Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édesapa 5 hónapja nem volt...

Zandagort kérdése:

Az édesapa 5 hónapja nem volt a közös gyermekünknél, a láthatás "jogával" nem él. A bíróság megszüntetheti a láthatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Újabb kérdéssel fordulnék Felétek! Mint a kérdésben is olvashattátok, az apa nem jön a germeke láthatására. 2013. május 2-a óta összesen 3 alkalommal volt a gyermeknél, ebből 2 alkalommal a rendőrséget hívta ki. Jelenleg van egy láthatási per, amelyen az apa az első tárgyaláson nem jelent meg, mert az idézés "nem kereste" címmel vissza ment a bírósághoz. A következő tárgyalás május 20-án lesz. Az apa címét és jelenlegi tartozkodási helyét nem ismerjük. Dönthet az apa nélkül a bíróság, hogy megszünteti a láthatást? A gyermektartás nem fizetése itt most már mellékes..


A válaszokat köszönöm!



2014. ápr. 14. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem fogja megszüntetni. Miért szüntetné meg? Nem veszélyezteti a gyereket, nem bántalmazza.... A lathatas jog, nem kötelesség.
2014. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
dehogynem bántotta...folyamatban van egy büntető per gyerekbántalmazás végett!
2014. ápr. 14. 10:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt írtad a kérdésedben? Nem. Akkor honnan tudtam volna?

Ha bántalmazta a gyereket, akkor tobb mint valószínű, hogy elso körben felügyelt lathatast ítélnek meg - ha komoly bántalmazás volt, akkor esély van a szuloi felugyeleti jog megvonásara (kérd a tárgyaláson!) , akkor onnantol semmi joga többe a gyerekhez. A tartasdijat ennek ellenére fizetnie kellene.

2014. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A bíróság mondhat határozatot abban az esetben is ha az alperes (apa) nem jelenik meg. Mivel már kapott második lehetőséget, hogy tisztázza magát, kiálljon a jogaiért, így több lehetőséget nem fog kapni.
2014. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a tartásdíjat nem akarja fizetni, hivatkozva arra, hogy nekem legyen elég a fizetésem, a családi pótlékom...az bőven elég Ő szerinte egy gyerek eltartására...
2014. ápr. 14. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem szoktam privát üzenetre válaszolni, bocs. Kihagytal egy lényeges információt, igy arra válaszoltam, ami a kérdésedben volt. A masodik válaszomat a kiegeszitesedhez igazítottam.
2014. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy akarja e fizetni? Majd a biróság kötelezi ra, a végrehajtó végrehajtást intéz.
2014. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom...bocsika...csak elég hosszú lett volna a sztori ha bemásolom a bírósági végzéseket....
2014. ápr. 14. 10:14
 9/12 A kérdező kommentje:
A fizetésre vonatkozóan...az alperes tett ígéretet a bíróság előtt hogy fizetni fog havi 15.000 ft-ot, és a legújabb hogy ezt az öszeget, lejjebb akarja vinni!! Amit amúgy sem fizet!
2014. ápr. 14. 10:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha felteszel egy kérdést, akkor légy szives, írj bele minden FONTOS információt, mert különben nem kapsz hasznos válaszokat.


2. A gyerektartás kötelezettség, az apának azt fizetnie kell, függetlenül attól, hogy az anyának van-e, illetve mennyi a jovedelme.


3. A láthatás jog, amivel az apa vagy él, vagy sem, kötelezni nem lehet rá. Amennyiben az apa bántalmazza a gyereket, akkor ezt a jogot a bíróság megvonhatja töle, és attól függetlenül, hogy megjelenik-e a tárgyaláson vagy sem.

2014. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!