem okozott problémát, hogy ott más a rend, nagyon ügyesen elaludt.

Szerintem csak ezért nem kell átszoktatni :-)

2013. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom 9ig aludt reggel. 2 évesen ment bölcsibe.Ekkor még szopizott. Ő is nagy ágyon alvós volt, vele aludtam én is. A bölcsiben simán elaludt ugy is hogy simogatták a hátát.Egyébként volt olyan kislány aki szintén ölben aludt el,egy idő után megszokta a bölcsit és ő is elaludt a kiságyon. Nálunk minden gyereket úgy altatnak ahogy igényli...

Ha nem szeret ölben lenni ezt feltétlen jelezzétek,nem mindenki szeret ölben lenni.

2013. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
S most is 9ig alszik ha itthon van.Egyszerűen annyi kell mire kialussza magát. Pedig már ovis. (Ez az első hete)
2013. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!